OGŁOSZENIA – 21 NIEDZIELA ZWYKŁA 21.08.2022 r.

Kalendarz Liturgiczny:

 • W poniedziałek, 22 sierpnia – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
 • W środę, 24 sierpnia – Święto Świętego Bartłomieja, apostoła. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na wieczorną Mszę Świętą, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
 • W piątek, 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej wszystkich Parafian i Gości, w Naszym Sanktuarium posiadamy obraz, który jest kopią Obrazu Jasnogórskiego – jedyną Taką Kopią na Świecie. Dlatego szczególnie w tym dniu 26 sierpnia przyjdźmy, aby oddać cześć Maryi jako Jej czciciele. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę, 27 sierpnia – wspomnienie Świętej Moniki.
 • W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.45 odbędzie się specjalne Błogosławieństwo Dzieci Rocznych, tych, które przeżywają swoją pierwszą Rocznicę Chrztu Świętego. Prosimy, aby rodzice zgłosili swoje dziecko w Kancelarii Parafialnej. Zapraszamy na tę Uroczystość również rodziców Chrzestnych i najbliższą rodzinę. Będzie to również Msza Święta Dożynkowa – będziemy dziękować Bogu za zbiory Ziemi, za chleb i pracę rolników.
 • Składka w przyszłą Niedzielę będzie przeznaczona na koszty związane z zakupem węgla na zimę. Przypomnę, że nasza Parafia ogrzewa kościół i budynki parafialne tylko ekogroszkiem i nie posiadamy innych źródeł ciepła.
 • Pragnę poinformować, że niektóre elementy naszych Organów zostały już zdemontowane i są w pracowni – są wśród nich także piszczałki.
 • Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, Niech Matka Boża Kazimierzowska wyprasza Wam i Waszym rodzinom zdrowie i Boże Błogosławieństwo.
 • Dziś żegnamy Księdza Marcina Jakubca. Ksiądz Marcin był w naszej Parafii 4 lata, opiekował się Grupą Oazy, uczył w szkołach w Rajczy i Rycerce Dolnej, przygotowywał dzieci do pierwszej Komunii Świętej… Decyzją Księdza Biskupa Bielsko – Żywieckiego od 17 sierpnia ksiądz Marcin ma objąć posługę Kapelana Szpitala Powiatowego w Żywcu. Dziękujemy Mu za tą czteroletnią posługę w naszej Parafii, za głoszone Słowo Boże, posługę w konfesjonale, sprawowanie Eucharystii, odwiedzanie chorych z posługą sakramentalną i wszelkie dobro, które zostawia poprzez swoją obecność u nas. Niech Matka Boża Kazimierzowska wyprasza Ci u Boga potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo na dalsze lata realizacji powołania kapłańskiego. Zapewniamy o naszej modlitwie.
 • Witam Wszystkich przybyłych do nas gości i turystów, życzymy Wam dobrego odpoczynku i zapewniamy Was o modlitwie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kazimierzowskiej w Naszym Sanktuarium.
 • Szczególnie witam wśród nas naszego nowego Wikariusza, księdza Łukasza Lacha, który został skierowany do naszej Parafii dekretem księdza Biskupa. Przybywa do nas z Parafii Jaworzynka, życzymy Mu światła Ducha Świętego, sił i zdrowia i Wstawiennictwa Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz wielu pomysłów, dla ożywienia duszpasterstwa w naszej Parafii. A my ze swojej strony, otoczmy Go szczególną modlitwą.
 • Dziękujemy Pani Asi Holeksie za pyszne lody i ciasto, które podarowała na Odpust parafialny i zawsze o nas pamięta.

PRASA KATOLICKA:

1). W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o Medjugorje i wypadku, o którym mówi cała Europa.

2). W „Niedzieli” zachęcam do artykułu o problemach z brakiem wody i suszą w Europie i na świecie.

3). W naszej Gazecie Parafialnej zachęcam, by poczytać o Cudownym Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej i o cudach przez wstawiennictwo Matki Bożej z Jasnej Góry – 26 sierpnia jest Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

INTENCJE MSZALNE

22.08.22 – 28.08.22r.

22.08 – Poniedziałek – wspomnienie NMP Królowej

 

700 – † Jan Laszczak z żoną Elżbietą w rocznicę śmierci;

1800 – † Jan Kocoń w rocznicę śmierci.

23.08 Wtorek – Dzień powszedni

700 – † Józef Wolny z żoną Zofią, synem Jerzym i córką Danutą;

1800 – † Józef Sadłek z rodzicami i siostrą Heleną.

24.08 – Środa – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła

700 – † Karol Bury z rodzicami i teściami;

1800 – † Irena i Józef Opalony,† Stanisława i Jan Plichta w rocznicę śmierci.

25.08 – Czwartek – Dzień powszedni

700 – † Ludwik Bryja z żoną Marią i rodzicami;

1800 – † Stanisław Pszczółka z rodzicami i teściami.

26.08 – Piątek – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

700 – † Julia i Ludwik Kubas;

1800 – † Bronisław Wyra z rodzicami i braćmi oraz teściami.

27.08 – Sobota – wspomnienie Św. Moniki

 

700 – † Bogdan Konieczny w rocznicę śmierci;

1400 – ŚLUB

1500 – ŚLUB

1800 – † Władysław Waligóra z rodzicami i zmarli z rodziny.

28.08 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  700 – † Bronisława Zaręba w rocznicę śmierci z synem Henrykiem;

900 – o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Marysi z okazji 1 rocznicy urodzin i chrztu świętego;

1030 – † Wiktoria i Marian Janowicz z synem Janem, Mieczysławem i Tadeuszem;

1145 – † Emilia Szatanik w 6 rocznicę, mąż Władysław,† rodzice Stefania i Franciszek Ryszka, teściowie Wiktoria i Jan Szatanik;

1800 – † Anna Zoń z rodzicami Krawiec i Misiczek;

Rajcza Dolna:

  800 – † Tadeusz Wiercigroch z rodzicami;

Nickulina:

1630 † Zofia i Bernard Ryłko;

Rycerka Dolna:

1700 – † Anna i Franciszek Kolarczyk w rocznicę śmierci z rodzicami.