OGŁOSZENIA – 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022

Marcin Król zaproponował, by powołać CBS, czyli Centralne Biuro Spania. Agenci tego biura sprawdzaliby, kto śpi za długo, a kto za krótko, a na przykład za korupcję senną wsadzaliby za kratki, żeby delikwent spał albo nie spał, zależnie od przewinienia.

Nie jest ważne, jak długo spali uczniowie, których Jezus zabrał na Górę Przemienienia. Istotne jest to, że spali w czasie, w którym spać nie powinni. Czy była to tylko chwila słabości, zmęczenie, a może ktoś chciał, by przespali najważniejszą chwilę ich życia?

W Mszy za miasto Arras mistrz Albert poucza Jana, że jeśli wierzy w istnienie Boga, to powinien także wierzyć w istnienie Szatana. Mówi, że Bóg i Szatan walczą o jego duszę, wpływając na jego myśli. Dlatego łaska nieustannie zmaga się w nim z podstępami Szatana.

Kalendarz Liturgiczny:

 • Do Duszpasterskiej Rady Parafialnej zostały wybrane następujące osoby: Jan Ficoń, Andrzej Ryłko, Mateusz Bogdał, Lucyna Worek i Anna Wiewiórka. Gratulujemy im i modlimy się w ich intencji, aby ich obecność w DRP przynosiła Błogosławione Owoce w Duszpasterskich poczynaniach w naszej Parafii.
 • Dziękujemy wszystkim składającym w dniu dzisiejszym ofiary na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium. Niech Matka Boża Kazimierzowska Patronka naszego Sanktuarium wyprasza Wam i Waszym Rodzinom u Boga potrzebne łaski i Błogosławieństwo Boże.
 • Zapraszamy na Gorzkie Żale dziś na godzinę 17.30 z kazaniem Pasyjnym – podczas Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W środę po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Kręgu Liturgicznego, zapraszam na to spotkanie zwłaszcza mężczyzn i kobiety, którzy pragną czytać Słowo Boże i służyć przy Ołtarzu.
 • W czwartek pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek w Sanktuarium Droga Krzyżowa o godzinie 17.30 i o 19.30 dla pracujących do późna. W kapicach w Rycerce Dolnej i Rajczy Dolnej Msza Święta o godzinie 17.00 – pół godziny przed Mszą Świętą Droga Krzyżowa.
 • W sobotę Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 • Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Łagiewnik, zainteresowanych odsyłam do plakatu, który jest zawieszony w gablocie pod wieżą kościoła.
 • W Niedzielę 3 kwietnia działająca przy naszej Parafii Grupa Wolontariatu i Charytatywna „ISKRA” będzie organizowany Kiermasz Wielkanocny – będą do nabycia palmy, dekoracje wielkanocne itp. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na pomoc Olafowi Hałasowi z naszej Parafii.
 • W przyszłą Niedzielę po Mszach Świętych do puszek będziemy zbierać ofiary dla dzieci głodujących w Afryce.
 • Składka w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na pomoc Uchodźcom Wojennym z Ukrainy.
 • Gdyby ktoś chciał już dziś złożyć ofiarę na pomoc Uchodźcom z Ukrainy to może to uczynić składając ofiarę do metalowych puszek, które znajdują się pod chórem.

  INTENCJE MSZALNE

14.03.22 – 20.03.22r.

14.03 – Poniedziałek – Dzień powszedni

630 – † Zofia Jędrzkiewicz;

700 – † Maria Grygny;

1800 – † Rozalia Wolny mąż Dominik i zmarli z rodziny;

Rycerka Dolna:

1700 – Msza dziękczynna z okazji 1 rocznicy urodzin Marysi i Zosi, o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

15.03 – Wtorek – Dzień powszedni

630 – † Józef Hulbój;

700 – † Stanisław Kubica;

1800 – † Franciszek Lach w 18 rocznicę śmierci

Rajcza Dolna:

1700

16.03 – Środa – Dzień powszedni

 

630 – † Zofia Jędrzkiewicz;

700 – † Jan Sygut z żoną Marią, syn Stanisław;

1800 – † Franciszek Bodzek z żoną Anielą, synami, córką i wnukami.

17.03 – Czwartek – Dzień powszedni

 

630 – † Maria i Władysław Hutyra;

700 – † Anna Biela w 5 rocznicę śmierci;

1800 – † Józef i Stanisława Jaszczurowscy.

18.03 – Piątek – Św. Cyryla Jerozolimskiego bp i doktora Kościoła

 

630 – † Ludwika Krawiec z mężem Wojciechem i synem Józefem;

700 – 1) † Józef i Maria Wolny, syn Michał, synowa Maria, córka Władysława;

2) † Ludwika i Wojciech Ryłko;m

1800 – Msza dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Kazimierzowskiej dla Klaudii w 18 rocznicę urodzin;

Rajcza Dolna:

1700

Rycerka Dolna:

1700 – † Mateusz Ciupka.

19.03 – Sobota – Dzień powszedni

 

630 – † Józef Pytlarz;

700 – 1) † Józef Juraszek z rodzicami i braćmi: Stanisławem i Michałem;

2) † Józef Micorek z rodzicami;

1800 – † Józef Kotrys z rodzicami, † Józef i Franciszka Janota z rodzicami.

20.03 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  700 – † Władysław Kostka, oraz Natalia Kostka w 1 rocznicę śmierci;

900 – w intencji Mateusza z okazji 19 rocznicy urodzin, Michała z okazji 17 rocznicy urodzin z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej oraz w intencji Moniki z okazji urodzin;

1030 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Szymona i Mateusza w 18 i 20 rocznicę urodzin;

1145 – † Adam Banaś w 1 rocznicę śmierci;

1800 – † Augustyn Hulbój w 5 rocznicę śmierci, żona Zofia, syn Aleksander;

Rajcza Dolna:

  800 † Karol i Wiktoria Zając, córka Maria, syn Kazimierz;

Rycerka Dolna:

  930 – † Julia i Franciszek Tyc z rodziną;

Nickulina:

1100 – † Zbigniew Mitura z synem Pawłem, † Anna i prawnuki: Patryk i Krystian.