Niedziela Świętej Rodziny – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada Niedziela Świętej Rodziny: Maryi, Józefa i Jezusa. Jest ona dla nas wzorem godnym naśladowania, aby w naszych wspólnotach rodzinnych zawsze dominowała miłość.

Potrzeba nam świętych rodzin, które świadectwem życia potrafią odeprzeć wszelkie próby podważenia wartości wspólnoty rodzinnej. Jako wspólnota Kościoła jesteśmy rodziną Bożą, jesteśmy zatem wezwani do wspomagania siebie na drodze do świętości.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W środę, 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dzień modlitw o pokój na świecie.
  • W czwartek, 2 stycznia – Wspomnienie Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele
  • W piątek, 3 stycznia – I piątek miesiąca. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa.
  • W sobotę, 4 stycznia – I sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny.

• Trwamy w Oktawie Bożego Narodzenia. Nieszpory dziś tradycyjnie o godz. 16:45.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek ostatni dzień roku kalendarzowego – o godz. 16:00 uroczyste Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Będziemy dziękować za miniony rok, przepraszać za wszystkie popełnione grzechy oraz prosić o wszelkie dobro i błogosławieństwo Boże w nowym – 2020 roku. W czasie Nieszporów podsumowanie minionego roku – serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Po Nieszporach Msza Święta dziękczynna w intencji całej parafii, dobrodziejów, ofiarodawców.
  • Nie ma w tym dniu Mszy Świętej w Rajczy Dolnej.
  • W środę w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Święte w porządku niedzielnym. Nieszpory o godz. 16:45. Po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Przypominamy, że jest to święto obowiązujące w naszym Kościele.
  • W czwartek – I czwartek miesiąca. Od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Święta) i możliwość Spowiedzi Świętej przed I piątkiem miesiąca.
  • W Kaplicach Spowiedź od godz. 15:00. Msza Święta o godz. 16:00. Na ten czas trasa kolędowa w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej zostanie przerwana.
  • W piątek – I piątek miesiąca – rano spowiedź podczas Mszy Świętych. Po południu od godz. 16:00. O godz. 17:00 Msza święta i Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę – I sobota miesiąca – czcimy Niepokalana Serce NMP. Przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach ze Spowiedzią i Komunią Świętą. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej lub telefonicznie do piątku.
  • O godz. 16:15 – Różaniec i zmianka różańcowa.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

W nadchodzącym Nowym Roku wszystkim parafianom i gościom życzymy opieki Bożej i Matki Bożej Miłosierdzia Kazimierzowskiej, obfitości darów Bożych, wszelkich łask, zdrowia, nadziei w sercach na dobry rok – Szczęść Boże.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Maria Wiercigroch
7:00 Rajcza † Kazimierz Lach
17:00 Rajcza † Ewa Ślezińska
16:00 Rycerka D. † Stanisława Paciorek w 2 rocz. śmierci