OGŁOSZENIA – 8 NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

  • Dziś po Mszy Świętej możemy zabrać do domu kartę do głosowania na Radnych do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Proszę przeczytać instrukcję na karcie do głosowania, aby oddać ważny głos. Każdy pełnoletni parafianin może oddać tylko jeden głos na jednego kandydata. W przyszłą Niedzielę będą wystawione Urny, do których będziemy wrzucać wypełnione karty na Radnych do DRP.
  • Zarządzeniem ks. Biskupa Ordynariusza dziś po Mszach Świętych i w Środę Popielcową do puszek po Mszach Świętych będziemy zbierać na pomoc Uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Kalendarz Liturgiczny:

  • W tym tygodniu, 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Wraz z Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zachęcamy wszystkich do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza do dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożywania napojów alkoholowych. Zapraszamy do udziału w Drogach Krzyżowych i Gorzkich Żalach.
  • Nasza Parafia w tym dniu rozpoczyna Rekolekcje Wielkopostne – prośmy już dziś podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu o Światło Ducha Świętego dla Księdza Wojciecha Pala, który będzie nam głosił Słowo Boże. Plan Rekolekcji znajduje się w Gazetach Parafialnych i na Stronach Internetowych.  Dzieci i młodzież przychodzą na dowolną Mszę Świętą, również do nich będzie skierowane Słowo Boże. Podczas Rekolekcji będzie dużo możliwości do spowiedzi Świętej, skorzystajmy z tej okazji, ponieważ nie będzie w tym roku jeszcze całodziennej spowiedzi ze względów pandemicznych. Tradycyjnie na zakończenie Rekolekcji ks. Wojciech będzie zbierał ofiarę na cele związane z jego duszpasterską posługą. W ten sposób wyrazimy naszą wdzięczność za trud głoszenia Słowa Bożego w naszej Parafii podczas tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych. Już dziś pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, niech Matka Boża Kazimierzowska wyprasza u Boga dla Niego potrzebne łaski.
  • Podczas Rekolekcji Kancelaria będzie nieczynna. Przyjmować będziemy tylko w sprawach bardzo pilnych.
  • W piątek, 4 marca, obchodzimy Uroczystość Świętego Kazimierza, królewicza. Nasza Parafia w tym dniu przeżywa Uroczystość Odpustową – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Główne Uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w Niedzielę 6 marca – kazania wygłosi i Sumę Odpustową będzie sprawował Ks. Wojciech Zyzak – teolog, profesor nauk teologicznych, w latach 2014–2020 rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Od 2003 do 2006 prowadził badania naukowe w Niemczech, w Kolonii. W 2006 uzyskał habilitację na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W 2006 ponownie wyjechał za granicę, tym razem do Awinionu we Francji, gdzie również prowadził działalność naukowo-badawczą. W 2007 powrócił do Polski, zostając wykładowcą krakowskiej Papieskiej Akademii Teologicznej. Z czasem podjął się prowadzenia zajęć w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie. W 2013 wielki kanclerz UPJPII, kardynał Stanisław Dziwisz nadał mu tytuł naukowy profesora nauk teologicznych. Specjalizuje się w teologii duchowości. W latach 2014–2020 pełnił funkcję rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, gdzie wcześniej był prodziekanem (2010–2012), a następnie dziekanem Wydziału Teologicznego (2012–2014). Zajmował stanowisko redaktora naczelnego czasopisma Polonia Sacra (2009–2012)[2]. Jest członkiem Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski i członkiem Radu kapłańskiej archidiecezji krakowskiej. Wybrany przez KRASP (Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich) do Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego na kadencję 2022–2025.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, pierwszy piątek i pierwsza Sobota miesiąca – w Sobotę kapłani pojadą do chorych z posługą Sakramentalną. Proszę zgłosić chorych wcześniej w Zakrystii lub w Kancelarii Parafialnej.
  • W niedzielę zachęcamy do Uczestnictwa w Gorzkich Żalach o godzinie 17.30. Kazania Pasyjne w tym roku będzie głosił nasz ks. Grzegorz Pydych. Podczas Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  • W ostatnim czasie na cele inwestycyjne Naszego Sanktuarium zebraliśmy kwotę 7240 zł, na opał kwotę 3230 zł. Modlimy się w intencji wszystkich ofiarodawców o polecamy Was i Wasze Rodziny Matce Bożej Kazimierzowskiej, niech wyprasza Wam potrzebne łaski u Boga. W ostatnim czasie wymieniliśmy w Prezbiterium Ławy oraz krzesła przewodniczenia, było to pilne i konieczne. Zdjęcia zjedzonych przez robaki Ław i krzeseł znajdują się w Gazecie Parafialnej i na stronach internetowych naszej Parafii. Koszt wymiany wyniósł 22500 zł.

