OGŁOSZENIA – 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022

Norweska terapeutka Eva Rřine powiedziała: „Jeżeli ksiądz nie wierzy, że historia osoby, z którą ksiądz rozmawia, jest święta, niech ksiądz da tej osobie święty spokój. Ksiądz musi wierzyć, że siedzi przed osobą, której historia jest święta”.

Jezus wiele czasu spędzał ze swoimi uczniami i zwykłymi ludźmi, którzy chcieli poznać Jego naukę. Wiedział jednak, że szczególnej uwagi potrzebują grzesznicy. Drzewo figowe, które od trzech lat nie wydaje owocu, otrzymuje kolejną szansę.

Trzeba odrzucić chęć utożsamiania się jedynie z bezgrzesznymi. Jak mógłby Kościół wykluczyć ze swojej wspólnoty ludzi grzesznych? To dla ich zbawienia Chrystus wcielił się, umarł i zmartwychwstał” – mówił do kapłanów Benedykt XVI.

Kalendarz Liturgiczny :

Przedstawiamy pełny skład Duszpasterskiej Rady Parafialnej, osoby z wyboru:

Jan Ficoń, Andrzej Ryłko, Mateusz Bogdał, Lucyna Worek i Anna Wiewiórka, osoby z mianowania Karol Błasiak, Agnieszka Bryja, Aleksandra Worek, Aleksandra Salachna, Jadwiga Banaś, Stanisław Korzeniowski i Dorota Kubiak. Osoby z urzędu : Ks. Andrzej Zawada, Ks. Marcin Jakubiec, Ks. Adam Bożek, Ks. Grzegorz Pydych, Jolanta Wolańska. Gratulujemy im i modlimy się w ich intencji, aby ich obecność w DRP przynosiła Błogosławione Owoce w Duszpasterskich poczynaniach w naszej Parafii. Zaprzysiężenie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się 2 kwietnia w sobotę po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa we Mszy Świętej.

  • Zapraszamy na Gorzkie Żale dziś na godzinę 17.30 z kazaniem Pasyjnym – podczas Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Liturgicznego, zapraszam na to spotkanie zwłaszcza mężczyzn i kobiety, którzy pragną czytać Słowo Boże i służyć przy Ołtarzu.
  • W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej spotkanie Grupy Wolontariatu i Charytatywnej ,,Iskra’’ .
  • W piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Sanktuarium Msze Święte o 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Droga Krzyżowa o godzinie 17.30 i o 19.30 dla pracujących do późna. W kapicach w Rycerce Dolnej, Rajczy Dolnej i Nickulinie Msza Święta o godzinie 17.00 – pół godziny przed Mszą Świętą Droga Krzyżowa. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia ofiara zebrana w tym dniu przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka. W tym dniu przypada 30 rocznica erygowania Naszej Diecezji. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Łagiewnik, zainteresowanych odsyłam do plakatu, który jest zawieszony w gablocie pod wieżą kościoła.
  • W Niedzielę 3 kwietnia działająca przy naszej Parafii Grupa Wolontariatu i Charytatywna „ISKRA” będzie organizowany Kiermasz Wielkanocny – będą do nabycia palmy, dekoracje wielkanocne itp. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na pomoc Olafowi Hałasowi z naszej Parafii.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będziemy rozprowadzać świece Paschaliki, które przyniesiemy na rezurekcję Wielkanocną. Za świece ofiara dowolna przeznaczona na pomoc uchodźcom Wojennym z Ukrainy.
  • Składka w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na remont organów w Naszym Sanktuarium
  • Gdyby ktoś chciał już dziś złożyć ofiarę na pomoc Uchodźcom z Ukrainy to może to uczynić składając ofiarę do metalowych puszek, które znajdują się pod chórem.
  • Na Cmentarzu trwają prace porządkowe ( wycinka drzew ) za wszelkie niedogodności przepraszamy.

INTENCJE MSZALNE

21.03.22 – 27.03.22r.

21.03 – Poniedziałek – Dzień powszedni

630 – † Józefa Małysz;

700 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski i opiekę MB Kazimierzowskiej dla Marcina;

1800 – † Anna, Franciszek i Andrzej Lach;

Rycerka Dolna:

1700 – † Stanisława Cokot.

22.03 – Wtorek – Dzień powszedni

630 – † Maria Grygny;

700 – † Bolesław Piec;

1800 – † Roman Kocoń 3 rocznica śmierci z żoną Władysławą z córką Dorotą, zięciem Wiesławem i rodzicami;

Rajcza Dolna:

1700 † Kazimierz Pankiewicz.

23.03 – Środa – Dzień powszedni

630 – † Zofia Jędrzkiewicz;

700 – † Henryk Walez w rocznicę śmierci;

1800 – † Eugeniusz Ciepły z żoną Marią.

24.03 – Czwartek – Dzień powszedni

630 – † Wojciech Salachna z żoną Franciszką, synem Stanisławem i córką Jadwigą;

700 – † Józef Hulbój;

1800 – † Józef i Jadwiga Lach z rodzicami i zięciem Bronisławem.

25.03 – Piątek – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

700 – † Maria Grygny;

900 – † Hermina i Jan Wejchenig, zięć Tadeusz i rodzice;

1100 – † Helena Pryszcz i Franciszek Pryszcz;

1800 – † Maria Szwarc w 1 rocznicę śmierci i zmarli z rodzin Szwarców, Szczotków i Szumlasów;

Rajcza Dolna:

1700 † Tadeusz Szewczyk w 1 rocznicę śmierci z żoną Janiną w 4 rocznicę śmierci;

Rycerka Dolna:

1700 – † Anna, Józef i Jadwiga Harmata;

Nickulina:

1700 – † Adam Biegun, Rafał Biegun, Bernardyna i Tadeusz Jamrozik.

26.03 – Sobota – Dzień powszedni

630 – † Józef Hulbój;

700 – 1) † Maria Szwarc w rocznicę śmierci;

2) † Kazimierz Skorupa z żonami Rozalią i Anną;

1800 – † Wiktoria i Rudolf Kurowscy z rodzicami, rodzeństwem, dziećmi i zięciami.

27.03 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

700 – w intencji Parafian o błogosławieństwo i opiekę MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o życie wieczne;

900 – † Zofia Łabas z mężem Rudolfem, córką Barbarą i synem Mieczysławem;

1030 – o Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem MB Kazimierzowskiej dla członkiń Róży Różańcowej zelatorki Celiny i ich rodzin;

1145 – † Jan Jurczak w 3 rocznicę śmierci;

1800 – † Joanna Szumlas w 1 rocznicę śmierci;

Rajcza Dolna:

800 † Józef i Wiktoria Hulbój, Kazimierz i Monika;

Rycerka Dolna:

930 – † Jan Sadłek z rodzeństwem Pauliną i Józefem;

Nickulina:

1100 – †† Rozalia i Franciszek Krzepina, syn Kazimierz i Antoni z żoną.