Niedziela Palmowa – Ogłoszenia i Intencje

Niedziela Palmowa to tradycyjna pamiątka wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wchodzimy w czas Wielkiego Tygodnia, kiedy będziemy przeżywali w liturgii najważniejsze wydarzenia historii zbawienia. To szczytowy moment ukazujący bezgraniczną miłość Boga do człowieka.

W imię tej miłości Ojciec poświęca Syna, który przez ofiarę złożoną na drzewie krzyża wyzwolił ludzkość od wszelkiej niewoli, zwłaszcza grzechu. Liturgia Wielkiego Tygodnia jest szczególnie bogata w symbolikę. Wykorzystajmy jak najlepiej ten czas łaski.

• Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17:00. O godz. 18:00 wieczorna Msza Święta. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. W tym roku na Gorzkich Żalach będziemy zagłębiać się w postać bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika obozu Dachau. Serdecznie zapraszamy na to ostatnie w tym roku nabożeństwo.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 możliwość Spowiedzi Świętej.
  • Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:00 możliwość Spowiedzi Świętej.
  • W środę próba ministrantów i lektorów o godz. 16:00 w Kościele.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    Wielki Czwartek
  • Rano Mszy świętej nie ma. Kapłani koncelebrują przed południem o godz. 10:00 Mszę świętą ze swoim Biskupem w katedrze, podczas której poświęcone zostają oleje Krzyżma i Chorych, służące do udzielania sakramentów świętych Chrztu, Bierzmowania, Kapłaństwa i Namaszczenia Chorych. Kapłani odnawiają także swoje przyrzeczenia kapłańskie złożone podczas święceń. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich kapłanów. Wtedy także dwóch naszych lektorów – Mateusz Dadak oraz Sebastian Motyka otrzymają z rąk księdza biskupa błogosławieństwo animatora liturgicznego oraz ceremoniarza.
  • W czwartek o godz. 16:30 próba ministrantów i lektorów w Kościele.
  • O godzinie 18:00 w kościele parafialnym Msza święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy wystawienia zwanej „Ciemnicą” i adoracja do godz. 22:00. Od godz. 21:00 czuwanie młodzieży – serdecznie zapraszamy.
  • Kościół w tym dniu nie sprawuje Eucharystii. Obowiązuje post ścisły.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” od godz. 6:00.
  • O godz. 17:00 Droga Krzyżowa i Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  • O godz. 18:00 rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa z uroczystą śpiewaną Męką Pańską, Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża, Komunia święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu w „Grobie” i adoracja do godziny 24:00.
  • Po zakończeniu obrzędów Wielkiego Piątku Gorzkie Żale, wszystkie trzy części.
  • O godzinie 21.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Chór Parafialny, na którą szczególnie zapraszamy mężczyzn naszej parafii.
  • Prosimy o trzymanie straży przy Grobie Pańskim strażaków z Rajczy i Rycerki Dolnej według zwyczaju.
  • Wielka Sobota
  • Rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Grobie od godz. 6:00.
  • Przed południem poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:
  • W Sanktuarium o godz. 11:00 i 12:00.
  • Stacja godz. 9:00,
  • Hulboje godz. 9:15,
  • Rajcza Dolna kaplica godz. 9:30,
  • Koło Prewentorium godz. 9:45,
  • Kuchejdy godz. 10:00,
  • Nickulina godz. 10:15,
  • Rycerka Dolna koło krzyża godz. 9:45,
  • Rycerka Dolna kaplica godz. 10:00,
  • Ujsoły u Hutyrów w kaplicy świętego Marka godz. 9:45,
  • Ujsoły u Hutyrów za mostem o godz. 10:00,
  • Ujsoły u Lachów godz. 10:15Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00: poświęcenie paschału, (prosimy przynieść świece), orędzie wielkanocne, liturgia słowa, Msza święta Wigilii Paschalnej z poświęceniem wody chrzcielnej i procesja rezurekcyjna na Rynek, w stronę szkoły, koło plebanii, przez Rynek do kościoła z błogosławieństwem ze schodów przed kościołem.
  • Prosimy nie zastawiać trasy procesji samochodami.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym, prosimy o liczny udział w nabożeństwach, o trwanie na adoracji w Ciemnicy i w Grobie Pańskim, o udział w procesji rezurekcyjnej strażaków ze sztandarami, dzieci, młodzież, osoby posiadajstroje regionalne.
  • Prosimy o podjęcie feretronów i figur na procesję:
    Matki Bożej Kazimierzowskiej strażaków z Rajczy,
    Matki Bożej Fatimskiej Oazę Rodzin,
    Matki Bożej Częstochowskiej mieszkańców Ujsół,
    Figury Serca Jezusowego mieszkańców Rycerki Dolnej.
    Figury Matki Bożej Wspomożenia Wiernych mieszkańców Rajczy Dolnej.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę, tak w kościele jak i kaplicach. Po południu Nieszpory o godz.17:30, a Msza święta o godz. 18:00.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni.

Porządek Adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim

Wielki Piątek:

6-7 – Centrum Rajczy i ulica Ujsolska
7-8 – Hulboje
8-9 – Martyny i domy za Stacją
9-10 – Tomusie i Zyłonie
10-11 – Dzieci naszej parafii
11-12 – Wiercigrochy
12-13 – Biały Potok i Pichuty
13-14 – Domy pod Grapą,
14-15 – Butory
15-16 – Liszki i Nickulina