OGŁOSZENIA – 13 NIEDZIELA ZWYKŁA 26.06.2022 r.

Po nawróceniu św. Franciszek z Asyżu publicznie, w obecności doprowadzonego do furii ojca, uroczyście zerwał z dawnym życiem. W akcie wyzbycia się wszystkiego i całkowitej rezygnacji ze wszelkich dóbr rozebrał się do naga.

Ktoś, kto decyduje się poświęcić życie Jezusowi, a nie potrafi zerwać z przeszłością, nie będzie dobrym uczniem. Jezus posuwa się nawet do tego, że zniechęca człowieka, który chce iść za nim. Pokazuje, jak wielu rzeczy musi się wyrzec.

Karol de Foucauld mówi o swoim nawróceniu: „Gdy tylko uwierzyłem, że jest Bóg, zrozumiałem natychmiast, że nie mogę zrobić inaczej, jak tylko żyć wyłącznie dla Niego. Moje powołanie zrodziło się w tej samej godzinie co wiara”.

Kalendarz Liturgiczny:

 • Przechodzimy od tego tygodnia na porządek wakacyjny Mszy Świętych tj. w tygodniu Msze o godzinie 7.00 i 18.00, w Niedzielę w Sanktuarium o 7.00, 9.00, 10.30, 11.45 i 18.00, w Kaplicach: w Rajczy Dolnej o 8.00, w Nickulinie o 16.30, w Rycerce Dolnej o 17.00.
 • We wtorek, 28 czerwca – wspomnienie Świętego Ireneusza, biskupa i męczennika.
 • W środę, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze – na cele Ojca Świętego.
 • Msze Święte w tym dniu o godzinie 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 w Sanktuarium
 • W Kapicach: w Rajczy Dolnej o 8.00, w Nickulinie o 16.30
 • W Rycerce Dolnej o godz. 17.00 Uroczysta Msza Święta  – w tym dniu szczególnie oddajemy cześć Świętym Apostołom Piotrowi i Pawłowi orędownikom tej że świątyni.
 • Wieczorem zapraszamy na Mszę Świętą połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek, 30 czerwca, kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, od godziny 17.30 wystawienie Pana Jezusa i Adoracja. W Kaplicach w tym dniu Msze Święte: w Rajczy Dolnej o 17.00 a w Rycerce Dolnej o 17.00 wcześniej możliwość spowiedzi świetej.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy Piątek i pierwsza Sobota miesiąca. W pierwszy Piątek od godziny 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja – zapraszamy Stowarzyszenie Krwi Chrystusa. Możliwość Spowiedzi Świętej, na Mszę Świętą zapraszamy wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W pierwszą Sobotę Miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec z Rozważaniami połączony ze zmianką Tajemnic Różańcowych.
 • W sobotę o godzinie 18.00 i w przyszłą Niedzielę 3 lipca na Mszy Świętej o godzinie 10.30 (wyjątkowo, z racji przypadającej w tym dniu Uroczystej Mszy Świętej o 11.45) będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom, które prosimy, aby rodzice wcześniej zgłosili w Kancelarii Parafialnej.
 • W Przyszłą Niedzielę w naszej Parafii Wielka Uroczystość, o godzinie 11.45 Msza Święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza Metropolity Warszawskiego połączona z Instalacją i Wprowadzeniem Relikwii dwóch Wielkich Błogosławionych Polaków – Bł. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki Kapelana „Solidarności”. Potem przemarsz na Piknik Królewski pod CKIS.
 • Prosimy i przypominamy o składaniu fantów na loterię i licytację podczas Pikniku Królewskiego, zachęcamy i prosimy, aby także nasi Przedsiębiorcy z Rajczy włączyli się w tą akcję i podarowali na licytację jakieś dary. Już teraz zaprośmy swoje rodziny na tę wielką naszą parafialną Uroczystość, na ten Festiwal Radości, zaprośmy gości i znajomych – to od nas samych zależy piękno tej uroczystości, sami jesteśmy ambasadorami naszej Parafii i Miejscowości. Bądźmy z niej zawsze dumni! Zarezerwujmy sobie już czas dzisiaj, żeby być 3 lipca na Uroczystej Mszy Świętej i Pikniku Królewskim. Ja wraz z Duszpasterską Radą Parafialną i Komitetem Organizacyjnym serdecznie zapraszam wszystkich i Parafian i Gości.
 •     W przyszłą niedzielę pragniemy też rozprowadzać ciasta po Mszach Świętych do południa, dlatego bardzo prosimy, jeśli możecie upiec ciasto i przynieść do salki Katechetycznej w Sobotę od godziny 9.00 d0 11.00 – będziemy Wam Bardzo Wdzięczni. Przeżyjmy tę Naszą Parafialną Uroczystość w duchu Wdzięczności za 353 Rocznicę Podarowania Naszym Przodkom Góralom Rajczańskim Cudownego Obrazu Madonny Jasnogórskiej przez Króla Jana Kazimierza, za Wydanie pozwolenia na budowę Nowego Kościoła, za 5 rocznicę Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz za dwóch Wielkich Błogosławionych, których Relikwie odtąd będzie już posiadała nasza Parafia.
 •    Rozmawiajmy zwłaszcza z dziećmi i młodzieżą o tych Wielkich Polakach i o tym Historycznym Wydarzeniu, które będziemy przeżywać 3 lipca – przejdzie ono do Historii naszej Parafii jako niezwykłe Wydarzenie. Nasza Parafia, ale i Ojczyzna i Europa i Świat znajdujemy się w wyjątkowych chwilach, widzimy i słyszymy co dzieje się wokół nas, dlatego tym bardziej wzywajmy Orędownictwa naszych Świętych i Błogosławionych Patronów Polski. Odłóżmy wszelkie inne propozycji i wyjazdy, aby być tu i teraz, w Naszej Parafii, nie zmarnujmy tego co daje nam Pan Bóg i Kościół.
 1. W „Gościu Niedzielnym” przeczytajmy o siostrach Sercankach i o bezpieczeństwie podczas wakacji.
 2. W „Niedzieli” jest dobry artykuł pt. „Jakie czasy, tacy księża” i jest sporo o zaproszeniu na nasz Piknik Królewski.
 3. W Naszej Gazecie Parafialnej przeczytamy o Bł. Ks. Jerzym Popiełuszce, o życiu Ks. Kardynała Nycza i o pielgrzymce pociągiem do Wiednia.
 • Przypominamy o zmianach w Urzędowaniu Kancelarii Parafialnej – szczegóły na stronach internetowych i w gazetach parafialnych.
 • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na potrzeby naszej Diecezji i Sądu Biskupiego.
 • Decyzją Ks. Biskupa Bielsko-Żywieckiego Romana Pindla dwaj nasi księża – ks. Adam Bożek i Ks. Marcin Jakubiec są wezwani i skierowani do innych posług w Naszej Diecezji, ks. Adam został Proboszczem w Ciscu a ks. Marcin Kapelanem Nowego Szpitala w Żywcu, życzymy im wszelkich potrzebnych łask w tych nowych posługach. Oficjalne pożegnanie księży odbędzie się 21 sierpnia na Mszy Świętej o godzinie 11.45.

INTENCJE MSZALNE

27.06.22 – 3.07.22r.

 

27.06 – Poniedziałek – św.Cyryla Aleksandryjskiego biskupa i doktora Kościoła

 

  700 – † Elżbieta i Władysław Wiercigroch;

1800 – dla Natalii i Dawida w 10 rocznicę ślubu z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej.

 

28.06 – Wtorek – św. Ireneusza biskupa i męczennika

 

  700 – † Arkadiusz Wajdzik, † Jan Czadankiewicz;

1800 – † Michalina i Jan Żyrek z córką Janiną.

 

29.06 – Środa – UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

 

  700 – † Ludwika i Józef Oleś z synami Władysławem i Bronisławem;

  900 – † Maria i Paweł Abram;

1100 – †† Jolanta Płoskonka z dziadkami;

1800 – † Jan Filipski z rodzicami;

 

Rajcza Dolna:

  800 – † Helena i Józef Zając z rodzicami;

Nickulina:

1630 † Paulina Szczotka i Jan Szczotka;

Rycerka Dolna:

1700 – Dziękczynna dla Roksanki i Agatki z okazji urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego oraz opiekę MB Kazimierzowskiej.

 

30.06 – Czwartek – Dzień powszedni

 

  700 – † Anna i Emil Zoń i zięć Henryk;

1800 – za Kapłanów pochodzących i pracujących w naszej parafii;

 

Rajcza Dolna:

1700

Rycerka Dolna:

1700 – †† Stanisława i Władysław Bułka z synem Marianem i wnukiem Gniewkiem w 10 rocznicę śmierci.

 

1.07 – Piątek – Dzień powszedni

 

  700 – † Wawrzyniec i Julia Wolny z rodzicami;

1800 – †† Anastazja Stańco, Józef Stańco i Wiktoria Kąkol.

 

2.07 – Sobota -Dzień powszedni

 

  700 – za chorych i cierpiących z naszej parafii o potrzebne siły dla nich;

1800 – † Henryk Zaręba w 1 rocznicę śmierci.

 

3.07 – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROCZNICA KORONACJI

 

  700 – † Ignacy Piątek z żoną Zofią i synem Janem;

  900 – † Regina Bednarz, mąż Ludwik, zięć Józef;

1030 – w rocznicę urodzin Jasia o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej;

1145 – 1) za parafian o błogosławieństwo Boże i opiekę MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o życie wieczne;

         2) † Władysław Bednarz w rocznicę śmierci z żoną Jadwigą;

         3) † Anna i Michał Sołtysik z synem Józefem;

1800 – † Marek Kos z rodzicami;

 

Rajcza Dolna:

  800 – † Józef Figura z rodzicami Heleną i Władyslawem;

Nickulina:

1630 † Stefania i Maria Pietraszko;

Rycerka Dolna:

1700 – † Stefan Tyc w 6 rocznicę śmierci.