Niedziela Palmowa – Ogłoszenia 10.04.2022

Niedziela Palmowa to tradycyjna pamiątka wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wchodzimy w czas Wielkiego Tygodnia. Każdy ma w życiu swój Wielki Tydzień. Jest to czas ostatecznych decyzji. Dla jednych jest to czas zwycięstwa. To Ci, którzy uchwycą się w tym czasie Chrystusa, nie przestraszą się grozy krzyża i Golgoty, grozy pustego grobu. Na końcu czeka ich radosny śpiew „Alleluja” a miejscem spotkania Zmartwychwstałego „będzie Galilea”. Dla innych jest to czas ostatecznej klęski. Porażka dosięga tych którzy poszli za pieniędzmi (Judasz), władzą (Arcykapłani i Sanhedryn), świętym spokojem (Piłat). Prośmy, abyśmy za tydzień z wiarą, umocnieni łaską stanęli przed pustym grobem Pana i śpiewali – „Jam zmartwychwstałego blask Chwały ujrzała”.

Ogłoszenia:

 • Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17:30. O godz. 18:00 wieczorna Msza Święta. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy na to ostatnie w tym roku nabożeństwo.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:30 możliwość Spowiedzi Świętej.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00. Od godz. 16:30 możliwość Spowiedzi Świętej.
 • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Zachęcamy, aby skorzystać ze Spowiedzi Świętej przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, przed każdą Mszą Świętą kapłani są w konfesjonale – zwłaszcza w poniedziałek, we wtorek i w środę będzie możliwość spowiedzi od godziny 17.00.
 • W czasie Triduum Paschalnego codziennie możemy uzyskać Odpust Zupełny:
 •  W Wielki Czwartek – za udział we Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie Hymnu Przed Tak Wielkim Sakramentem,
 • W Wielki Piątek – za pobożny udział w Adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie celebracji Liturgii na cześć Męki Pańskiej.
 • W Wielką Sobotę – za udział w Liturgii Wigilii Paschalnej i odmówienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Wielki Czwartek:

Rano Mszy świętej nie ma. Kapłani koncelebrują przed południem o godz. 10:00 Mszę świętą ze swoim Biskupem w katedrze, podczas której poświęcone zostają oleje Krzyżma i Chorych, służące do udzielania sakramentów świętych Chrztu, Bierzmowania, Kapłaństwa i Namaszczenia Chorych. Kapłani odnawiają także swoje przyrzeczenia kapłańskie złożone podczas święceń. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich kapłanów w tym szczególnym dla Nich dniu.

 • O godz. 18:00 w kościele parafialnym Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy wystawienia zwanej „Ciemnicą” i adoracja do godz. 22:00. Od godz. 21:00 czuwanie prowadzone przez młodzież – serdecznie zapraszamy. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kapłanom.

Wielki Piątek:

 • Kościół w tym dniu nie sprawuje Eucharystii. Obowiązuje post ścisły(od 18 – 60 lat).
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” od godz. 6:00.
 • O godz. 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa prowadzona przez Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.
 • O godz. 18:00 rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa z uroczystą śpiewaną Męką Pańską, Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża, Komunia święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu w „Grobie” i adoracja do godziny 24:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie.
 • Po zakończeniu obrzędów Wielkiego Piątku Gorzkie Żale, wszystkie trzy części.
 • O godz. 21:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Chór Parafialny, na którą szczególnie zapraszamy mężczyzn naszej parafii.
 • Na godz. 22:00 do wspólnej modlitwy zapraszamy młodzież naszej parafii zapraszamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Bierzmowania w tym roku (niech przyjdą z Rodzicami i opiekunami), Adorację poprowadzi Młodzież Oazowa
 • O godz. 23:00 adoracja prowadzona przez kapłanów – Godzina Kapłańska. Będziemy się modlić w intencji kapłanów, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Do modlitwy zapraszamy rodziny kapłanów i sióstr zakonnych, także wszystkie osoby modlące się za kapłanów zwłaszcza Apostolat Margaretka..
 • Prosimy o trzymanie straży przy Grobie Pana Jezusa Naszych braci Strażaków z Rajczy i Rycerki Dolnej według zwyczaju.
 • Prosimy o zapoznanie się z planem Adoracji Pana Jezusa. Znajdźmy czas i zadbajmy o czas modlitwy. Nie zapomnijmy, aby zachęcić także dzieci i młodzież.

