OGŁOSZENIA – 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.05.2022

„Zdrajca ściska ci rękę, zdrajca patrzy ci w oczy, wypytuje o twoje plany, wzdycha z tobą, jęczy, zaklina się”– pisze Sándor Márai.

Mówienie w obecności Judasza o przykazaniu wzajemnej miłości byłoby farsą. Dlatego Jezus czeka, aż zdrajca wyjdzie z Wieczernika.

„Żaden złodziej nie rozpozna siebie w portrecie innego złodzieja. Kradną zawsze jacyś «oni» […]”  – uważa profesor Marek Kosewski.

Kalendarz liturgiczny:

• Zapraszamy na Nabożeństwa majowe – po Mszach Świętych wieczornych a w Uroczystości i Niedziele o 17.30. Zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież.
  • W poniedziałek, 16 maja – Święto Świętego Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy 7.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną wystawienie Pana Jezusa i Adoracja połączona z Majówką.
  • W piątek, to trzeci piątek miesiąca – po Mszy Świętej wieczornej Majówka i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W sobotę, 21 maja – wspomnienie Świętego Jana Nepomucena, prezbitera i Męczennika.
  • W przyszłą niedzielę, 22 maja, przypada 27 rocznica pobytu Jana Pawła II na terenie naszej Diecezji (Skoczów, Bielsko – Biała , Żywiec). W tym dniu składka przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów w Bielsku.
  • Ks. Grzegorz organizuje Pielgrzymko – Wycieczkę do Pragi dla Młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania. Wyjazd odbędzie się w czerwcu(04.06) w sobotę, koszt dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia około250 zł, natomiast dla dorosłych około 300 zł. Szczegóły u księdza Grzegorza.
  • Podajemy już teraz informację i prosimy, aby Ołtarze na Boże Ciało przygotowali mieszkańcy następujących terenów naszej Parafii:
  • I ołtarz – na ul. Ujsolskiej – mieszkańcy naszej parafii z Ujsół wraz z osobami, które przygotowywały ten ołtarz dotychczas.
  • II ołtarz – na ul. Polnej – mieszkańcy Rajczy Dolnej wraz z osobami, które przygotowywały ten ołtarz dotychczas.
  • III ołtarz – na ul. Górskiej – mieszkańcy Rajczy, którzy przygotowywali ten ołtarz dotychczas i osoby, które chcą włączyć się w przygotowania.
  • IV ołtarz – mieszkańcy Rycerki Dolnej wraz z osobami, które przygotowywały ten ołtarz dotychczas.
  • W dniach od 16 do 26 maja organizujemy kolejną Akcję zbierania makulatury na pomoc Misjom. Tym razem środki z zebranej makulatury będą przeznaczone na rozbudowę sierocińca w Santa Cruz, w Boliwii. Prowadzą go siostry Serafitki, które mają pod opieką 56 dzieci.
  • W dniach od 24 – 27 maja Nasza Parafia wraz z Fundacją „Most Pamięci” organizujemy kolejny konwój humanitarny na Ukrainę dla ofiar wojny. Tym razem chcemy dotrzeć z pomocą do Kijowa, Buczy, Irpinia, Winnicy, Borodianki i Krematorska. Bardzo prosimy o wsparcie tej Akcji. Gdyby ktoś chciał pomóc, to podobnie jak do tej pory dary składamy w salce katechetycznej do poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 19.30.

16.05.22 – 22.05.22r.

16.05 – Poniedziałek – Święto Św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika patrona Polski

630 – † Genowefa i Piotr Hulbój;

700 – † Marian Strózik w 4 rocznicę śmierci;

1800 – w intencji Kajetana z okazji 18 rocznicy urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski, dary Ducha Świętego i wstawiennictwo MB Kazimierzowskiej;

Rycerka Dolna:

1700 – † Helena Paciorek z rodzicami i teściami.

17.05 – Wtorek – Dzień powszedni

630 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Róży Różańcowej od Janotów i ich rodzin;

700 – † Stefan Łajczak z rodzicami i teściami;

1800 – † Genowefa Tomaszczyk;

Rajcza Dolna:

1700 – w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii oraz w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii;

18.05 – Środa – Dzień powszedni

630 – † Kazimierz Janota;

700 – † Tekla Lis w 20 rocznicę śmierci z mężem Antonim i córką Bronisławą;

1800 – † Jan i Zofia Dziasek z rodzicami Józefem i Rozalią.

19.05 – Czwartek – Dzień powszedni

630 – † Kazimierz Janota;

700 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Eleonory z okazji imienin;

1800 – † Józef Janota.

20.05 – Piątek – Dzień powszedni

630 – † Gogler Helena i Mieczysław;

700 – 1) † Kazimierz Janota;

2) † Stanisława Lach;

1800 – † Władysława Wiercigroch w rocznicę śmierci.

21.05 – Sobota – Dzień powszedni

630 – † Stanisława Lach;

700 – 1) † Tadeusz Hulbój w 13 rocznicę śmierci;

2) † Michał i Regina Motyka;

1800 – † Andrzej Paciorek w 15 rocznicę śmierci.

22.05 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

700 – † Tomasz Dudys z żoną Karoliną, † Edward Kostka z żoną Mieczysławą i Józefą;

900 – † o potrzebne łaski dla Parafian, wstawiennictwo MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o życie wieczne;

1030 – † Michał Hutyra 10 rocznica śmierci z żoną Stanisławą;

1145 – † Anna Nowak;

1800 – † Kazimierz Butor w 9 rocznicę śmierci;

Rajcza Dolna:

800 – o Boże błogosławieństwo dla członkiń Żywego Różańca zelatorki Langer;

Rycerka Dolna:

930 – † Maria i Kazimierz Gardas z rodzicami;

Nickulina:

1100 – † Stanisław, Emilia Lach i zmarli z rodziny.