Ogłoszenia 1 STYCZNIA 2023 R. NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

„Dlaczego powieści kryminalne są nudne?” – pyta Adam Zagajewski. „Bo jedyna tajemnica, jaką zawierają, to pytanie, kto zabił pana L. Tymczasem jedyną prawdziwą tajemnicą jest pytanie, czym jest świat. Ogień. Powietrze”.

Pasterze byli pod wrażeniem spotkania z aniołem. I choć zapewne niewiele zrozumieli z jego słów, to chętnie opowiadali o narodzeniu Zbawiciela; dzielili się tą tajemniczą nowiną. Maryja, która najwięcej wiedziała na ten temat, milczała.

„Nie możemy zgłębić tajemnicy i obrócić jej w wiedzę, lecz ważne wiedzieć, że mamy z nią do czynienia; choć nie sposób zedrzeć zasłonę, za którą ukrywa się rzeczywistość ostateczna, winniśmy wiedzieć, że jest taka zasłona” – pisze Leszek Kołakowski.

Kalendarz Liturgiczny:

 • Dziś po Mszach Świętych wspieramy swymi ofiarami rodzinę ze Zwardonia, pragniemy im pomóc w zakupie 2 pomp insulinowych dla dzieci.
 • W poniedziałek, 02.01. – wsp. Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Na godzinę 17.00 zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na wspólne Nabożeństwo Różańcowe w intencji o Pokój na Ukrainie, na świecie i zgodę w naszych rodzinach w Nowym Roku 2023. Nabożeństwo będzie transmitowane przez TVP3 Katowice. Wypełnijmy nasze Sanktuarium naszą obecnością i w ten sposób dajmy też świadectwo naszej wiary i miłości do Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • We wtorek, 03.01. – Wsp. Najświętszego Imienia Jezus.
 • W środę, 04.01. – Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną o godz. 18.00, po której Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy wszystkich do pisania próśb i podziękowań do Matki Bożej.
 • W czwartek, 05.01., to pierwszy czwartek miesiąca, od godziny 17.00 wystawienie i Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 18.00 Msza Święta w int. Kapłanów i o nowe powołania, zapraszamy rodziny księży i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz Apostolat ‘Margaretka”.
 • W piątek, 06.01. – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte tak, jak w każdą Niedzielę. W tym dniu zapraszamy wszystkich i całe rodziny z dziećmi na Orszak Trzech Króli. Godz. 10.30 – Spotkanie Orszaku Trzech Króli przy Centrum Kultury i Sportu w Rajczy, gdzie Królowie powitają Orszak i wyruszą do Narodzonego Jezusa, by złożyć Mu pokłon. O godz. 11.00 – Uroczysta Msza Święta z udziałem Trzech Króli a po Mszy Świętej zapraszamy na Koncert Pastorałek „Przyśli My tu po Kolyndzie” w wykonaniu Dziecięcego Zespołu Regionalnego „RAJCUSIE”.
 • W sobotę, 07.01. – Pierwsza Sobota Miesiąca. Na Mszę Świętą o godz. 7.00 zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca z naszej Parafii na wspólną modlitwę, po Mszy Świętej Różaniec z rozważaniami i zmianka Tajemnic Różańcowych.
 • W przyszłą Niedzielę, 8 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego, na Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy udzielać Chrztu Świętego dzieciom. Prosimy, by rodzice dziecko wcześniej zgłosili w Kancelarii Parafialnej. W przyszłą Niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 11.00 zapraszamy na Koncert Zespołu Regionalnego Spod Rachowca” ze Zwardonia. W przyszłą Niedzielę składka kopertowa przeznaczona na cele inwestycyjne naszej Parafii i Sanktuarium.
 • Dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do głębszego, lepszego i piękniejszego przeżycia tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia: Kapłanom za pomoc i posługę, zwłaszcza księdzu Franciszkowi, naszemu rodakowi, p. Organiście Stanisławowi Korzeniowskiemu wraz z Chórem Parafialnym, organistom p. Kamilowi i p. Miłoszowi, który zagrał w Nickulinie, p. Kościelnemu, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Oazie i Scholii Oazowej, p. Asi Holeksie i paniom, które przyniosły dary żywnościowe na plebanię, Naszemu Parafialnemu Zespołowi CARITAS za zorganizowanie i pomoc w rozwiezieniu przedświątecznych paczek dla potrzebujących, Duszpasterskiej Radzie Parafialnej i Ekonomicznej, Wszystkim Zespołom i Kapelom: „uOSTOMILI”, Zespołowi Pieśni i Tańca „Ziemia Rajczańska”  , „Dziecięcemu Zespołowi Regionalnemu Rajcusie” i „Zespołowi Regionalnemu Spod Rachowca ze Zwardonia”, który będzie śpiewać i grać w przyszłą Niedzielę. Dziękuję gminnemu Centrum Kultury i Sportu w Rajczy za pomoc w nagłośnieniu i organizacji Orszaku Trzech Króli, Grupie Teatralnej „EFFATHA” i Królom wraz z całym Orszakiem. Niech Jezus wszystkim Wam Błogosławi i obdarza swymi łaskami.
 • Już dziś pragnę zapowiedzieć, że w drugi piątek miesiąca tj. 13 stycznia odbędzie się w naszej Parafii Nabożeństwo Uwielbienia, o godz. 18.00 Msza Święta, po Mszy Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godziny 21.00 i Apel Jasnogórski. Proszę, aby włączyły się w ten czas Uwielbienia wszystkie Grupy działające w Parafii.

