OGŁOSZENIA 20 Niedziela Zwykła – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEGO MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO PATRONA DIECEZJI BIELSKO- ŻYWIECKIEJ 14.08.2022 r.

Maksymilian Maria Kolbe, właściwie Rajmund Kolbe (ur. 8 stycznia 1894 w Zduńskiej Woli, zm. 14 sierpnia 1941 w KL Auschwitz) – polski franciszkanin konwentualnyprezbitergwardianmisjonarzmęczennikświęty Kościoła katolickiego.

Założyciel organizacji Rycerstwo Niepokalanej, miesięcznika „Rycerz Niepokalanej” i Radia Niepokalanów oraz najliczniejszego klasztoru na świecie w Niepokalanowie (762 osoby w 1939).

Pierwszy polski męczennik okresu II wojny światowej wyniesiony na ołtarze podczas beatyfikacji jako wyznawca w 1971, a następnie kanonizacji jako męczennik w 1982.

W poniedziałek, 15 sierpnia – Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Święte tak, jak w każdą Niedzielę: o 7.00, 9.00, 10.30, 11.45. W kaplicach: Rajcza Dolna – 8.00, Nickulina – 16.30, Rycerka Dolna – 17.00.

W środę, 17 sierpnia – wspomnienie Świętego Jacka, prezbitera.

W piątek, 19 sierpnia – III piątek miesiąca, po Mszy Świętej wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę, 20 sierpnia – wspomnienie Świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.45 pożegnamy Księdza Marcina Jakubca. Ksiądz Marcin był w naszej Parafii 4 lata, opiekował się Grupą Oazy, uczył w szkołach w Rajczy i Rycerce Dolnej, przygotowywał dzieci do pierwszej Komunii Świętej… Decyzją Księdza Biskupa Bielsko – Żywieckiego od 17 sierpnia ksiądz Marcin ma objąć posługę Kapelana Szpitala Powiatowego w Żywcu. Dziękujemy Mu za tą czteroletnią posługę w naszej Parafii, za głoszone Słowo Boże, posługę w konfesjonale, sprawowanie Eucharystii, odwiedzanie chorych z posługą sakramentalną i wszelkie dobro, które zostawia poprzez swoją obecność u nas. Niech Matka Boża Kazimierzowska wyprasza Ci u Boga potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo na dalsze lata realizacji powołania kapłańskiego. Zapewniamy o naszej modlitwie.

Witamy w naszym Sanktuarium wszystkich pielgrzymów i gości, życzymy Szczególnej opieki Matki Bożej Kazimierzowskiej i dobrego wypoczynku. Wszystkim życzę Dobrej Niedzieli. Szczęść Boże!

15.08.22 – 21.08.22r.

15.08 – Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

700 – w intencji Księży pochodzących i pracujących w naszej parafii od Róży Kobiet;

900 –  o Boże błogosławieństwo, zdrowie, wszelkie łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej dla Eweliny w 9 rocznicę urodzin i całej jej rodziny;

1030 – † Maria Brandys z mężem Janem i całą rodziną;

1145 – † Jacek Sporek w 12. rocznicę śmierci z rodzicami, teściami i szwagrami.

1800 – o zdrowie i opiekę MB Kazimierzowskiej dla członkiń Róży Różańcowej zelatorki Celiny i ich rodzin.

Rajcza Dolna:

800 – o Boże błogosławieństwo dla Kapłanów pochodzących i pracujących w naszej parafii od zelatorki Langer;

Nickulina:

1630 – † Aleksandra i Bronisław Sury;

Rycerka Dolna:

1700 – † Teresa Bednarz w 7 rocznicę śmierci z mężem Stanisławem, rodzicami i teściami.

16.08 Wtorek – Dzień powszedni

700 – † Bogusław Żabnicki z rodzicami, siostrą i szwagrem;

1800 – Maria i Krzysztof dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo MB Kazimierzowskiej.

17.08 – Środa – wspomnienie św. Jacka, kapłana

700 – † Rafał Kotela w 20 rocznicę śmierci;

1800 – † Jan Tync w rocznicę śmierci z żoną Ireną.

18.08 – Czwartek – Dzień powszedni

700 – † Tadeusz Wolny;

1800 – † Jacenty Martyniak z żoną Stefanią i wnuczką Joasią.

19.08 – Piątek – Dzień powszedni

700 – † Jan i Elżbieta Spychała;

1800 – o zdrowie i Boże błogosławieństwo, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Marii Hulbój w 92 rocznicę urodzin

20.08 – Sobota – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

700 – † Irena, Stanisław i Agnieszka Dziergas;

1800 – † Czesława i Jan Lipart.

21.08 – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

700 – † Stefania i Stanisław Pustelnik,† Stanisława Binus z córką Iloną;

900 – Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Anny i Mieczysława w 55 rocznicę małżeństwa;

1030 – † Maria Ponikwia z mężem Józefem, synem Józefem;

1145 – † Antonina Kurowska z mężem Stefanem i córką Anną;

1800 – † Janina Zawada 9 rocznica śmierci;

Rajcza Dolna:

800 – † Bronisława Wiercigroch, rodzice Helena i Michał i brat Adam;

Nickulina:

1630 – † Wiesław Sporek z bratem Marianem i rodzicami;

Rycerka Dolna:

1700 – † Jan Ciurla w rocznicę śmierci z rodzicami Franciszką i Ludwikiem.