OGŁOSZENIA – 2 NIEDZIELA PO WIELKANOCY NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 24.04.2022

„Bo są tutaj, obok mnie, w kościele, robią znak krzyża, wstają, klękają, a ja domyślam się, że w ich głowach dzieje się to samo co w mojej, to znaczy bardziej chcą wierzyć, niż wierzą, albo wierzą chwilami” – pisał Czesław Miłosz.

Tomasz wykazał się nadmierną ostrożnością wobec Apostołów, którzy widzieli Jezusa. Nie przekonały go ich słowa, mimo że byli mu bardzo bliscy. Gdyby okazał więcej zaufania, z pewnością nie zostałby zapamiętany jako niewierny.

Profesor Piotr Sztompka, autor książki Zaufanie. Fundament społeczeństwa, twierdzi, że warto zaryzykować i uwierzyć w człowieka: „Kiedy poczyta się biografie ludzi, którym w życiu się udało, zobaczymy, że taka strategia  się sprawdza”.

W poniedziałek, 25 kwietnia – Święto Świętego Marka, Ewangelisty.

We wtorek, 26 kwietnia – Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spotkanie dla Kręgu Liturgicznego.

W czwartek, po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla Grupy „ISKRA” – Grupy Wolontariatu i Charytatywnej.

W piątek, 29 kwietnia – Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

Wszystkim, przeżywającym w tym tygodniu Imieniny i Urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

W sobotę 30 kwietnia, z Hałcnowa wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Początek o godzinie 12.00 – Msza Święta. Natomiast zakończenie 3 maja, o godzinie 15.00 modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia i Mszą Świętą.

Za tydzień 1 maja – 3 Niedziela Wielkanocna, obchodzona jest w Kościele jako „Niedziela Biblijna”. Składka przeznaczona jest w tym dniu na potrzeby naszej diecezji. Rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W naszej parafii nabożeństwa majowe będą po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o godz. 17:30.

• W „Gościu Niedzielnym” zachęcam by przeczytać o ostatniej „desce ratunku” dla ludzi i o tym, żeby nie poprawiać Pana Boga.
  • W „Niedzieli” są świetne artykuły dla rodziców jak wychowywać swoje dziecko, żeby kochało rodziców.
  • W Naszej Gazecie Parafialnej – o Świętej Faustynie i Miłosierdziu Bożym a także przeczytamy kolejny fragment z cyklu „z dziejów parafii i miejscowości”.

25.04.22 – 1.05.22r.

25.04 – Poniedziałek – Święto Św. Marka Ewangelisty

630 – † Franciszek 3 rocznica śmierci;

700 – † Irena Sury;

1800 – † Anna i Eugeniusz Gogler z rodziną;

Rycerka Dolna:

1700 – † Aniela i Jan Misiarz z rodzicami.

26.04 – Wtorek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA BISKUPA I MĘCZENNIKA GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

630 – † Kazimierz Juraszek;

700 – † Wojciech Łoboziak z żoną Franciszką i synem Stefanem;

1800 – † Franciszek Gałuszka z żoną Marią i zmarłymi z rodziny;

Rajcza Dolna:

1700 – † Stanisław Zając.

27.04 – Środa – Dzień powszedni

630 – † Anna Koleba;

700 – † Kazimierz Juraszek;

1800 – 1) †Karol Prewendowski z rodzicami i zmarli z rodziny;

2) † Ks. Zdzisław Dobrzański (od kuzynostwa z Rajczy).

28.04 – Czwartek – Dzień powszedni

630 – † Kazimierz Juraszek;

700 – † Anna Koleba;

1800 – † Zbigniew Arczyński w 19 rocznicę śmierci z żoną Michaliną i synem Andrzejem.

29.04 – Piątek – Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła

630 – † Anna Koleba;

700 – 1) † Aniela i Jan Bednarz;

2) † Radosław Doniszewski;

1800 – † Stanisław Lach – 9 rocznica śmierci.

30.04 – Sobota – Dzień powszedni

630 – † Radosław Doniszewski;

700 – 1) † Helena i Marcin Wiercigroch;

2) w intencji Mateusza o światło Ducha Świętego w egzaminach maturalnych i mądry wybór drogi życiowej;

1800 – † Stanisław Juraszek – 16 rocznica śmierci z rodzicami i rodzeństwem.

1.05 – III NIEDZIELA WIELKANOCNA

700 – † Wiktoria Maślanka z mężem Józefem, córkami, synami i wnukami;

900 – † Emilia Wolna w 20 rocznicę śmierci z mężem Józefem;

1030 – o Boże błogosławieństwo, zdrowie za wstawiennictwem MB Kazimierzowskiej dla Jakuba w 1 rocznicę urodzin, Michała w 3 rocznicę urodzin i o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny;

1145 – † o potrzebne łaski dla Parafian a dla zmarłych o życie wieczne;

1800 – † Stefan Kurowski z żoną Antoniną i córką Anną;

Rajcza Dolna:

800 – † Tomasz i Agnieszka Kocoń w rocznicę śmierci;

Rycerka Dolna:

930 – † Andrzej Kosiorowski 2 rocznica śmierci;

Nickulina:

1100 – † Agnieszka Czulak z mężem.

Niech Matka Boża Kazimierzowska wyprasza wszystkim potrzebne łaski, za wszelką pomoc i ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać!