Ogłoszenia-20.11.2022 R. – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Zdaniem księdza profesora Wacława Hryniewicza agresja wobec grzesznika sprzeczna jest z nauczaniem Jezusa: „Trzeba mieć więcej zrozumienia i współczucia dla człowieka, nawet na dnie jego upadku i zatracenia się”.

Czasem podejrzewamy, że nawrócenie Dobrego Łotra mogło nie być szczere. Wisząc na krzyżu, nie miał żadnej alternatywy. Może zwyczajnie blefował w myśl zasady: niczego nie tracę, a mogę zyskać wszystko.

Ksiądz profesor Józef Tischner widzi niebezpieczeństwo dla spowiednika, który może się wcielać w rolę sędziego, prokuratora czy oficera śledczego: „Pojawia się ono wtedy, gdy spowiednik nie ma zakorzenienia w Ewangelii”.

Kalendarz Liturgiczny:

  • Dziś możemy uzyskać odpust zupełny, odmawiając „Akt poświecenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi” i spełniając zwykłe warunki odpustu. Odmówimy ten Akt po Mszy Świętej.
  • W poniedziałek, 21 listopada – wsp. Ofiarowania NMP.
  • We wtorek, 22 listopada – wsp. Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, pamiętajmy w naszych modlitwach w tym dniu o naszych Organistach p. Stanisławie Korzeniowskim, p. Kamilu Kąkolu o Chórze Parafialnym, Scholii Oazowej i wszystkich, których patronką jest Święta Cecylia.
  • W środę zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą i na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie Kręgu Liturgicznego na Plebanię.
  • W czwartek, 24 listopada – wsp. Św. Męczenników z Wietnamu Andrzeja Dung – Lac, prezbitera i jego Towarzyszy. Pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  • W przyszłą Niedzielę rozpoczyna się okres Adwentu składka będzie przeznaczona na biednych i potrzebujących w Kościele Wschodnim (na Ukrainie). Po Mszach Świętych nasza Grupa Wolontariatu i Charytatywna będzie rozprowadzać Świece „CARITAS” na stół wigilijny – za świece do Caritasu musimy zapłacić za małe 15 zł a za duże 30 zł, pozostała ofiara i zysk będzie przeznaczony na działalność naszej Parafialnej Grupy Charytatywnej i Wolontariatu, która niesie pomoc potrzebującym i ubogim.
  • W poprzednią sobotę w naszym Sanktuarium odbyła się Wieczornica poświęcona promocji filmu na temat Wprowadzenia i Instalacji Relikwii Bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W trakcie Wieczornicy p. Włodzimierz Lach, Prezes Fundacji „Most Pamięci” dziękował za pomoc Fundacji, która organizowała Akcje Humanitarne z pomocą na Ukrainę. Wielu ludzi zostało uhonorowanych specjalnymi „Kryształowymi Sercami” za pomoc i wspieranie Ludności Ukraińskiej w potrzebie. Również i ja jako Proboszcz Parafii otrzymałem takie wyróżnienie, które pragnę zadedykować Wam Wszystkim i naszej parafialnej Grupie Wolontariatu i Charytatywnej „ISKRA” – ponieważ wszyscy zasłużyliście na to szczególne wyróżnienie. Otrzymaliśmy również 300 sztuk filmów pamiątkowych z Uroczystości Wprowadzenia Relikwii Bł. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, filmy są „Cegiełką” na remont organów w naszym Sanktuarium. Wydruk i produkcja filmu wyniosła 20 zł, jeśli ktoś chce nabyć film to będzie on dostępny pod Chórem przy okazji sprzedaży świec „CARITAS”. Kryształowe „SERCE” można zobaczyć na ołtarzu, gdzie znajduje się obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Dziękujemy za to wyróżnienie, równocześnie pamiętajmy, że wojna na Ukrainie nadal trwa a nasi bracia i siostry z Ukrainy, potrzebują wciąż pomocy, zwłaszcza żywności, o którą ostatnio apelował dyrektor Sekcji Polskiej PKWP ks. Prof. UKSW dr hab. Waldemar Cisło. Módlmy się, abyśmy nie ulegli pokusie zmęczenia i zniechęcenia w niesieniu pomocy.
  • Pragnę podziękować Pani Danucie Wreżel za bezinteresowne koszenie trawy przez cały sezon. Dziękuję również panu Andrzejowi Hutyrze i panu Marcinowi Zającowi za pomoc w wykonaniu pewnych prac dodatkowych przy remoncie organów. Chce również podziękować paniom z CKIS w Rajczy, które zrobiły jak, co roku piękną dekorację na 11 listopada.
  • Po Pierwszej Niedzieli Adwentu, czyli od 28 listopada rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską, podobnie jak w poprzednim roku.

