OGŁOSZENIA – 4 NIEDZIELA ZWYKŁA 2022

„Jeżeli budzisz się rano i przeciągasz z zachwytem, myśląc: Chryste Panie, ile ja mam talentu, jaki jestem zdolny…, to już jest koniec świata” – przestrzega Grzegorz Markowski.

Mieszkańcy rodzinnego miasta Jezusa oburzyli się, gdy stwierdził, że jest Mesjaszem. Jasne sformułowanie prawdy o swoim posłannictwie nie jest jednak wyrazem pychy, lecz pokory.

„Pokora […] ogromnie jest bowiem dumna, że nie pozwala sobie, by purpura i złotogłów zrobiły na niej wrażenie ani by zaczęła się nimi nadmiernie rozkoszować” – pisał Chesterton.

Kalendarz Liturgiczny:

  • W poniedziałek, 31 stycznia – wspomnienie Świętego Jana Bosko, prezbitera.
  • W środę, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. W tym dniu Msze Święte będą o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i o 18.00. W Kaplicach w Rycerce Dolnej i Rajczy Dolnej o godzinie 17.00. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu będzie poświęcenie gromnic – proszę przynieść do kościoła. W zakrystii są już dziś i będą przez tydzień do nabycia gromnice w cenie 15 zł za sztukę. W środę z racji Święta Kancelaria wieczorem jest nieczynna.
  • W czwartek, 3 lutego – wspomnienie Świętego Błażeja, biskupa i męczennika. W tym dniu będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa. Prośmy Boga, który jest źródłem życia, o zdrowie gardła i o właściwe korzystanie z daru mowy, abyśmy go umieli używać na chwałę Bożą i pożytek ludzi. Jest to pierwszy Czwartek miesiąca, od godziny 17.00 wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną o godzinie 18.00 wszystkich, którzy pragną modlić się za kapłanów, siostry zakonne i o nowe powołania do kapłaństwa i stanu zakonnego, zapraszamy zwłaszcza rodziny kapłanów i Apostolat Margaretka.
  • W piątek, 4 lutego – pierwszy Piątek miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godziny 17.00 wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi.
  • W sobotę, 5 lutego – wspomnienie Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy. To również pierwsza sobota miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, od godziny 9.00 kapłani pojadą do chorych i samotnych z posługą sakramentalną – prosimy żeby zgłosić chorych w kancelarii parafialnej lub dzisiaj w Zakrystii po Mszy Świętej. Od17.00 wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec, który prowadzą Róże Żywego Różańca.
  •    W ostatnim czasie na opał zebraliśmy kwotę 3560 zł co daje 19923,50 zł, do spłaty zostało jeszcze 12 000 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i zapewniamy o naszej modlitwie. Niech Matka Boża Kazimierzowska Patronka Naszego Sanktuarium Wyprasza Wam  u Boga potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo.
  1. W „Gościu Niedzielnym” zachęcam by przeczytać artykuł o tym czy istnieje zbawienie poza Kościołem? Także o prawniku z autyzmem.
  2. W „Niedzieli” przeczytamy co robić, aby młodych zatrzymać w Kościele? Również na czasie – o Święcie Matki Bożej Gromnicznej i skąd się wziął zwyczaj palenia gromnic.
  3. W Naszej Gazecie Parafialnej przeczytajmy o Najstarszym egzemplarzu Biblii w naszej Diecezji. Również o Powstańcach styczniowych z Rajczy – ostatnio obchodziliśmy rocznice wybuchu Powstania Styczniowego.

UWAGA!!! Intencje Mszalne są dodatkowo włożone do Gazety Parafialnej, ponieważ przez błąd drukarski wydrukowano z poprzedniego tygodnia. Za ten błąd przepraszamy.

W imieniu Grupy Charytatywnej i Wolontariatu pragnę podziękować wszystkim ofiarodawcom i tym, którzy natrudzili się przy pieczeniu ciast za okazane serce i ofiarność. Pragnę poinformować że na rzecz małego Olafa zebraliśmy kwotę 9123 zł i 5 euro.

  INTENCJE MSZALNE

31.01.22 – 6.02.22r.

31.01 – Poniedziałek – Św. Jana Bosko, kapłana

630 – † Michał Romański;

700 – † Anna Jędrzkiewicz;

1800 – † Joasia Martyniak z dziadkami;

Rycerka Dolna:

1700 – † Władysław Kurowski 6 rocznica śmierci i zmarli z rodziny.

1.02 – Wtorek – Dzień powszedni

630 – † Michał Romański;

700 – † Mieczysław i Stanisława Bułka;

1800 – † Julia i Ignacy Krzepina z zięciem Edwardem i Władysławem i wnukiem Mariuszem;

Rajcza Dolna:

1700 † Bernardyna Hutyra.

2.02 – Środa – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, ROCZNICA USTANOWIENIA SANKTUARIUM

 

700 – † Franciszka Hutyra w 36 rocznicę śmierci z mężem Michałem;

900 – † Stanisława Paciorek w 24 rocznicę śmierci z mężem Emilem i rodzicami;

1100 – † Władysław i Helena Biegun z córką Marią;

1800 – za Parafian, Fundatorów i Ofiarodawców;

Rajcza Dolna:

1700 † Franciszek Kąkol z żoną Emilią i synem Adamem;

Rycerka Dolna:

1700 – w intencji Janiny Pustelnik w 80 rocznicę urodzin z prośba o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej;

Nickulina:

1700

3.02 – Czwartek – Dzień powszedni

630 – † Anna Jędrzkiewicz;

700 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę MB Kazimierzowskiej dla Weroniki w 3 rocznicę urodzin wraz z rodzicami Sebastianem i Anną;

1800 –za Kapłanów o potrzebne łaski, dary Ducha Świętego od Róży Kobiet zelatorki Aleksandry.

Rajcza Dolna:

1700 – † Zofia Jędrzkiewicz;

Rycerka Dolna:

1700 – o rozwiązanie trudnej sprawy w małżeństwie.

4.02 – Piątek – Dzień powszedni

 

630 – † Anna Jędrzkiewicz;

700 – 1) † Irena Dziasek 2 rocznica śmierci;

2) † Franciszek Hutyra;

1800 – † Józef Ćmiel z żoną i zięciami: Stanisławem i Karolem.

5.02 – Sobota Św. Agaty, dziewicy i męczennicy

 

630 – † Barbara Tyc w 5 rocznicę śmierci i zmarli z rodziny;

700 – 1) za chorych;

2) † Maria Hulbój z mężem Jarosławem;

1800 – w intencji Kapłanów i Sióstr zakonnych pochodzących z naszej parafii oraz za Księży pracujących w naszej parafii.

6.02 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

  700 – † Anna, Franciszek i Andrzej Lach;

900 – za Parafian o zdrowie i potrzebne łaski za wstawiennictwem MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o życie wieczne;

1030 – † Zbigniew Długoszek z rodzicami i teściami;

1145 – † Jan i Anna Kurowscy z synem Zdzisławem, wnuczką Martą;

1800 – Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Katarzyny i Adama w 30 rocznicę ślubu;

Rajcza Dolna:

  800 † Czesław Płoskonka z ojcem Stanisławem;

Rycerka Dolna:

  930 – † Teresa Wolny z mężem Stanisławem, rodzicami i teściami

Nickulina:

1100 – † Krystyna i Marcin Chowaniec.