Niedziela Zmartwychwstania – Ogłoszenia i Intencje

Niedziela Zmartwychwstania stanowi szczyt całego roku liturgicznego. W tym dniu zbiegają się wszystkie wydarzenia zbawcze. Sprawy boskie łączą się ze sprawami ludzkimi. Nasz Pan Zmartwychwstały obwiesza zwycięstwo dobra nad złem, świętości na grzechem, życia nad śmiercią.

Dziękujmy mu w ten szczególny dzień. I radujmy się nim przez kolejne 8 dni, które będą tworzyły oktawę Wielkiej Nocy. Zwieńczymy ją Niedzielą Miłosierdzia Bożego.Zewnętrznymi oznakami tego okresu są figura Zmartwychwstałego Chrystusa, czerwona stuła wisząca na krzyżu, płonący paschał – symbol Zmartwychwstałego Pana.

Składamy, w tym szczególnym dniu wszystkim parafianom, życzenia obfitości łask od Zmartwychwstałego.

• Cały tydzień trwamy w Oktawie Wielkanocnej

• W związku z epidemią koronawirusa przypominamy, że do odwołania obowiązuje dyspensa naszego biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie mamy grzechu jeśli we Mszy Świętej nie uczestniczymy. Zachęcamy jednak, aby uczestniczyć w Eucharystii w domu, łącząc się przez telewizor lub radio. Można też skorzystać z transmisji online z naszego Kościoła (transmisje można znaleźć na naszej stronie internetowej)
  • Biskup Roman Pindel zarządza, by na każdej Mszy Świętej, także niedzielnej, w kościele mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję. W Kościele w czasie Eucharystii może być max. 5 osób nie licząc kapłana.
  • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
  • Spowiedź Święta ze względów bezpieczeństwa jest bardzo utrudniona. Dlatego zgodnie z zaleceniem Biskupa zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne (por. KKK 1452).
  • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną tylko w przypadku zagrożenia życia. Należy umówić się z księdzem telefonicznie.
  • Zachęcamy, aby w czasie kwarantanny twórczo spędzać czas w domu. Więcej czasu poświęcić na modlitwę (także wspólną, rodzinną), czytać książki, obejrzeć dobry film, uczestniczyć w różnych formach rekolekcji przez Internet. Nie spędzajmy zbyt dużo czasu przed telewizorem karmiąc się złymi informacjami. Panika i strach niszą naszą wiarę i relacje z innymi.
  • Prosimy także aby w tym czasie okazać solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Nie zamykajmy serca na drugiego człowieka.
  • Trwamy przez cały tydzień w Nowennie przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia.
  • Jutro w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Modlimy się za katolickie uczelnie w naszym kraju, a więc Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek od 17:00 do 18:00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego.
  • W kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Nickulinie suma odpustowa o godzinie 11:00.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. Informujemy, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę na potrzeby naszej parafii, mogą to uczynić dokonując przelewu na nasze konto parafialne. Numer konta: 02814010190012701320000010 BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Poniedziałek 7:00 Rajcza † Barbara Rus, rodzice
II – † Wiktoria Dadak
18:00 Rajcza † Anna i Józef Paciorek, dzieci
Sobota 6:30 Rajcza † Jan Mika 1 rocz. śmierci