Wizyta Duszpasterska po Nowym Roku:

 1. Wtorek, 3 stycznia Ks. Proboszcz od godz. 8.30 – Rajcza Kuchejdy od rodziny Salamon 343a do rodziny Rybarski 317
 2. Środa, 4 stycznia Ks. Łukasz od godz. 8.30 – Rajcza ul. Ujsolska 1 – 35, od Sanatorium do Kościoła.
 3. Środa, 4 stycznia Ks. Proboszcz od godz. 8.30 – Rajcza Tomusie od rodziny Urbański 177b do rodziny Mizia 198.
 4. Czwartek, 5 stycznia Ks. Ks. Grzegorz od godz. 13.30 – Rycerka Dolna od rodziny Bednarz 151a do rodziny Śpiewak 111a.
 5. Sobota, 7 stycznia Ks. Proboszcz od godz. 8.30 – Rycerka Dolna od rodziny Szymczak 185 do rodziny Gaweł 156B.
 6. Sobota, 7 stycznia Ks. Łukasz od godz. 8.30 – Rajcza od Łęgu, Wiercigrochy od rodziny Nowak 161 do rodziny Skrzypek 177a.
 7. Sobota, 7 stycznia Ks. Grzegorz od godz. 8.30 – Rajcza ul. Polna (cała) od rodziny Kurowski.

Wizyta Duszpasterska po Niedzieli 8 stycznia:

 1. Poniedziałek, 9 stycznia Ks. Proboszcz od godz. 8.30 – Rycerka Dolna od rodziny Ciurla / Rogaliński 147B do rodziny Podgórzec 93.
 2. Poniedziałek, 9 stycznia Ks. Łukasz od godz. 13.30 – Rajcza Martyny od rodziny Maślanka 131B do rodziny Pawlus 137A.
 3. Wtorek, 10 stycznia Ks. Proboszcz od godz. 8.30 – Rycerka Dolna od Soli, Ceglina od rodziny Kubica 1A do rodziny Najzer 70C.
 4. Środa, 11 stycznia Ks. Proboszcz od godz. 8.30 – Rycerka Dolna od rodziny Kąkol 45 do rodziny Oleś 16A.
 5. Środa, 11 stycznia Ks. Łukasz od godz. 8.30 – Rajcza Domy za Torami od rodziny Romański 138A do rodziny Wolny 206.
 6. Piątek, 13 stycznia Ks. Proboszcz od godz. 8.30 – Rycerka Dolna od rodziny Tetłak 66 do rodziny Kąkol 19.
 7. Sobota, 14 stycznia Ks. Grzegorz od godz. 8.30 – Rycerka Dolna Kamieńce od rodziny Piela 85 do rodziny Łoboziak 30.
 8. Sobota, 14 stycznia Ks. Łukasz od godz. 8.30 – Rajcza ul. Górska, Parkowa, Ludowa i Do Soły.

Jeśli ktoś z parafian lub gości nie mógł przyjąć Kapłana z Wizytą Duszpasterską z różnych przyczyn a pragnie to uczynić i spotkać się z kapłanem przy wspólnej modlitwie połączonej z Błogosławieństwem Rodziny i Domu, to proszę zgłosić się w Zakrystii lub Kancelarii Parafialnej, lub pod tel: 606247861.

