OGŁOSZENIA – 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 8 MAJA 2022

Siostra Anna Bałchan nie wie, ilu prostytutkom pomogła, ile z nich zmieniło życie: „Nasze wizje dobra dla kogoś zazwyczaj mają się nijak do rzeczywistości. Wymyślamy scenariusze, które są nasze własne i niekoniecznie trafne. Bóg ma swoje, lepsze”.

Bóg ma swój plan dotyczący zbawienia wszystkich ludzi. Tych, którzy Mu zaufali, słuchają Jego głosu i idą za Nim, nikt nie wyrwie z Jego ręki; nie zginą, zachowają życie wieczne. To zachęta do rachunku sumienia na temat naszych planów wobec bliźnich.

Bolek, ukrywający Marcela Ranickiego i jego żonę, mawiał uroczyście: „Najpotężniejszy człowiek w Europie – Adolf Hitler postanowił, że tych dwoje ma umrzeć. A ja, skromny zecer z Warszawy, postanowiłem, że mają żyć. No i przekonamy się, kto wygra”.

Kalendarz Liturgiczny:

 • Dziś podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30 dzieci z klas III przyjmą po raz pierwszy Komunię Świętą. Módlmy się w ich intencji, żeby nigdy nie zeszły z drogi, po której prowadzi ich Bóg. Prośmy też za ich rodziców i opiekunów, żeby byli dla nich żywymi Świadkami Wiary i prowadzili ich zawsze do Boga i Kościoła poprzez swój przykład Wiary. Za przygotowania tych dzieci do I Komunii Świętej dziękujemy Księdzu Marcinowi Jakubcowi.
 • Dziś rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.
 • Zapraszamy na Nabożeństwa majowe – po Mszach Świętych wieczornych a w Uroczystości i Niedziele o 17.30.
 • W poniedziałek, 9 maja – Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 • W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną wystawienie Pana Jezusa i Adoracja połączona z Majówką.
 • W sobotę, 14 maja – Święto Świętego Macieja, apostoła. W tym dniu młodzież naszej Parafii przyjmie z rąk Ks. Biskupa Romana Pindla – Biskupa Bielsko – Żywieckiego o godzinie 18.00 Sakrament Bierzmowania. Za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania dziękujemy księdzu Grzegorzowi Pydychowi. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Młodzieży, Świadkach Bierzmowania i Księdzu Biskupie Romanie, który udzieli im Bierzmowania.

Bierzmowanie:

 • Próby przed bierzmowaniem w poniedziałek,  9maja ,  wtorek 10 maja oraz w piątek 13 maja po wieczornej Mszy św.. w kościele.
 •  Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków  oraz ich rodzin w piątek 13 maja              o 16 30. Można przystąpić do spowiedzi wcześniej przed Msza św.
 • W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.45 dzieci z Klas IV przeżywać będą swoją Rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy żeby dzieci i ich najbliżsi skorzystali ze Spowiedzi Świętej przed Tą Uroczystością wcześniej przed Mszami Świętymi w tygodniu.
 • Chrzty dzieci będą w sobotę(14 maj) na wieczornej Mszy Świętej i w przyszłą Niedzielę(15 maj) na Mszy Świętej o godzinie 11.45, prosimy dzieci wcześniej zgłosić w Kancelarii Parafialnej.
 • W dniach od 24 – 27 maja Nasza Parafia wraz z Fundacją „Most Pamięci” organizujemy kolejny konwój humanitarny na Ukrainę dla ofiar wojny. Tym razem chcemy dotrzeć z pomocą do Kijowa, Buczy, Irpinia, Winnicy, Borodianki i Krematorska. Bardzo prosimy o wsparcie tej Akcji. Gdyby ktoś chciał pomóc, to podobnie jak do tej pory dary składamy w salce katechetycznej do poniedziałku do soboty w godzinach od 9.00 do 19.30. Potrzebne są następujące dary: jedzenie długoterminowe(puszki, konserwy, słodycze),środki czystości(pasty do zębów, szczoteczki, mydło, szampon), stazy taktyczne, środki medyczne(przeciwbólowe, Amol, środki dezynfekujące, folie NRC), agregaty prądotwórcze 2 kw i 5 kw i większe(w wioskach i bunkrach brak jest prądu), oświetlenie(latarki, baterie, świece), nakolanniki, namioty, śpiwory, peleryny, środki finansowe na paliwo, krótkofalówki na bateria. Każdy gest serca się liczy.
 • W przyszłą Niedzielę składka będzie przeznaczona na zakup lekarstw dla żołnierzy z Ukrainy walczących z okupantem Rosyjskim na froncie. Zwraca się do nas z tą prośbą Siostra Zakonna, która jest Sanitariuszką na wojnie w Donbasie na Ukrainie.
 • W dniach od 16 do 26 maja organizujemy kolejną Akcję zbierania makulatury na pomoc Misjom. Tym razem środki z zebranej makulatury będą przeznaczone na rozbudowę sierocińca w Santa Cruz, w Boliwii. Prowadzą go siostry Serafitki, które mają pod opieką 56 dzieci.
 1. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o księżach, jacy są a także o Zesłaniu Ducha Świętego.
 2. W „Niedzieli” warto przeczytać o tym czy wiara chroni przed lękiem? Oraz o ostrzeżeniach płynących z Fatimy.
 3. W Naszej Gazecie Parafialnej mamy kolejną biografię z cyklu „Z dziejów Parafii i miejscowości”. Także poczytamy o Sakramencie Bierzmowania w naszej Parafii.