Wielka Sobota:

 • Rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Grobie od godz. 6:00.
 •  Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny tylko w Sanktuarium o godz.: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 14:45.
 • O godzinie 15.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00: poświęcenie paschału, (prosimy przynieść zakupione wcześniej świece Paschaliki), orędzie wielkanocne, liturgia słowa, Msza Święta Wigilii Paschalnej z poświęceniem wody chrzcielnej i procesja rezurekcyjna trzy razy wokół kościoła.
 • Serdecznie zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym, prosimy o liczny udział w nabożeństwach, o trwanie na adoracji w Ciemnicy i w Grobie Pańskim, o udział w procesji rezurekcyjnej strażaków ze sztandarami, dzieci, młodzież, osoby posiadające stroje regionalne.
 • Prosimy o podjęcie feretronów i figur na procesji rezurekcyjnej:
  • Matki Bożej Kazimierzowskiej Strażaków z Rajczy,
  • Matki Bożej Fatimskiej Oazę Rodzin,
  • Matki Bożej Częstochowskiej mieszkańców Ujsół,
  • Figury Serca Jezusowego mieszkańców Rycerki Dolnej,
  • Figury Matki Bożej Wspomożenia Wiernych mieszkańców Rajczy Dolnej,

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny:

 • Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę, tak w Sanktuarium jak i kaplicach. Po południu Nieszpory o godz.17:45, a Msza Św. o godz. 18:00, składka w Niedzielę Zmartwychwstania przeznaczona będzie na remont Organów w naszym Sanktuarium.
 • W Poniedziałek Wielkanocny na Mszy Św. o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramentu Chrztu dzieciom, które zgłaszamy odpowiednio wcześniej w kancelarii parafialnej, składka w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
 • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszego Sanktuarium.
 1. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o jednym z 7 grzechów głównych – Gniew – co to jest i jak sobie z nim radzić. Opisane jest również całe Triduum Paschalne.
 2. W „Niedzieli” zachęcam by przeczytać jakiego księdza dziś potrzebują ludzie a także jak wychowywać młodzież i dzieci żeby w przyszłości były wierzące i praktykujące.
 3. W naszej Gazecie Parafialnej przeczytamy o tradycjach i zwyczajach związanych z Niedzielą Palmową a także znajdziemy program całego Triduum Paschalnego.

Ogłoszenie z Gminy:

Gmina prosi by ogłosić że 12 kwietnia w CKIS w Rajczy odbędzie się spotkanie z Ekspertami z ZUS w związku ze składaniem wniosków do programu „Rodzina 500+” i „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy”. Jakie dokumenty trzeba zabrać proszę skontaktować się z Gminą. (dow. Osob., nr rachunku bankowego, adres mailowy, orzeczenie o niepełnosprawności – jeśli dziecko kontynuuje naukę po 20 roku życia, numer pesel dziecka oraz adres i nazwę szkoły.

Porządek Adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim:

Wielki Piątek:

6-7 – Centrum Rajczy i ulica Ujsolska
7-8 – Hulboje
8-9 – Martyny i domy za Stacją
9-10 – Tomusie i Zyłonie
10-11 – Dzieci naszej parafii
11-12 – Wiercigrochy
12-13 – Biały Potok i Pichuty
13-14 – Domy pod Grapą,
14-15 – Butory
15-16 – Liszki i Nickulina

16-17 – Kuchejdy
Od godziny 17.00 na Adorację zapraszamy Róże Żywego Różańca

O godzinie 18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku .O godz. 21:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Chór Parafialny, na którą szczególnie zapraszamy mężczyzn naszej parafi. Na godz. 22:00 do wspólnej modlitwy zapraszamy młodzież naszej parafii zapraszamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Bierzmowania w tym roku (niech przyjdą z Rodzicami i opiekunami), Adorację poprowadzi Młodzież Oazowa. O godz. 23:00 adoracja prowadzona przez kapłanów – Godzina Kapłańska. Będziemy się modlić w intencji kapłanów, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Do modlitwy zapraszamy rodziny kapłanów i sióstr zakonnych, także wszystkie osoby modlące się za kapłanów zwłaszcza Apostolat Margaretka..

Wielka Sobota:

6-7 – Osiedle Kazimierzowskie,
7-8 – Ryłkowie,
8-9 – Rycerka Dolna koło kaplicy,
9-10 – Rycerka Dolna od Soli aż do Krawców lewa strona,
10-11 – Rycerka Dolna od Krzyża prawa strona,
13-14 – Janoty,
14-15 – Ujsoły Lachy,
15-16 – Ujsoły Hutyry,
16-17 – Rajcza Dolna.

