OGŁOSZENIA – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.07.2022 r.

Jan Józef Lipski w niedzielę zabierał na spacer dzieci i kostkę do gry, którą rzucali na pierwszym skrzyżowaniu: „Parzysta liczba oczek – skręcali w prawo, nieparzysta – w lewo. Czasem krążyli po Konopczyńskiego i Krakowskim Przedmieściu parę godzin. Była w tej kostce i w drżących refleksach neonów tajemnica i poezja”.

Patrząc na ludzkie historie, mogłoby się wydawać, że życiem rządzi przypadek, ślepy los. Wszystko toczy się inaczej niż zaplanowaliśmy, jakby na przekór naszym przewidywaniom. Prosimy, a nie otrzymujemy; szukamy, a nie znajdujemy; kołaczemy, a nie otwierają. Trudno uwierzyć, że Bóg wie, co robi – z troski o nas nie spełnia naszych próśb.

„Myślę, że i więzienie, i obóz, to wszystko, co mi się przydarzyło, dały mi bardzo wiele. Gdyby nie to doświadczenie, myślałbym o wielu sprawach inaczej. Świadomość tego doświadczenia przetrwała we mnie i może temu właśnie zawdzięczam swoją – jak by to powiedzieć? – oddzielność, ochotę do patrzenia inaczej” – wyznaje Paweł Hertz.

W poniedziałek, 25 lipca – Święto Świętego Jakuba, apostoła. Dziś również wspominamy św. Krzysztofa, patrona wszystkich kierowców i podróżujących.

We wtorek, 26 lipca – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

W środę zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.

W Czwartek pół godziny przez Mszą Świętą wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.

W piątek, 29 lipca – wspomnienie Świętych: Marty, Marii i łazarza.

W przyszła Niedzielę w naszej Parafii będziemy gościć Misjonarza z Afryki, z Botswany O. Tomasza Trojana, który w tym roku obchodzi 25 lecie kapłaństwa. Po Mszach Świętych do puszek będziemy składać ofiary na jego potrzeby na misjach w Afryce.

W przyszłą Niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.45 odbędzie się Błogosławieństwo dzieci, które przeżywają rocznice przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego, prosimy rodziców, aby zgłosić dziecko wcześniej w Kancelarii Parafialnej, zapraszamy także rodziców chrzestnych na tę ważną Uroczystość.

W przyszłą Niedzielę składka będzie przeznaczona na remont Organów w naszym Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej.

25.07.22 – 31.07.22r.

25.07 – Poniedziałek – Święto św. Jakuba Apostoła

700 – † Józef Dziasek w rocznicę śmierci;

1800 – † Anna i Bartłomiej Gaweł z synem Bolesławem i córką Genowefą.

26.07 Wtorek – Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

700 – † Anna Maślanka z rodzicami i rodzeństwem,

1800 – † Maria i Jan Bogdał, wnuk Paweł.

27.07 – Środa – Dzień powszedni

700 – † Wojciech Matuła (od Dyrekcji i Grona Pedagogicznego, pracowników SP w Rycerce Górnej);

1800 – † Anna Lach.

28.07 – Czwartek – Dzień powszedni

700 – † Mieczysław Wiercigroch z dziadkami;

1800 – † Anna Lach w 19 rocznicę śmierci.

29.07 – Piątek – wspomnienie Świętych: Marty, Marii i Łazarza

700 – † Anna Pryszcz;

1800 – w intencji Marii i Jana w podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i opiekę Bożą z 50 rocznicy zawarcia Sakramentu Małżeństwa.

30.07 – Sobota -Dzień powszedni

700 – † Elżbieta Laszczak z mężem Janem w 30 rocznicę śmierci;

1800 – † Jan Sury z zięciem Andrzejem.

31.07 – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

700 – † Józef Ponikwia z żoną Marią, synami Józefem i Władysławem i wnukiem Marcinem;

900 – † Anna, Franciszek i Andrzej Lach;

1030 – † Stefania i Dominik Kurowski z zięciem Stanisławem i wnuczką Anną;

1145 – † Genowefa Butor w 1 rocznicę śmierci;

1800 – o potrzebne dary dla Parafian a dla zmarłych o życie wieczne;

Rajcza Dolna:

800 – o zdrowie, dary Ducha Świętego, opiekę MB Kazimierzowskiej dla Łukasza i Krzysztofa w 5 i 15 rocznicę urodzin;

Nickulina:

1630 – † Michał i Anna Brandys;

Rycerka Dolna:

1700 – † Dorota Bednarz w rocznicę śmierci z mężem Antonim.