OGŁOSZENIA – 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022

 

W Ewangelii św. Łukasza w tłumaczeniu Jakuba Wujka jest „Przypowieść o synu marnotrawnym”. Funkcjonowała pod tą nazwą kilkaset lat. Jej bohaterem jest syn, który roztrwonił majątek ojca.

Główną postacią tej przypowieści nie jest jednak zagubiony grzesznik, ale miłosierny ojciec. Istota miłosierdzia Bożego, mimo że nienazwana wprost, została przedstawiona tutaj bardzo przejrzyście [2].

Na rekolekcjach nie strasz śmiercią –bo po co.[…]

Mów o częstej komunii z Chrystusem –złotych sercach bijących w ukryciu ,z katechizmu o cnotach najprościej, i że grzechy przeciwko nadziei są tak ciężkie jak przeciw miłości.

Kalendarz Liturgiczny:

 1. Zapraszamy na Gorzkie Żale dziś na godzinę 17.30 z kazaniem Pasyjnym – podczas Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Liturgicznego.
 3. W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej spotkanie Grupy Wolontariatu i Charytatywnej ,,Iskra’’.
 4. W pierwszy piątek miesiąca od godziny 17.00 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i możliwość Spowiedzi Świętej. Przypominam że Nabożeństwo Pierwszego Piątku zakłada nie tylko Spowiedź, ale także udział we Mszy Świętej w pierwszy Piątek i przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy.(widzę jak niektórzy wraz z rodzicem po spowiedzi wychodzą z kościoła i już nie wracają na Mszę Świętą). Droga Krzyżowa o godzinie 17.30 i o 19.30 dla pracujących do późna. W kapicach w Rycerce Dolnej, Rajczy Dolnej Msza Święta o godzinie 17.00 – pół godziny przed Mszą Świętą Droga Krzyżowa.
 5. Przedstawiciele Żywego Różańca prosili,  aby od pierwszej soboty kwietnia „zmianka różańcowa” była rano po Mszy Świętej połączona z Adoracją Pana Jezusa i 15 – minutowym rozważaniem Tajemnic Różańcowych, tak będzie od najbliższej soboty, zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca. Od godziny 9.00 kapłani pojadą do chorych – jest to ostatnia szansa dla chorych, by przyjąć Komunię Świętą i skorzystać ze Spowiedzi Świętej przed Wielkanocą, dlatego szczególnie zachęcam i przypominam rodzinom o to, by zadbać o chorych, którzy mieszkają w waszych domach i środowiskach. Wieczorem po Mszy Świętej Zaprzysiężenie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Zapraszam wszystkich nowych członków do uczestnictwa we Mszy Świętej.
 6. W niedzielę (03.04.22) odbędzie się Kiermasz Wielkanocny dla Olafa Hałasa organizowany przez działająca przy naszej Parafii Grupę Wolontariatu i Charytatywną „ISKRA”, na którym będzie okazja nabyć ozdoby wielkanocne oraz palmy. Centrum Kultury i Sportu, które także włącza się w tą akcję, zaprasza chętnych do składania ciast na sprzedaż w Niedzielę 3 kwietnia. Ciasta prosimy przynosić w  sobotę od godziny 10:00 do 16.00 do remizy strażackiej w Rajczy. Wszystkie ofiary i dochód ze sprzedaży ciast i ozdób wielkanocnych przeznaczony będzie na pomoc Olafowi.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będziemy rozprowadzać świece Paschaliki (min.10 zł), które przyniesiemy na rezurekcję Wielkanocną. Za świece ofiara dowolna przeznaczona na pomoc uchodźcom Wojennym z Ukrainy.  
 8. Składka w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Krakowie – módlmy się o nowe powołania do kapłaństwa z naszej Parafii.
 9. Parafia Rajcza wraz z Centrum Kultury i Sportu w Rajczy zaprasza do uczestnictwa w Konkursie Tradycyjnych Palm Wielkanocnych.
 10. Podpisaną palmę należy dostarczyć do kościoła 9 kwietnia po Mszy Św. Wieczornej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w niedzielę 10 kwietnia po Mszy Św. o godz. 11.45
 11. Podczas oceny będzie brany pod uwagę dobór tradycyjnych roślin do zdobienia takich jak: jałowiec, jodła sosna, cis, drzewko oliwne, bukszpan, barwinek, bazie wierzbowe oraz dobór tradycyjnych ozdób takich jak bibułkowe kwiaty. Kategoria oceny palm to rozłożysta czyli drzewkowata oraz prosta czyli kawalerska.

INTENCJE MSZALNE

28.03.22 – 3.04.22r.

 

28.03 – Poniedziałek – Dzień powszedni

 

  630 – † Teodor Strączek z córką Haliną i rodzicami Janem i Jadwigą;

  700 – † Genowefa Wolna 3 rocznica śmierci;

1800 – † Jan Grygny w rocznicę śmierci;

Rycerka Dolna:

1700 – † Janina Wolna z mężem Ludwikiem.

 

29.03 – Wtorek – Dzień powszedni

 

  630 – † Stanisława Strózik;

  700 – † Wiesław Czaniecki;

1800 – † Anna i Stanisław Oleś;

Rajcza Dolna:

1700 † Cecylia Sołtysik w 1 rocznicę śmierci z rodzicami i rodzeństwem.

 

30.03 – Środa – Dzień powszedni

 

  630 – † Anna Bury w 3 rocznicę śmierci z mężem Tadeuszem;

  700 – † Michał Hutyra w 16 rocznicę śmierci z żoną Franciszką;

1800 – † Krystyna i Józef Wiercigroch.

 

31.03 – Czwartek – Dzień powszedni

 

  630 – † Stanisława Strózik;

  700 – † Ludwik Sznajdrowicz z rodzicami, teściami i Janiną Grygny;

1800 – w intencji Igi w 18 rocznicę urodzin z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej.

 

 

1.04 – Piątek – Dzień powszedni

 

  630 – † Jarosław Byrski;

  700 – † Stanisława Strózik;

1800 – † Anna Kurowska z rodzicami;

 

Rajcza Dolna:

1700 † Mariusz Robak;

Rycerka Dolna:

1700 – † Stanisław Pszczółka w 1 rocznicę śmierci.

 

2.04 – Sobota – Dzień powszedni

 

  630 – † Tadeusz i Elżbieta z synami Zdzisławem i Kazimierzem, rodzice Emil i Karolina;

  700 – 1) † Władysław Wiercigroch w rocznicę śmierci z żoną Elżbietą i zięciem Mieczysławem;

           2) w intencji chorych z naszej parafii;

1800 – † Edward Ryłko.

 

3.04 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

  700 – † Józef Wojtyła z rodzicami i teściami;

  900 – w intencji Moniki i Wiesława z okazji 20 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej a także w intencji całej rodziny;

1030 – o Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę MB Kazimierzowskiej dla Dawida w 18 rocznicę urodzin;

1145 – 1) † Władysława Kurowska w 1 rocznicę śmierci;

           2) † Jan Ślęzak w 1 rocznicę śmierci

1800 – † Antonii i Wiktoria Bogdał, wnuk Paweł;

 

Rajcza Dolna:

  800 † Julian Wiewiórka z żoną Wiktorią, córką i zięciem;

Rycerka Dolna:

  930 – † Krzysztof Bogdał 1 rocznica śmierci;

Nickulina:

1100 – † Franciszek Bobek z żoną Karoliną i córką Marią.