OGŁOSZENIA – 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 2022

Kalendarz Liturgiczny:

 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. 7 będzie w poniedziałek 23 maja po wieczornej Mszy sw. w kościele. Rozpoczęcie Mszą św. o 18.00.
 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o Urodzaje(tzw. Dni Krzyżowe), w tych dniach modlimy się o Błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli. Po Mszach Świętych wieczornych podczas Nabożeństw Majowych będziemy się modlić w tych intencjach.
 • We wtorek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 • W czwartek, 26 maja – wspomnienie Świętego Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu przypada również Dzień Matki – zapraszamy wszystkie Matki z naszej Parafii na Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18.00 z okazji ich Święta, niech na Mszę Świętą przyjdą zwłaszcza wszystkie dzieci i młodzież żeby modlić się w intencji swojej Mamy i w ten sposób podziękować Bogu za dar Matki i Jej wychowanie oraz Wiarę, którą przekazała.
 • W piątek, 27 maja, rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu o godzinie 16.30 odbędzie się Dodatkowa Msza Święta w intencji wszystkich Samorządowców naszej Gminy oraz pracowników wszystkich Urzędów.
 • W sobotę, 28 maja o godzinie 10.00 w kościele Katedralnym Świętego Mikołaja w Bielsku – Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń kapłańskich.
 • W przyszłą Niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, na Mszy Świętej o godzinie 11.45 będziemy Błogosławić Dzieci Roczne. Prosimy, żeby rodzice przyszli wcześniej do Kancelarii Parafialnej lub Zakrystii, aby zgłosić dziecko do Błogosławieństwa podając Imię (lub imiona) i nazwisko.
 • Dziękujemy Panu Sołtysowi za pomoc w uporządkowaniu terenu parafialnego za cmentarzem. Prosimy, aby nie robić z tego miejsca wysypiska śmieci i odpadów, w najbliższym czasie zostanie zamontowany tam monitoring.
 • Dziękujemy Panią sadzącym oraz plewiącym kwiaty wokół kościoła i plebani.
 • Zbliża się uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz kolejna rocznica (353) przekazania obrazu przez Króla Jana Kazimierza naszym przodkom. Przygotowując się do tej Uroczystości pragniemy poinformować ze w tym dniu 3 lipca będziemy organizować loterię fantową, z której dochód w całości będzie przeznaczony na cele kultu religijnego ( remont organów w naszym Sanktuarium ). Dlatego prosimy wszystkich parafian o składanie fantów do loterii na plebanie lub do zakrystii. Prosimy aby przekazywane rzeczy nie były uszkodzone i sprawne. Cenniejsze dary przeznaczymy na licytację, Bóg zapłać wszystkim za ofiarność.
 • Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom składającym ofiary na cele inwestycyjne Naszego Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej. W ostatnim czasie zebraliśmy kwotę 6460 zł, niech Maryja Patronka Naszego Sanktuarium wyprasza Wam i Waszym rodzinom Błogosławieństwo i potrzebne łaski u Boga.

1.W „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł na temat nadludzkiej mocy dla ludzi czyli o Duchu Świętym.

2.W „Niedzieli” polecamy artykuł „Wierzyła w moc Różańca” czyli o założycielce Żywego Różańca i tzw. „Banku Niebios”

3.W „Małym Gościu” polecamy artykuł na temat Sanktuariów Matki Bożej Królowej Pokoju.

4.W naszej Gazecie Parafialnej znajduje się podsumowanie Sakramentu Bierzmowania a także kolejna odsłona „Z dziejów Parafii i Miejscowości”.

W dniu 28 maja wszystkie Panie zaproszone są na rajd kobiet, szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej przy wyjściu z kościoła.

INTENCJE MSZALNE

23.05.22 – 29.05.22r.

23.05 – Poniedziałek – Dzień powszedni

630 – † Karolina Wolna;

700 – † Stanisława Lach;

1800 – † Edward Zbylut z żoną Anną;

Rycerka Dolna:

1700 – † Franciszek Pustelnik z synem Zbigniewem w rocznicę śmierci.

24.05 – Wtorek – NMP Wspomożycielki Wiernych

630 – † Bogumiła Walus;

700 – † Karolina Wolna;

1800 – † o szczęśliwość wieczną dla rodziców Janiny i Ludwika Wolny, † Cecylia i Michał Zając;

Rajcza Dolna:

1700 † Antoni Drożdż w 10 rocznicę śmierci z ojcem Rudolfem.

25.05 – Środa – Dzień powszedni

 

630 – † Karolina Wolna;

700 – † Bogumiła Walus;

1800 – † Joasia Martyniak.

26.05 – Czwartek – Św. Filipa Nereusza, kapłana

 

630 – † Bogumiła Walus;

700 – 1) † Anna Lach;

2) † Klaudia Szymańska w 2 rocznicę śmierci;

1800 – 1) w intencji wszystkich Matek o Bożą opiekę a dla zmarłych o życie wieczne;

2) † Aniela Gogler z mężem Michałem.

27.05 – Piątek – Dzień powszedni

 

630 – † Marian Kliś;

700 – 1) † Wiktoria Szatanik;

2) † Wojciech Matuła;

1800 – † Barbara Tyc i zmarli z rodziny.

28.05 – Sobota – Dzień powszedni

 

630 – † Wiktoria Szatanik;

700 – 1) † Helena i Ludwik Paciorek;

2) † Marian Kliś;

1800 – 1) †Agnieszka Ryłko z rodzicami Marią i Józefem Bobek;

2) w intencji Marcina w 2 rocznicę urodzin.

29.02 – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  700 – † Franciszek Hulbój – 25 rocznica śmierci, żona Anna, córka Bronisława, bracia: Józef i Tadeusz;

900 – † Genowefa i Henry Dębski w rocznicę śmierci;

1030 – † Maria Krzepina, mąż Tadeusz, rodzice, szwagier Zbigniew;

1145 – † Rozalia i Karol Lach;

1800 – w intencji Parafian o potrzebne łaski a dla zmarłych o życie wieczne;

Rajcza Dolna:

  800 – za Kapłanów pracujących w naszej parafii o potrzebne łaski, zdrowie i błogosławieństwo od Róży Kobiet zelatorki Marii;

Rycerka Dolna:

  930 – † Maria i Franciszek Bierońscy z córką Rozalią;

Nickulina:

1100 – † Mareczek Dudek i dziecko nienarodzone Maria.