Niedziela Palmowa – Ogłoszenia i Intencje

Przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Niedzielę Męki Pańskiej. Rozpoczynamy dziś także Wielki Tydzień naszej wiary. Czas szczególnej modlitwy i refleksji nad tajemnicami naszego chrześcijańskiego życia. Mimo iż w tym roku będziemy ten czas przeżywać w domu to starajmy się uczynić z niego święty czas.

Mimo iż nie będziemy uczestniczyć w nabożeństwach w Kościele – starajmy się uczynić w naszych domach, sanktuaria rodzinnej modlitwy. Nie pytajmy „dlaczego to na nas przyszło”, ale pytajmy i szukajmy odpowiedzi – „po co to wszystko”. Może Bóg chce odkrycia i pokazania nam czegoś nowego, pięknego. Otwórzmy serca na te dary. Niech w tym zadaniu pomagają nam rozważania, które codziennie będziemy umieszczać na naszej stronie.

Ogłoszenia:                                        

 • W związku z epidemią koronawirusa zachęcamy do zapoznania się z nowym komunikatem Biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej z 26 marca (jest na naszej stronie)
 • Do odwołania obowiązuje dyspensa naszego biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie mamy grzechu jeśli we Mszy Świętej nie uczestniczymy. Zachęcamy jednak, aby uczestniczyć w Eucharystii w domu, łącząc się przez telewizor lub radio.
 • W związku z tym Biskup Roman Pindel zarządza, by na każdej Mszy Świętej, także niedzielnej, w kościele mogły uczestniczyć tylko osoby, które zamówiły intencję. W Kościele w czasie Eucharystii może być max. 5 osób nie licząc kapłana.
 • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali są odwołane. Zachęcamy do odprawiania tych nabożeństw w domu lub indywidualnie (np. wokół Kościoła lub na Compel, pamiętając o zachowaniu środków bezpieczeństwa zalecanych przez władze państwowe)
 • Spowiedź Święta ze względów bezpieczeństwa jest bardzo utrudniona. Dlatego zgodnie z zaleceniem Biskupa zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne (por. KKK 1452).
 • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną tylko w przypadku zagrożenia życia. Należy umówić się z księdzem telefonicznie.
 • Zachęcamy, aby w czasie kwarantanny twórczo spędzać czas w domu. Więcej czasu poświęcić na modlitwę (także wspólną, rodzinną), czytać książki, obejrzeć dobry film, uczestniczyć w różnych formach rekolekcji przez Internet. Nie spędzajmy zbyt dużo czasu przed telewizorem karmiąc się złymi informacjami. Panika i strach niszą naszą wiarę i relacje z innymi.
 • Prosimy także aby w tym czasie okazać solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Nie zamykajmy serca na drugiego człowieka.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Wielki Czwartek
 • Rano Mszy świętej nie ma.
 • O godz. 18:00 w Sanktuarium Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym kapłani sprawują Liturgię sami bez udziału wiernych.
 • Wielki Piątek
 • Kościół w tym dniu nie sprawuje Eucharystii.
 • Obowiązuje post ścisły.
 • W godz. 18:00 Liturgia Wielkiego Piątku. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym kapłani sprawują Liturgię sami bez udziału wiernych
 • Wielka Sobota
 • Nie ma tradycyjnego poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny
 • Zachowajmy zwyczajowy post w tym dniu
 • Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00: poświęcenie paschału, , orędzie wielkanocne, Liturgia Słowa, Msza Święta Wigilii Paschalnej. Nie ma procesji rezurekcyjnej. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym kapłani sprawują Liturgię sami bez udziału wiernych.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę, tak w Sanktuarium jak i kaplicach. Po południu Nieszpory o godz.17:45, a Msza Św. o godz. 18:00.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. Informujemy, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę na potrzeby naszej parafii, mogą to uczynić dokonując przelewu na nasze konto parafialne. Numer konta: 02814010190012701320000010 BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Stefan Łajczak rodzice, teściowie
7:00 Rajcza † Jan Machała
18:00 Rajcza † Piotr
17:00 Rycerka D. Za zmarłe członkinie z Róży Kobiet zel. Wolnej
Wtorek 6:30 Rajcza † Irena Dziasek
7:00 Rajcza O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki  Bożej Kazimierzowskiej dla całej rodziny
18:00 Rajcza † Anna i Antoni Grygrak, wnuk Marek, rodzice
17:00 Rajcza D. Za parafian
Środa 6:30 Rajcza † Maria Sury
7:00 Rajcza † Wanda Janik
18:00 Rajcza † Jan i Michalina Żyrek, córka Janina
Czwartek 18:00 Rajcza I – † Anna Szurma 10 rocz. śmierci, mąż Edward, syn Ryszard
II – † Władysław i Elżbieta Wiercigroch, zięć Mieczysław
III – † Jarosław i Rafał Kotela, dziadkowie Aniela i Józef
IV – O Boże bł. i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla uczestników rekolekcji w Tenczynie, dla ich rodzin oraz we wszystkich ich intencjach
Sobota 18:00 Rajcza I – W intencji pielgrzymów do Wadowic  i Krakowa o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej oraz wstawiennictwo św. Jana Pawła II dla nich i ich rodzin
II – † Jan i Antonina Tyc, syn Jerzy, wnuk Ireneusz
III – O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla członkiń Róży Kobiet zel. Celiny i ich rodzin
IV – O bł. Boże zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Danuty i Jana w 30 rocz. ślubu
Niedziela 7:00 Rajcza † Maria i Józef Grygny
9:00 Rajcza † Rozalia i Franciszek Lach, córka Anna, zięć Franciszek, rodzice, teściowie; Elżbieta Lach, rodzice, dziadkowie z całej rodziny
10:30 Rajcza † Mieczysław Maślanka 8 rocz. śmierci
11:45 Rajcza † Paweł Bogdał w rocz. śmierci, zmarli z rodziny
18:00 Rajcza † Michał Hutyra 14 rocz. śmierci, żona Franciszka
8:00 Rajcza D. † Franciszek i Helena Dziasek; Władysław Pytel; Bronisław i Anna Pastor
9:30 Rycerka D. † Anna Nowak, rodzice
11:00 Nickulina † Kazimierz Kukuczka, żona, dzieci