OGŁOSZENIA – 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03.04.2022

Siostra Anna Bałchan krytykuje pomysł postawienia modlącej się osoby obok każdej prostytutki przy autostradzie. Pokazowa modlitwa jest jak rzucanie kamieniem, nie pomaga, tylko poniża.

Jezus łagodnie odnosi się do cudzołożnej kobiety. Rozgrzeszając ją, nie mówi niczego ponad to, co konieczne. Zauważa również, że nawrócenia potrzebują także ci, którzy ją potępiali.

Zdaniem Roberta Friedricha moralizowanie to ukrywanie pod słowami: „Jezus żyje” takiej treści: „Ty też musisz tego doświadczyć”, „Jestem lepszy od ciebie, bo ty tego jeszcze nie doznałeś”.

Kalendarz Liturgiczny:

 • Zapraszamy na Gorzkie Żale dziś na godzinę 17.30 z kazaniem Pasyjnym – podczas Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Liturgicznego.
 • W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu, zapraszamy na Mszę Świętą szczególnie rodziny Kapłanów i Sióstr zakonnych pochodzących z naszej Parafii oraz Apostolat „MARGARETKA”.
 • Po Mszy Świętej wieczornej w czwartek odbędzie się pouczenie przed Chrztem Świętym, zapraszamy rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć Chrzest w najbliższym czasie.
 • Także po Mszy Świętej wieczornej Spotkanie Grupy Wolontariatu i Charytatywnej ,,Iskra’’, zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą podzielić się swoim sercem i pomysłami na spotkanie.
 • W Piątek nie będzie Dróg Krzyżowych, także w kaplicach – zapraszamy wszystkich wraz ze Stowarzyszeniem „EFFATHA” do modlitewnego spotkania w czasie Drogi Krzyżowej, która tradycyjnie przejdzie ulicami Rajczy.
 • Tegoroczna Droga Krzyżowa rozpocznie się mszą świętą o godz. 18.00
 • Tak jak to bywało w poprzednie lata Droga Krzyżowa będzie miała charakter Misterium Męki Pańskiej z odpowiednimi scenami przy poszczególnych stacjach, pójdziemy ulicami Górską, Ludową, Do Soły i w stronę kościoła przez Rondo. Prosimy Naszych Strażaków i Policję o zabezpieczenie trasy przejścia Drogi Krzyżowej.
 • Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, które pozwoli przeżyć wielkie tajemnice Zbawienia. Dla przypomnienia Droga Krzyżowa ulicami Rajczy ma swoja długoletnią tradycję. Zapoczątkował ją ks. Prałat Zbigniew Guszkiewicz. Kontynuowała przez wiele lat Effatha wraz z mieszkańcami Rajczy, zawsze odbywała się w piątek poprzedzający Niedziele Palmową. To nie widowisko teatralne w plenerze ale modlitewne nabożeństwo w oparciu o teksty ewangeliczne wzorowane na kalwaryjskiej Drodze Krzyżowej.
 • W sobotę na godzinę 16.00 do kościoła zapraszamy naszych braci z Ukrainy, którzy do nas przybyli. Prosimy aby rodziny i opiekunowie pomogli im dotrzeć na to spotkanie. Planujemy pewne działania, ale musimy je skonsultować i chcemy z Nimi porozmawiać.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 11:45. W przyszłą Niedzielę składka kopertowa na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium, w ostatnim czasie na te cele zebraliśmy kwotę 9750 zł – wszystkich ofiarodawców i ich rodziny zawierzamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej i dziękujemy za życzliwość i otwarte serca.
 • Dziś i w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych również będziemy rozprowadzać świece Paschaliki (min.10 zł), które przyniesiemy na Rezurekcję w Wielką Sobotę, zapalimy je od Nowego Paschału. Za świece ofiara dowolna przeznaczona na pomoc uchodźcom Wojennym z Ukrainy.
 • Centrum Kultury i Sportu w Rajczy zapraszają na Konkurs Tradycyjnych Palm Wielkanocnych. Palmy do konkursu prosimy dostarczyć do kościoła 8 marca tj. w sobotę po Mszy Św. wieczornej do godz. 19.00, jak w latach poprzednich. Wręczenie nagród laureatom nastąpi w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.45. Dokładne informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej Centrum Kultury i Sportu w Rajczy.

