Odpust św. Wawrzyńca Diakona i męczennika

Dzisiaj czyli 10 sierpnia w niedzielę, obchodziliśmy uroczystość ku czci jednego z patronów naszego sanktuarium św. Wawrzyńca diakona i męczennika.

P1010065

O godzinie 11:45 rozpoczęła się uroczysta koncelebrowana Msza święta. Na tejże uroczystości nie zabrakło również naszych przyjaciół z Lambrugo. Pomimo brzydkiej pogody, mogliśmy zaraz po Mszy wyruszyć wraz z ukrytym w Hostii Panem Jezusem na procesję wokół naszego kościoła parafialnego. Widać po tym że nasz patron św. Wawrzyniec czuwa nad nami, gdyż wyprosił dla nas, aby na tą chwilę przestał padać deszcz! 🙂  Jest to szczególny dzień, w którym możemy Panu Bogu dziękować za św. Wawrzyńca, za jego wstawiennictwo, ale także za przykład wiary jaki nam ukazał za swojego życia.

Zdjęcia z odpustu można obejrzeć w naszej galerii.