OGŁOSZENIA 21.01.2024 r. – 3 Niedziela Zwykła – SŁOWA BOŻEGO

Dziś po Mszy Świętej możemy oddać Honorowo Krew!!!

Od 9-tej do 13-tej zapraszamy na pierwszą w tym roku zbiórkę krwi. Ambulans zaparkuje przed Kościołem w Rajczy.
Aby oddać krew należy;

• –  być zdrowym i nie mieć żadnych śladów infekcji (katar, kaszel, gorączka);
  • –  mieć od 18 do 65 lat;
  • –  zjeść lekkostrawny posiłek i wypić około 1.5 litra płynów;
  • –  zgłosić się z dowodem osobistym;

Zbiórkę krwi dedykujemy Liliance z Ujsół i wszystkim chorym dzieciom. Pamiętajmy, że krew jest wielkim i bezcennym darem, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi.

Dziś Niedziela Słowa Bożego – zachęcamy, aby choć przez chwilę w dniu dzisiejszym otworzyć Pismo Święte i przeczytać krótki fragment, może niech uczyni to Tata – ojciec i Głowa rodziny lub ktoś inny z dorosłych.

„Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Boga”.

W środę, 24 stycznia – wsp. Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną o godz. 18.00, po której Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy wszystkich do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej, czytamy je zawsze na Nowennie i modlimy się w tych intencjach.

W czwartek, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła.

W piątek, 26 stycznia – wsp. Św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jest to Dzień Islamu w Kościele Katolickim.

Koncerty w Sanktuarium:

1. 01.2024 r. Piątek – Koncert Kolęd i Pastorałek Fundacji Braci Golec po Mszy Świętej o godzinie 18.00.
  2. 01.2024 r. Niedziela – oprawa Mszy Świętej i krótki Koncert Kolęd po Mszy Świętej o godzinie 11.00 – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Rajczańska” im. Bronisława Zaremby.

W minionym tygodniu zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Pragnę podziękować za tegoroczną Wizytę Duszpasterską, wszystkim, którzy nas kapłanów przyjęli do swych domów. Kapłan przychodzi do Was z Bożym Błogosławieństwem i modlitwą. Są w naszej Parafii rodziny, które nie przyjęły kapłana – mogą być różne powody: wyjazd, praca, choroba, może lęk przed księdzem albo odejście od Kościoła i brak wiary, księża idą po to, aby rozmawiać, spotkać się i podejmować nawet trudne tematy, myślę, że nie ma się czego obawiać. Jeśli ktoś życzy sobie, żeby kapłan odwiedził Wasz Dom i Rodzinę oraz pobłogosławił mieszkanie, to proszę zgłosić się w Zakrystii w celu omówienia szczegółów. Dziękujemy tym, którzy częstowali nas posiłkiem, proponowali herbatę czy kawę, tym, którzy nas podwozili do pierwszych domów i potem odwieźli. Dziękujemy za życzliwość i za wszelkie dobro. Dziękujemy za ofiary składane przy okazji Wizyty Duszpasterskiej, część z tych ofiar przekazujemy na potrzeby naszej diecezji, część na potrzeby naszej parafii a pozostałe środki zostają do dyspozycji księdza. Niech Bóg Wam Błogosławi i obdarzy wszelkimi, potrzebnymi łaskami w nowym roku a Matka Boża Kazimierzowska otacza swoim płaszczem opieki.

Pielgrzymko – wycieczka.

Od 13 do 16 czerwca organizujemy wyjazd do Mariazell, Sanktuarium Maryjnego w Austrii. Wyjazd jest połączony ze zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc oraz odpoczynkiem w Alpach Austriackich, koszt 1950 zł i 70 euro. Zapisy w Zakrystii, wpłacamy zaliczkę 500 lub 1000 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę dn. 27 stycznia po Mszy Świętej wieczornej, zapraszam. Jeśli uda się wyjazd, będziemy organizować kolejne.

W Kancelarii w tym tygodniu przyjmujemy, jak było przed Wizytą Duszpasterską: wtorek – po Mszy porannej do godz. 8.30, środa – po Mszy wieczornej do godz. 19.30 i w sobotę – po Mszy porannej do godz. 8.30.

Ogłoszenie społeczne: Lekarz weterynarii informuje, że szczepienie psów przeciw wściekliźnie rozpocznie się w poniedziałek 22 stycznia 2024 r. Szczegóły na plakatach.

Wszystkim dzieciom i młodzieży oraz ich rodzinom, którzy przyjechali do nas na Ferie życzymy dobrego odpoczynku i dobrych wspomnień z Rajczy. Wszystkim życzę Błogosławionej Niedzieli. Niech Jezus Wam Błogosławi. Szczęść Boże.

Prasa:

1. „Mały Gość” – wiele o dziadkach i babciach, a dla miłośników muzyki polecamy wiadomości o lutnikach.
  2. Gazeta Parafialna – a). „Jak zbudowana jest Msza Święta?” b). „Z dziejów Parafii i Miejscowości”.
  3. „Gość Niedzielny” – a). niebezpieczeństwa czyhające na dzieci związane z nadmiernym oglądaniem TV, smartfonów i komputera, b). „Kogo można błogosławić?”.
  4. „Niedziela” – a). „O rodzinie, postach i zwątpieniu”, b). „Kościół bez młodych?”.

OD 22. 01. DO 28. 01. 2023 – INTENCJE MSZALNE

PONIEDZIAŁEK, 22.01.

Godz. 6.30 1. – za zm. Elżbietę Hutyra

1. – za zm. Adama Maślanka