W Kaplicach:

 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W czwartek Msza Święta w Rajczy i Rycerce Dolnej o godz. 17.00 z racji Pierwszego Czwartku.
 • W piątek w kaplicach w Rajczy Dolnej oraz Rycerce Dolnej Msze Święte o godz. 17:00.

INTENCJE MSZALNE

4.04.22 – 10.04.22r.

4.04 – Poniedziałek – Św. Izydora biskupa i doktora Kościoła

630 – † Jarosław Byrski;

700 – † Maria Bryja z mężem Ludwikiem i rodzicami;

1800 – † Ludwik Sznajdrowicz;

Rycerka Dolna:

1700 – † Helena Janota z mężem Kazimierzem, rodzicami i rodzeństwem.

5.04 – Wtorek – Dzień powszedni

630 – † Jarosław Byrski;

700 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Małgorzaty i Jarosława w 31 rocznicę ślubu.

1800 – † Franciszka Wydra w rocznicę śmierci z mężem Józefem i synem Leonem;

Rajcza Dolna:

1700 † Wojciech Wiercigroch.

6.04 – Środa – Dzień powszedni

630 – † Jan Hutyra;

700 – † Maria i Józef Pustelnik z rodzicami;

1800 – † Anna Gryglak z mężem Antonim i rodzice.

7.04 – Czwartek – Dzień powszedni

630 – † Jan Hutyra;

700 – Dziękczynna za przeżyte 75 lat dla Władysławy z prośbą o dalszą opiekę MB Kazimierzowskiej.

1800 – za Kapłanów pochodzących z parafii i pracujących w niej oraz za Siostry zakonne i o nowe powołania kapłańskie od Róży od Janotów;

Rajcza Dolna:

1700 † Mariusz Chrobak;

Rycerka Dolna:

1700 – † Marianna Wolna z mężem Antonim i synem Stanisławem.

8.04 – Piątek – Dzień powszedni

630 – † Franciszka Wydra z mężem Józefem, synem Leonem,

700 – † Jan Hutyra;

1800 – † Mieczysława Kostka z mężem z mężem Edwardem i dziećmi;

Rajcza Dolna:

1700 † Mariusz Chrobak;

Rycerka Dolna:

1700 – † Marianna i Dominik.

9.04 – Sobota – Dzień powszedni

630 – † Janina Badura w rocznicę śmierci;

700 – 1) † Maria i Józef Grygny;

2) o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla członkiń Róży ze stacji

1800 – o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Kazimierzowskiej w 50 rocznicę ślubu dla Teresy i Józefa.

10.04 – NIEDZIELA PALMOWA

700 – †† Józef Porwisz, rodzice Elżbieta i Franciszek, brat Jan, siostry Józefa, Anna i Stanisława, Maria, szwagrowie;

900 – w podziękowaniu za odebrane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Kazimierzowskiej dla Jarosława i Wiktora oraz całej rodziny;

1030 – Lucyna i Wojciech w 1 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa

1145 – w intencji Konrada w 30 rocznicę urodzin z prośba o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski oraz wstawiennictwo MB Kazimierzowskiej także dla całej rodziny;

1800 – w intencji Barbary i Marcina Golec w 20 rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie, opiekę MB Kazimierzowskiej;

Rajcza Dolna:

800 – † Maria i Wojciech Tlałka z wnukiem Mariuszem;

Rycerka Dolna:

930 – † Wiesław Czaniecki z rodzicami w 6 rocznicę śmierci;

Nickulina:

1100 – † Anna i Franciszek Szczotka z dziećmi Józefem, Krystyną Franciszkiem i Wiktorią i zmarli z rodziny.