OGŁOSZENIA – 18 NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022 r.

Krystyna Feldman mieszkała w niewielkim, skromnie urządzonym mieszkaniu. Na ścianach zdjęcia papieża, Piłsudskiego i rodziców. Mówiła, że nie ma pralki, lodówki ani innych zbędnych sprzętów.

Wartość ludzkiego życia nie jest zależna od posiadanego majątku. Mimo tej znanej prawdy człowiek gromadzi skarby nie w niebie, ale na ziemi, chociaż jeszcze najbliższej nocy mogą zażądać od niego jego duszy.

Kalendarz Liturgiczny:

 • W poniedziałek, 1 sierpnia – wspomnienie Świętego Alfonsa Marii Liguoriego,                                                      biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu zaczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji.
 • We wtorek, 2 sierpnia, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli.
 • W środę kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, W tym dniu pożegnamy oficjalnie naszego byłego księdza Wikariusza, ks. Adama Bożka, który został mianowany przez ks. Biskupa Proboszczem w Ciścu. Modląc się w jego intencji wyrażamy mu w ten sposób wdzięczność za jego posługę duszpasterską w naszej Parafii.
 • O godz. 19.00 – Różaniec
 • O godz. 19.30 Msza Święta
 • W czwartek, 4 sierpnia – wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, prezbitera.
 • W sobotę, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • W I Czwartek zapraszamy na Mszę Świętą Wieczorną w intencji kapłanów i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy zwłaszcza apostolat ,,Margaretka’’ i rodziny kapłanów oraz sióstr zakonnych, od godz. 17:00 wystawienie Pana Jezusa i Adoracja – możliwość spowiedzi Św.
 • W I piątek od godz. 17:00 Adoracja Pana Jezusa i możliwość spowiedzi Świętej. Zapraszamy w tym dniu na Mszę Św. Aby oddać Cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • W I sobotę miesiąca zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na Mszę Św. O godz. 7:00 po, której będzie Różaniec z rozważaniami i zmianka tajemnic Różańcowych. Od godz. 8:30 kapłani pojadą do chorych i starszych, zgłaszamy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 • W przyszłą Niedzielę 7 sierpnia Nasza Parafia będzie obchodziła Uroczystość odpustową ku czci Św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika Głównego patrona Parafii, suma odpustowa odbędzie się o godz. 11:45 – będzie ją sprawował Ks. Kanonik Jan Figura, proboszcz Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Andrychowa. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, poczty sztandarowe, osoby niosące feretrony i figury, przedstawicieli władz samorządowych, zespoły góralskie i wszelkie organizacje działające na terenie naszej Parafii. Po Mszy Św. Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Kościoła.
 • Składka w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby Naszej Diecezji.

  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na cele inwestycyjne naszego Sanktuarium, w ostatnim czasie zebraliśmy kwotę 7280 zł. Zapewne wielu z Was zauważyło, że trwają prace wokół Sanktuarium a także na Cmentarzu. Niech Matka Boża Kazimierzowska wyprasza Wam i Waszym rodzinom potrzebne łaski u Boga.

  1. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy dziś o szczegółach trudnej pielgrzymki Ojca Świętego Franciszka do Kanady. Przeczytamy również o nieszczerej przysiędze małżeńskiej.
  2. W „Niedzieli” zachęcam, aby przeczytać wywiad z panią, która przeżyła Powstanie Warszawskie, również można przeczytać o tym jak alkohol uzależnia i dzieje się to „niewinnie”.
  3. W Naszej Gazecie Parafialnej warto przeczytać o Siostrach Zakonnych z Rajczy.

  Pragnę z tego miejsca podziękować szczególnie za pomoc, przebywającemu wśród nas od miesiąca ks. Andrzejowi Kuźmie. Był u nas na zastępstwie, aby nas wspomóc pod nieobecność księży. Księże Andrzeju wielkie dzięki za wszelką pomoc, za posługę w konfesjonale, za sprawowanie Eucharystii, za wygłoszone Słowo Boże i za taką ludzką normalność. Ks. Andrzej idzie na parafię do Pisarzowic, ale zawsze zapraszamy go do naszej Parafii, zawsze będziemy Go tutaj gościć z wielką serdecznością. Życzymy Mu Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożek Kazimierzowskiej.