OGŁOSZENIA – 6 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.02.2022

„Ludzie zawsze mnie pytali, dlaczego tak się spieszę. Bo życie jest krótkie – odpowiadałem. Dziś mówię moim studentom: Życie jest krótkie, nie zdążycie zrobić nawet 50 filmów i już jest po was. I nie wiem, z czego się śmieją” – wyznaje Andrzej Wajda.

Ewangeliczne błogosławieństwa to nauka o nietrwałości świata doczesnego i tego wszystkiego, co teraz ma dla nas tak duże znaczenie. Jezus mówi, że błogosławieni – szczęśliwi są ludzie, którzy niczego nie mają, są prześladowani, niedoceniani i smutni.

Bogaty turysta odwiedził Dalajlamę w jego pustelni. Przyniósł mu w prezencie ozdobnie zapakowaną paczkę. Mędrzec z wahaniem rozpakował duże pudło, które okazało się puste. „Ach!”, z ulgą zawołał Dalajlama, „O tym właśnie zawsze marzyłem!”.

• W poniedziałek, 14 lutego – przypada Święto Świętych Cyryla, mnicha,  i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  • W środę na godzinę 18.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek, 18 lutego, trzeci piątek miesiąca, po Mszy Świętej Wystawienie Pana Jezusa i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W przyszłą Niedzielę składka przeznaczona będzie na cele duszpasterstwa.
  • Dziękujemy wszystkim składającym w dniu dzisiejszym ofiary na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium. Niech Matka Boża Kazimierzowska wyprasza Wam wszystkim potrzebne łaski u Boga i zdrowie.
  • Na stolikach przy wyjściu z kościoła znajdują się karty zgłoszeń kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej, proszę zabrać, aby w przyszłą  Niedzielę złożyć kartę do Urny jako zgłoszenie Kandydata – jakimi cechami ma się odznaczać kandydat i kto może być kandydatem jest wyjaśnione w Statucie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • Powołana została również Komisja Wyborcza w składzie: Danuta Ficoń, Sylwia Kocoń, Katarzyna Klimas, Iwona Salachna, Janusz Bańka, Aleksandra Salachna, Justyna Salachna, Liliana Urbaniak i Jadwiga Banaś.

14.02.22 – 20.02.22r.

14.02 – Poniedziałek – ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH CYRYLA I METODEGO PATRONÓW EUROPY

630 – † Aniela Słatyńska;

700 – † Alina Ciurla;

1800 – † Jadwiga i Władysław Bednarz;

Rycerka Dolna:

1700 – † Bronisława Sadłek z rodzicami i mężem Józefem.

15.02 – Wtorek – Dzień powszedni

630 – † Jan Liszka w rocznicę śmierci z żoną Walerią, synami: Mieczysławem i Henrykiem z rodzicami i teściami;

700 – † Józef Wolny z rodzicami i teściami;

1800 – † Antoni i Balbina Bąk;

Rajcza Dolna:

1700 † Józef Hulbój.

16.02 – Środa – Dzień powszedni

630 – † Alina Ciurla;

700 – † Aniela Słatyńska;

1800 – † Stanisław Dziasek w rocznicę śmierci.

17.02 – Czwartek – Dzień powszedni

630 – † Anna i Stanisław Hulbój z siostrą Teresą;

700 – † Alina Ciurla;

1800 – † Stanisław Zawada z synem Zdzisławem i rodzicami.

18.02 – Piątek – Dzień powszedni

630 – † Anna Czaniecka w 3 rocznicę śmierci z mężem Józefem;

700 – † Danuta Kurowska;

1800 – † Antoni Hulbój – 2 rocznica śmierci z żoną Krystyną.

19.02 – Sobota – Dzień powszedni

630 – † Jan Zoń w 1 rocznicę śmierci

700 – † Jan Jończy – 3 rocznica śmierci;

1800 -† Stanisław Dziasek w rocznicę śmierci;

20.02 – VII NIEDZIELA ZWYKŁA

700 – † Franciszek Lach w rocznicę śmierci;

900 – † Elżbieta Wiercigroch z córką Izabelą;

1030 – za Parafian o zdrowie i potrzebne łaski za wstawiennictwem MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o życie wieczne;

1145 – † Marta Ciurla;

1800 – † Alojzy Klimosz z żoną Wandą w rocznicę śmierci;

Rajcza Dolna:

800 † Emilia i Władysław Gaweł;

Rycerka Dolna:

930 – † Stanisław Matuszewski w 12 rocznicę śmierci z rodzicami Heleną i Antonim, † Helena i Władysław Biernat;

Nickulina:

1100 – † Maria i Henryk Dudek z rodzicami.

Niech Matka Boża Kazimierzowska wszystkim ofiarodawcom i ich rodzinom wyprasza u Boga potrzebne łaski, zdrowie i Błogosławieństwo Boże.