OBCHODY 11 LISTOPADA 2022

W dniu 11 listopada 2022 roku, obchodziliśmy 104 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości zostały rozpoczęte o godzinie 8.00 przed budynkiem Gminy przez uroczyste podniesienie Flagi Państwowej na maszt, odśpiewanie Hymnu Państwowego, potem przejście na Cmentarz pod Kwaterę Legionistów, wspólną modlitwę, złożenie wiązanek i zapalenie zniczy. O godzinie 9.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.
Po Mszy Świętej o godzinie 10.15 w Gminnym Ośrodku Kultury, odbyła się promocja książki p.t. „Zemsta. Biografia por. Stanisława Kopika” oraz projekcja wystawy „O honor Żołnierza” wraz z dyskusją.
O 13.00 nastąpiło oficjalne odsłonięcie tablicy „Śladami Bartka. Niepodległość odciśnięta w Beskidach” przy żółtym szlaku turystycznym na Wielką Raczę w Rycerce Kolonii. Wszystkim, którzy przyczynili się do uczczenia tego święta wielkie Bóg zapłać.