OBJAWIENIE PAŃSKIE – ORSZAK TRZECH KRÓLI A.D. 2023

Tradycyjnie jak co roku wyruszyliśmy w Orszaku Trzech Króli spod CKIS w Rajczy, w uroczystym pochodzie do Kościoła nie brakowało wiwatów oraz śpiewu kolęd i pastorałek. Po przybyciu do Kościoła Trzej Mędrcy, oddali pokłon Bożej Dziecinie w żłobie, ofiarując mirrę kadziło i złoto. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta której przewodniczył ks. Proboszcz Andrzej Zawada oraz Ks. Franciszek Jeleśniański a homilię wygłosił ks. Łukasz Lach. Piękną uroczystość zwieńczył Koncert kolęd i pastorałek pt.”Przyszlimy tu po Kolyndzie” w Wykonaniu Dziecięcego Zespołu Regionalnego “Rajcusie”.Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć.

Fragment Homili Benedykta XVI podczas Mszy św. w uroczystość Objawienia Pańskiego

“Wróćmy do Mędrców ze Wschodu. Byli oni także i przede wszystkim ludźmi odważnymi, ludźmi, których cechowała odwaga i pokora wiary. Trzeba było odwagi, aby przyjąć znak gwiazdy jako nakaz wyruszenia, aby wyjść ku temu, co nieznane, niepewne, na drogi, na których czyhało wiele niebezpieczeństw. Możemy sobie wyobrazić, że decyzja tych ludzi wywołała wiele kpin: szyderstwa realistów, którzy potrafili jedynie wyśmiewać marzycielstwo tych ludzi. Ten, kto wyruszał w drogę kierując się tak niepewnymi obietnicami, ryzykując wszystko, mógł wydawać się jedynie śmieszny. Lecz dla tych ludzi, głęboko przejętych Bogiem, droga według Jego wskazań była ważniejsza od ludzkiej opinii. Poszukiwanie prawdy było dla nich ważniejsze niż kpiny świata, pozornie inteligentnego.”

BENEDYKT XVI

ŹRÓDŁO: