Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Ogłoszenia i Intencje

Niedziela Zmartwychwstania stanowi szczyt całego roku liturgicznego. W tym dniu zbiegają się wszystkie wydarzenia zbawcze. Sprawy boskie łączą się ze sprawami ludzkimi. Nasz Pan Zmartwychwstały obwiesza zwycięstwo dobra nad złem, świętości na grzechem, życia nad śmiercią.

Dziękujmy mu w ten szczególny dzień. I radujmy się nim przez kolejne 8 dni, które będą tworzyły oktawę Wielkiej Nocy. Zwieńczymy ją Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Zewnętrznymi oznakami tego okresu są figura Zmartwychwstałego Chrystusa, czerwona stuła wisząca na krzyżu, płonący paschał – symbol Zmartwychwstałego Pana.

• Cały tydzień trwamy w Oktawie Wielkanocnej

• Nieszpory o godz. 17:30, potem Koronka do Bożego Miłosierdzia, a Msza święta wieczorna o godz. 18:00.
  • Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Składka w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na utrzymanie uczelni: Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
  • O godz. 11:45 będziemy udzielać sakramentu Chrztu Świętego.
  • Codziennie po wieczornej Mszy święte przygotowujemy się do Święta Miłosierdzia Bożego przez nowennę odmawiając koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o 16:30 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w salce parafialnej.
  • W środę po wieczornej Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek od 17:00 do 18:00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W piątek po wieczorne Mszy Świętej spotkanie Oazy Młodzieżowej.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00. Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Po Mszy świętej o godzinie 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Nickulinie uroczysta suma odpustowa o godzinie 11:00 – serdecznie zapraszamy
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Władysław Janik w 5 rocz. śmierci
II – Za parafian
18:00 Rajcza † Stanisław Juraszek w 13 rocz. śmierci, rodzice, siostra Anna
Niedziela 7:00 Rajcza † Stanisław Lach w rocz. śmierci