Nowi Ceremoniarze w Naszej Parafii

„Jezus zaprasza was do pójścia z Nim na Jego Paschę, kiedy będzie cierpiał, umierał i zwyciężał” – powiedział bp Roman Pindel do grupy 146 chłopców podczas Mszy św. z ustanowieniem animatorów i ceremoniarzy Liturgicznej Służby Ołtarza. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa, z udziałem m.in. kapłanów odpowiedzialnych z tę formację w Kościele bielsko-żywieckim, odbyła się w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej.

Nowi kandydaci na ceremoniarzy zostali wybrani przez ks. Proboszcza Andrzeja Zawadę i ks. Grzegorza Pydycha są to: Mateusz Kubica, Sebastian Dadak, Michał Kuś, Dominik Ściora, Krzysztof Marszałek do posługi w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza na znak podjętych zadań, do których należy m.in. troska o formację dzieci i młodzieży, otrzymali poświęcone przez biskupa krzyże. Podczas uroczystej przysięgi przyrzekli wiernie wypełniać powierzone im obowiązki.

Na tę uroczystość większość kandydatów do tej posługi przybyła ze swymi najbliższymi. Nad procesem przygotowania animatorów i ceremoniarzy czuwali m.in. opiekun diecezjalny LSO ks. Przemysław Gawlas i jego zastępca ks. Jakub Kuliński.

Gratulujemy i życzymy naszym chłopakom Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień!