OGŁOSZENIA – 5 NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

Po pierwszej połowie finału Ligi Mistrzów w 2005 roku FC Liverpool przegrywał z AC Milanem 0:3. Jerzy Dudek nie wierzył trenerowi, który w przerwie powiedział, że jeszcze nic straconego. W końcu Liverpool wygrał, a Dudek, broniąc intuicyjnie dwa strzały Szewczenki i trzy rzuty karne, został bohaterem meczu.

Rybacy po bezowocnych całonocnych próbach bez wiary i nadziei odstawili swoje łodzie na brzeg. Nawet Piotr uważał za bezsensowne, by ponownie wypływać w nocy i zarzucać sieci. Właściwie zrobił to tylko dlatego, by nie sprawić przykrości Jezusowi. Ku zaskoczeniu wszystkich połów był tak obfity, że sieci zaczęły się rwać.

Pokora względem Boga jest podstawą wszelkiej doskonałości i geniuszu. Z Bożą pomocą możemy przekraczać siebie, pokonywać swoje ograniczenia i zdobywać wartości. „Idea doskonałości, jeśli nie towarzyszy jej pamięć o naszym statusie «grudki błota» ciągnącej ku nieskończonemu, musi dławić” – uważa Danuta Sosnowska.

 

Kalendarz Liturgiczny:

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.

  1. W czwartek, 10 lutego – wspomnienie Świętej Scholastyki, dziewicy. Pół godziny przed Mszą Świętą wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  2. W piątek, 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o ludziach dotkniętych bólem i cierpieniem. Modlimy się również za pracowników Służby Zdrowia.
  3. W przyszłą Niedzielę składka kopertowa na cele inwestycyjne Naszego Sanktuarium. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i oddajemy Was pod opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • W Naszej Gazecie Parafialnej dziś publikujemy Statut Parafialnej Rady Duszpasterskiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Na stolikach przy wyjściu głównym z kościoła znajdują się karty do zgłaszania Kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Proszę zapoznać się ze Statutem ponieważ w najbliższym czasie odbędą się wybory do PRD. Już teraz módlmy się o Światło Ducha Świętego dla głosujących i przyszłych członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • W „Niedzieli” przeczytamy dziś o „Nienawiści” do Kościoła i jak „Skutecznie chronić uczucia religijne”, a także o desperackim akcie pewnego pilota, który postanowił ratować swoją rodzinę w 1981 roku.
  • W „Gościu Niedzielnym” zachęcam do przeczytania artykułu o Świętym Ireneuszu, którego Ojciec Święty ogłosił niedawno Doktorem Kościoła. Przeczytajmy również o tym, ile w Polsce w ciągu roku marnuje się żywności?

  INTENCJE MSZALNE

7.02.22 – 13.02.22r.

7.02 – Poniedziałek – Dzień powszedni

 

  630 – † Franciszek Hutyra;

  700 – † Jan Lach – 3 rocznica śmierci;

1800 – † Stanisława Hulbój z synem Leszkiem;

 

Rycerka Dolna:

1700 – Dziękczynna za szczęśliwie przebytą operację z prośbą o zdrowie, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Kazimierza i całej rodziny.

 

8.02 – Wtorek – Dzień powszedni

 

  630 – † za dusze w czyśćcu cierpiące;

  700 – † Franciszek Hutyra

1800 – † Jan Migus z żoną, rodzicami i teściami;

 

Rajcza Dolna:

1700 † Józef Hulbój.

 

9.02 – Środa – Dzień powszedni

 

  630 – † Wawrzyniec Nowak z żoną Franciszką i zmarli z rodziny;

  700 – † Kazimierz Łasut z żoną Rozalią i siostrą Franciszką

1800 – †† z Róż Różańcowych.

 

10.02 – Czwartek – Św. Scholastyki, dziewicy

 

  630 – † Jan Lach;

  700 – † Waleria Machała;

1800 – † Maria Kolarczyk z mężem i synem.

 

 

11.02 – Piątek – Dzień powszedni – Światowy Dzień Chorego

 

  630 – † Waleria Machała;

  700 – 1) † Jan Lach;

           2) † Aniela Słatyńska

1800 – w intencji wszystkich chorych.

 

12.02 – Sobota – Dzień powszedni

 

  630 – † Waleria Machała;

  700 – 1) † Wiktoria Dziergas 1 rocznica śmierci;

           2) † Jan Lach;

1800 – Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Józefa Cokot w 90 rocznicę urodzin i całej rodziny.

 

13.02 – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

  700 – † Wanda Janik 2 rocznica śmierci;

  900 – † Anna Trzopek, rodzice i syn Józef;

1030 – † Józef Kąkol w 22 rocznicę śmierci z żoną Stefanią, synem Andrzejem i wnukiem Markiem;

1145 – za Parafian o zdrowie i potrzebne łaski za wstawiennictwem MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o życie wieczne;

1800 – † Józef Bobek z żoną Marią i córką Agnieszką;

 

Rajcza Dolna:

  800 † Józef Hulbój;

Rycerka Dolna:

  930 – † Zofia Wrężel w rocznicę śmierci;

Nickulina:

1100 – † za wszystkich zmarłych z Róży Kobiet z Nickuliny zelatorki Anny.

Niech Matka Boża Kazimierzowska wszystkim ofiarodawcom i ich rodzinom wyprasza u Boga potrzebne łaski, zdrowie i Błogosławieństwo Boże.