Odpust ku czci Św. Wawrzyńca – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada 19 Niedziela Zwykła. Jest to także w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Pragniemy przez wstawiennictwo naszego patrona wypraszać potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej.

Św. Wawrzyniec uczy nas niezwykłej troski o ludzi ubogich, biednych, odrzuconych przez innych oraz samotnych. Niech cała nasza wspólnota, niech każdy z nas naśladuje przykład naszego świętego patrona. Bądźmy otwarci na Boga, który objawia się w ludziach prostych i pokornych.

W miesiącu sierpniu módlmy się także szczególnie za wszystkich ludzi uzależnionych.

• W poniedziałek, 10 sierpnia – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • We wtorek, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy
  • W piątek, 14 sierpnia – Uroczystość, Św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Głównego Patrona naszej diecezji.
  • W sobotę, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

• W tygodniu wakacyjny porządek Mszy Świętych – rano o godz. 7:00 i wieczorem o 18:00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 6:30 i w tygodniu w kaplicach. W niedzielę Msze Święte według stałego porządku.
  • Przeżywamy dziś w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • Dziś Nieszpory o godz. 17:45 a po nich wieczorna Msza Święta.
  • W poniedziałek przypada liturgiczne święto ku czci Św. Wawrzyńca dlatego Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Serdecznie zapraszamy.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek od godz. 17:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy.
  • W piątek przypada uroczystość Świętego Maksymiliana, kapłana i męczennika. Jest on głównym patronem naszej diecezji, dlatego w sposób szczególny modlimy się w intencji naszej diecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu, na terenie naszej diecezji, post od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę , w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Msze Święte w porządku niedzielnym. Na Mszy Świętej o godz. 9:00 poświęcenie ziół i kwiatów.
  • W niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9:00 będziemy dziękować za 4-letnią posługę w naszej parafii ks. proboszcza Ryszarda Grabczyka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • Wszystkim wypoczywającym w naszej parafii życzymy miłego pobytu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Sanktuarium.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.
  • Kancelaria parafialna czynna jest normalnie od wtorku do soboty od godz. 8:00 do 9:00. Z racji na remont plebanii wejście do kancelarii jest od strony parkingu. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Ludwik i Julia Kubas
9:00 Rajcza Za parafian
18:00 Rajcza † Michał i Ludwika Ciurla z córką Joanna
Wtorek 7:00 Rajcza † Józef i Anna Hutyra