INTENCJE MSZALNE
21.11- 28.11.2022

21 Poniedziałek WSPOMNIENIE OFIAROWANIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY
6.30-za zm. Bronisława Bednarza z synem Januszem.
7.00 – za zm. Wiktorię Sobel z mężem Janem, synami i córką.
14.00-W int. Kolejarzy z okazji Dnia Kolejarza.
18.00 – za zm. Czesława Najzer w 2 r. śm.
22.11 WTOREK
WSPOMNIENIE ŚW. CECYLII, DZIEWICY I MĘCZENNICY
6.30 – za zm. Bronisława Liszkę z żoną Zofią.
7.00 – za zm. Marię Michulec.
18.00 – W int. Chóru Parafialnego – o Bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz
opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i Świętej Cecylii dla wszystkich
członkiń i członków Chóru a także za zmarłe członkinie i członków Chóru.
23.11 ŚRODA
WSPOMNIENIE ŚW. KLEMENSA, PAPIEŻA I MĘCZENNIKA
6.30 – za zm. Annę Maślanka z rodzicami i rodzeństwem.
7.00 – za zm. Zofię Liszka z mężem Bronisławem.
18.00 – za zm. Członkinie z Róży Kobiet z Ujsół Emilia, Wiktoria, Władysława,
Bernadeta.
24.11 CZWARTEK
WSPOMNIENIE ŚW. ANDRZEJA DUNG – LAC, PREZBITERA I
TOWARZYSZY, MĘCZENNIKÓW.
6.30 – za zm. Julię i Stanisława Płoskonkę w r. śm.
7.00 – za zm. Teresę Jędrzkiewicz.
18.00-Dziękczynna za dar życia z prośbą o dalsze Bł. Boże dla Wandy i cale
rodziny.

RAJCZA DOLNA
17.00-za zm. Tadeusza Trubiłowicza.
RYCERKA DOLNA
17.00-za zm. Teresę i Stanisława Wolny z synami Jerzym i Stefanem.
25.11 PIĄTEK
WSPOMNIENIE ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ,
DZIEWICY I MĘCZENNICY
6.30-za zm. Mieczysława Łabas z rodzicami i siostrą Barbarą,
7.00- Za zm. Zofię i Józefa Wolny z synem Jerzym i córką Danutą,
Za zm. Teresę Jędrzkiewicz.
18.00-W int. Kolejarzy Stacji Rajcza, za żyjących i zmarłych.
– Za zm. Krzysztofa Mizię.
26.11 SOBOTA
6.30 – za zm. Bronisława Tomalę w 14 r. śm.
7.00- Za zm. Kazimierza Lach w 3 r. śm. i Stanisława Zoń w r. śm.
– Za zm. Franciszka i Rozalię Sapeta, Kazimierza Suchańskiego i zm. z
rodziny.
18.00 – za zm. Stanisława Kąkol z rodzicami i teściami oraz całą rodziną.
27.11 I NIEDZIELA ADWENTU
7.00 – za zm. Rudolfa Wawrzos z zoną i córkami w r. śm.
9.00 – za zm. Marię i Jana Pytlarz z córką Antonina i zięciem Stanisławem.
10.30 – za zm. Genowefę Wiercigroch z rodzicami Anną i Bartłomiejem oraz
bratem Bolesławem.
11.45- O Bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Przemysława
Szatanik z ok. 1 r. Chrztu Świętego i urodzin, oraz w int. rodziców i
chrzestnych.
– Za zm. Halinę Bobek w r. śm.
18.00 – za zm. Alicję Kubica.
RAJCZA DOLNA
8.00 – za zm. Katarzynę Zdechlik z mężem Bolesławem, synem i
zięciami.
RYCERKA DOLNA
9.30 – za zm. Helene Biernat w 40 r. śm. z mężem Władysławem oraz za zm. Helenę i Antoniego Matuszewskich z synem Stanisławem.
NICKULINA
11.00- Za zm. Andrzeja Gaweł w 14 r. śm. z rodzicami Władysławą i
Eugeniuszem, teściami Marią i Janem, braćmi i szwagrami.
SANATORIUM
15.00