Od godziny 17.00 na Adorację zapraszamy Róże Żywego Różańca. O godzinie 18.00 – Msza Święta Rezurekcyjna Liturgia Wigilii Paschalnej i Uroczysta Procesja Rezurekcyjna.

INTENCJE MSZALNE

11.04.22 – 18.04.22r.

11.04 – Wielki Poniedziałek

630 – † Anna i Edward Szurma z synem Ryszardem;

700 – † Genowefa Wolna z rodzicami;

1800 – † Maria i Jan Pytlarz,† Anna i Józef Lach;

Rycerka Dolna:

1700 – † Krzysztof Puszyński 10 rocznica śmierci z ojcem Eugeniuszem.

12.04 – Wielki Wtorek

630 – † Wojciech Ryłko i Karolina Ryłko;

700 – † Anna Paciorek z rodzicami;

1800 – † Sebastian Wełniak w 15 rocznicę śmierci;

Rajcza Dolna:

1700 † Karolina i Ludwik Machała z rodziną.

13.04 – Wielka Środa

 

630 – † Władysława Zawada z mężem Ludwikiem i synami;

700 – † Franciszek i Maria Świninoga z synami Czesławem i Stanisławem;

1800 – † Małgorzata Ziętek w 9 rocznicę śmierci z rodzicami i rodzeństwem.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

14.04 – WIELKI CZWARTEK

MSZA WIECZERZY PAŃSKEJ

1800 – 1) za Kapłanów;

2) † Rafał Kotela i Jarosław Kotela;

3) † Anna, Franciszek i Andrzej Lach;

4) † Paweł Bogdał.

15.04 – WIELKI PIĄTEK

 

18.00 – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

16.04 – WIELKA SOBOTA

WIGILIA PASCHALNA

1800 – 1) Za Fundatorów i składających ofiary;

2) † Barbara Rus w rocznicę śmierci;

3) † Antonina i Dominik Szczotka z rodzicami;

4) † Janina Kurpińska w 10 rocznicę śmierci.

17.04 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

  700 – † Kazimierz Bury w 1 rocznicę śmierci;

900 – † Ludwik Bednarz, żona Regina i rodzice, zięć Józef;

1030 – † Stanisława Hutyra w 8 rocznicę śmierci z mężem Michałem

1145 – 1) w intencji Parafian o Boże błogosławieństwo i opiekę MB Kazimierzowskiej a dla zmarłych o życie wieczne;

2) W intencji Aleksandry i Mieczysława z okazji 50 rocznicy sakramentu Małżeństwa – dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski oraz opiekę MB Kazimierzowskiej a także w intencji całej rodziny;

1800 – † Adam Banaś (od siostry Michasi z rodziną ze Słowacji);

Rajcza Dolna:

  800 † Franciszek Dziasek 40 rocznica śmierci z żoną Heleną, Anna Pastor z mężem Bronisławem;

Rycerka Dolna:

  930 – † Ludwika Bogdał w 25 rocznicę śmierci, mąż Ludwik z synami Janem i Józefem z wnukiem Krzysztofem;

Nickulina:

1100 – † Jan i Władysława Greń z córką Marią.

18.04 – PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

  700 – † Ludwik Łoboziak w 40 rocznicę śmierci z żoną Franciszką i wnukiem Andrzejem;

900 – † Michał Pieczarka z synem Janem;

1030 – † Tadeusz Krzepina w 1 rocznicę śmierci;

1145 – w intencji Mateusza w 18 rocznicę urodzin z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę MB Kazimierzowskiej oraz całej rodziny;

1800 – † Antonia Szczotka – 1 rocznica śmierci;

Rajcza Dolna:

  800 † Danuta i Tadeusz Zając;

Rycerka Dolna:

  930 – w intencji Helenki i Antosia z okazji urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz potrzebne łaski i opiekę MB Kazimierzowskiej;

Nickulina:

1100 – † Magdalena i Teofil Martyniak z synami Kazimierzem i Jacentym.

W nadchodzącym Wielkim Tygodniu wszystkim parafianom,  gościom i sobie samym życzymy, aby przeżywanie tych szczególnych Świętych Misteriów na nowo obudziło w nas Miłość, której stale uczy nas Nasz Pan Jezus Chrystus, który za nas umarł i Zmartwychwstał. Życzę wszelkiego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Kazimierzowskiej.