INTENCJE MSZALNE
02.01-09.01.2023

02.01 PONIEDZIAŁEK
WSP. ŚW. BAZYLEGO WIELKIEGO I GRZEGORZA Z NAZJANZU,
BISKUPÓW I DOKTORÓW KOŚCIOŁA.
RÓŻANIEC PARAFIALNY.
6.30-za zm. Zofię Radwaniak.
7.00-za zm. Genowefę Wolny.
17.00- Różaniec Parafialny o Pokój na Świecie i zgodę w Rodzinach.
18.00- za zm. Józefa Kocoń w 14 r. śm.
03.01 WTOREK NAJŚWIĘTSZEGO IMIENIA JEZUS
6.30-za zm. Dorotę Lang.
7.00 – za zm. Zofię Radwaniak.
18.00 – za zm. Jarosława Byrskiego w 1 r. śm
04.01 ŚRODA
6.30-za zm. Zofię Radwaniak.
7.00- Za zm. Dorotę Lang.
– Za zm. Marię Ciepły z mężem Eugeniuszem.
18.00 – za zm. Andrzeja i Wiktorię Ryłko, Stefana i Annę Lorenc.
05.01 CZWARTEK
6.30-za zm. Dorotę Lang.
7.00-za zm. Małgorzatę i Alojzego Łajczak w r. śm.
18.00-za kapłanów pochodzących i pracujących w Parafii, za siostry zakonne
pochodzące z naszej Parafii i o nowe powołania do służby Bożej w
Kościele z naszej Parafii – od Róży Różańcowej Zelatorki Aleksandry.
RAJCZA DOLNA
17.00 – za zm. Teresę Górecką.
RYCERKA DOLNA
17.00-w int. Panu Bogu wiadomej
06.01 PIERWSZY PIĄTEK
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – TRZECH KRÓLI
7.00-o zdrowie i Bł. Boże dla Małgorzaty z ok. 42 r. urodzin przez
wstawiennictwo Matki Bożej Kazimierzowskiej.
9.00-W intencji wszystkich Parafian i ich rodzin, za ofiarodawców,
budowniczych i fundatorów naszego Sanktuarium, dla żyjących o Boże
Bł., zdrowie i potrzebne łaski oraz wstawiennictwo Matki Bożej
Kazimierzowskiej Pani Rajczańskiej i Królowej Beskidów a dla zmarłych o
chwałę Nieba.
MSZA ŚWIĘTA I POKŁON TRZECH KRÓLI DZIECIĄTKU JEZUS
GODZ. 11.00- Za zm. Urszulę Szwarc-Łysiak.
– za zm. Franciszkę Hutyra z mężem Michałem i rodzicami
Marią i Franciszkiem.
18.00-Dziękczynna w 40 r. zawarcia Sakramentu Małżeństwa Marii i Andrzeja z
prośbą o Bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla całej rodziny.
RAJCZA DOLNA
8.00 – za zm. Tadeusza Wiercigroch w 4 r. śm.
RYCERKA DOLNA
9.30 – za zm. Marię Sadłek z mężem Stanisławem.
NICKULINA
11.00-za zm. Jadwigę Szczotka w 7 r. śm. z mężem Janem i rodzicami
Wojciechem i Franciszką i bratem Stanisławem.
SANATORIUM
15.00-

07.01 SOBOTA
6.30-za zm. Wandę i Władysława Kręcichwost w r. śm.
7.00-W int. wszystkich chorych parafian i przebywających w szpitalu o
zdrowie i cierpliwość w znoszeniu cierpienia oraz w int. wszystkich
opiekujących się chorymi i troszczących się o nich o Bł. Boże i
potrzebne łaski.
Intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i
bluźnierstwa, którymi jest obrażana.
18.00-za zm. Urszulę Szwarc – Łysiak.
08.01 NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
7.00-za zm. Franciszka Lach.
9.00 – za zm. Urszulę Szwarc – Łysiak.
11.00- Za zm. Genowefę Wydra w 1 r. śm.
– dziękczynna za cudowne uzdrowienie Kingi przez wstawiennictwo
Matki Bożej Kazimierzowskiej z prośbą o dalsze Bł. Boże, zdrowie i
potrzebne łaski w życiu.
18.00 – za zm. Adama Banaś i zmarłych z rodziny Krutak.
RAJCZA DOLNA
8.00 – za zm. Władysława i Emilie Gaweł.
RYCERKA DOLNA
9.30 – za zm. Kazimierza Wydrę z synem Józefem.
NICKULINA
11.00 – za zmarłych z Róży Kobiet z Nickuliny Zelatorki Anny.
SANATORIUM
15.00 – …