OGŁOSZENIA – 24 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2022 r.

Leopold Tyrmand pisze, że biegnący czas odsłania przed nim jego własną naiwność i omylność w ocenach ludzi: „skoro istnieje jakaś prawda o ludziach, jest to tylko prawda chwili”.

Grzesznik to człowiek nieszczęśliwy. Zazwyczaj nie bardzo wie, gdzie szukać nawrócenia. W bezradności liczy na to, że zostanie odnaleziony, niekoniecznie przez samego Jezusa.

Andrzejowi Franaszkowi po przeczytaniu Łaskawych Jonathana Littella przyszła do głowy taka fraza: „Każdy z nas może zostać diabłem. Oczywiście w sprzyjających warunkach…”

Kalendarz Liturgiczny i wydarzenia, które nas czekają:

• Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania.
  • We wtorek, 13 września – wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła
  • W środę, 14 września – Święto podwyższenia Krzyża Świętego
  • W czwartek, 15 września – wsp. MB Bolesnej
  • W piątek, 16 września – wsp. Św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. W tym dniu przypada 3 piątek miesiąca, po Mszy Świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  •  W przyszła Niedzielę 18 września w naszej parafii gościć będziemy siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. W trakcie niedzielnych Mszy św. Siostry podzielą się z nami swoim przeżywaniem powołania, opowiedzą o działalności Zgromadzenia oraz o jego Założycielce – Franciszce Lechner. Będą ze sobą miały również materiały powołaniowe i płyty, które nagrały.
  • Przyszła Niedziela jest to również Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, dlatego po Mszach Świętych do puszek będziemy wspierać nasze Diecezjalne Radio „Anioł Beskidów”.
  • Dziś szczególnie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium MB Kazimierzowskiej. Niech Maryja wyprasza Wam i Waszym rodzinom wszelkie dobro u Boga. W ostatnim czasie wraz z wpłatami na konto Parafii kwotę 12 655 zł.
  • Intencje na bieżący tydzień są w gazecie parafialnej.
  • Spotkanie klas 8 do bierzmowania odbędzie się po Mszy o godz. 18.00 w Czwartek 15.09.