INTENCJE MSZALNE

9.05.22 – 15.05.22r.

9.05 – Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

 

630 – † Julia i Ludwik Kubas;

700 – † Antoni Rybarski w 10 rocznicę śmierci;

1800 – † za zmarłe członkinie Róży Kobiet od Liszków;

Rycerka Dolna:

1700 – o  zdrowie i Boże błogosławieństwo dla członkiń Róży Kobiet zelatorki Wiesławy.

10.05 – Wtorek – Dzień powszedni

630 – † Tadeusz Hutyra;

700 – † Wiktoria i Franciszek Hutyra i zmarli z rodziny;

1800 – † Stanisław Płoskonka z synem Czesławem i rodzicami;

Rajcza Dolna:

1700 † Aniela Wiercigroch.

11.05 – Środa – Dzień powszedni

 

630 – † Maria Latasiewicz;

700 – w intencji Antoniny Strączek z okazji urodzin – dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej;

1800 – † Bronisława Piątek z mężem, teściami, córką Janiną i zięciem Ludwikiem.

12.05 – Czwartek – Dzień powszedni

 

630 – † Edward Szwajnoch;

700 – † Stanisław Dziasiek w rocznicę śmierci;

1800 – 1) † Wiktoria i Józef Capanda w rocznicę śmierci oraz Franciszka (k) i Emil Krząszcz;

2) † Maria Rajak w 20 rocznicę śmierci.

13.05 – Piątek – Dzień powszedni

 

630 – † Roman i Stanisława Paciorek z rodzicami;

700 – 1) † Bronisława Stasik z mężem Leonem i córką Barbarą i zmarłymi z rodziny;

2) † Ludwik Wiercigroch z rodzicami i teściami;

1800 – 1) † Krzysztof Golonek (od synów z rodzinami)

2) † Stanisława Jaszczurowska z mężem Józefem.

14.05 – Sobota – ŚWIĘTO ŚW. MACIEJA APOSTOŁA

 

630 – † Helena i Jan Ryłko;

700 – 1) † Emilia, Roman i Franciszek Sury oraz Alicja Ciuła;

2) † Tadeusz Biela w 1 rocznicę śmierci;

1800 – 1) w intencji Młodzieży Bierzmowanej;

2) † Anna, Franciszek i Andrzej Lach.

15.05 – V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  700 – † Maria i Józef Bryś;

900 – o potrzebne łaski, dary Ducha Świętego dla Natalii w 18 rocznicę urodzin;

1030 – w intencji Marzeny i Krzysztofa w 1 rocznicę ślubu z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej

1145 – w intencji dzieci obchodzących I Rocznicę Komunii Świętej oraz ich rodziców i najbliższych;

ROCZEK

1800 – za Parafian o potrzebne dary, błogosławieństwo i opiekę MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o życie wieczne;

Rajcza Dolna:

  800 † Mieczysław Pawlus z rodzicami Marią i Janem i bratem Zbigniewem;

Rycerka Dolna:

  930 – o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Mateusza z okazji 5 urodzin;

Nickulina:

1100 – † Maria i Dominik Wolny w rocznicę śmierci.