 

  INTENCJE MSZALNE

28.02.22 – 6.03.22r.

28.02 – Poniedziałek – Dzień powszedni

630 – † Jerzy Stawarz;

700 – † Stanisław Stańco;

1800 – † Stanisław Łoboziak w 5 rocznicę śmierci;

Rycerka Dolna:

1700 – † Ludwik Podgórzec w 63 rocznicę śmierci z rodzicami Julią i Karolem.

1.03 – Wtorek – Dzień powszedni

630 – † Tadeusz Wolny;

 700 – 1) † Anna Ryszka;

           2) † Cezary Gmosiński  w 1 rocznicę śmierci;

1800 – † Roman Rzeszutko 2 rocznica śmierci, rodzice i dziadkowie;

Rajcza Dolna:

1700 -W pewnej intencji.

2.03 – Środa – Popielec -Rekolekcje Parafialne

 

8.00 – † Tadeusz Wolny;

900 – † Helena Gogler z mężem Stanisławem i zięciem Władysławem;

1100 – † Helena Kubica w 14 rocznicę śmierci z mężem Karolem, bratem Stanisławem i rodzicami;

1800 – † Tadeusz Janowicz.

Rajcza Dolna:

1545 – W pewnej intencji.

Rycerka Dolna:

1630 -W pewnej intencji.

Nickulina:

1715 – o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Bp Jana Pietraszko.

3.03 – Czwartek – Dzień powszedni

 

800 – 1) † Anna Ryszka;

2) † Tadeusz Wolny;

1000 – † Karol Butor z żoną Ludwiką;

1800 – za Kapłanów pracujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie;

Rajcza Dolna:

1545 -W pewnej intencji.

Rycerka Dolna:

1630 – † Wiktoria i Tadeusz Łoboziak;

Nickulina:

1715 – † Zofia i Kazimierz Pietraszko

4.03 – Piątek – UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA

 

800 – 1) † Anna i Kazimierz Pieczarka z rodziną;

2) † Kazimierz Juraszek;

1000 – † Piotr Wiercigroch w 5 rocznicę śmierci z żoną Genowefą z rodzicami i teściami;

1800 – w intencji młodzieży naszej parafii o dary Ducha Świętego od Róży Kobiet zelatorki Krystyny;

Rajcza Dolna:

1545 -W pewnej intencji

Rycerka Dolna:

1630 – † Anna Rosseger w 4 rocznicę śmierci z mężem Konstantym;

Nickulina:

1715 – † Bronisława i Jan Biegun.

5.03 – Sobota – Dzień powszedni

800 – za chorych z naszej parafii;

900 – † Kazimierz Salachna;

1100 – † Krystyna Zawada 5 rocznica śmierci;

1800 – 1) † Jadwiga Wójcik 8 rocznica śmierci, † Franciszek i Aniela, siostra Antonina i brat Jan;

2) w intencji Roberta Sternal z okazji 50 rocznicy urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Kazimierzowskiej oraz w intencji mamy Zofii Sternal o powrót do zdrowia;

1930 – † Kazimiera i Władysław Pawlus.

Rajcza Dolna:

1545 -O błogosławieństwo Boże dla Krystiana w 1 rocznicę Chrztu Świętego.

Rycerka Dolna:

1630 -Julia i Władysław Nawaryńscy.

Nickulina:

1715Wolna intencja

6.03 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  700 – † Tadeusz Lach 10 rocznicę śmierci z rodzicami Barbarą i Michałem;

900 – † Kazimierz i Julia Krzepina z synem Ryszardem;

1030 – Dziękczynna z prośbą o zdrowie, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Łucji w 1 rocznicę urodzin oraz dla brata Piotra i rodziców;

1145 – o Boże błogosławieństwo dla Parafian a dla zmarłych o wieczne zbawienie;

1800 – † Kazimierz Biernat;

Rajcza Dolna:

  800 † Maria Pawlus z mężem Janem, synami Mieczysławem i Zbigniewem;

Rycerka Dolna:

  930 – † Franciszek Słowiak, Ludwik i Józef Słowiak;

Nickulina:

1100 – † Zbigniew i Paweł Mitura, Kazimierz Kukuczka z żoną i dziećmi.

Niech Matka Boża Kazimierzowska wszystkim ofiarodawcom i ich rodzinom wyprasza u Boga potrzebne łaski, zdrowie i Błogosławieństwo Boże.