Niedziela Palmowa – NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

Niedziela Palmowa to tradycyjna pamiątka wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Wchodzimy w czas Wielkiego Tygodnia. Każdy ma w życiu swój Wielki Tydzień. Jest to czas ostatecznych decyzji. Dla jednych jest to czas zwycięstwa. To Ci, którzy uchwycą się w tym czasie Chrystusa, nie przestraszą się grozy krzyża i Golgoty, grozy pustego grobu. Na końcu czeka ich radosny śpiew „Alleluja” a miejscem spotkania Zmartwychwstałego „będzie Galilea”. Dla innych jest to czas ostatecznej klęski. Porażka dosięga tych którzy poszli za pieniędzmi (Judasz), władzą (Arcykapłani i Sanhedryn), świętym spokojem (Piłat).Prośmy, abyśmy za tydzień z wiarą, umocnieni łaską stanęli przed pustym grobem Pana i śpiewali wraz ze Św. Marią Magdaleną – „Jam zmartwychwstałego blask Chwały ujrzała”.

Ogłoszenia:

 • Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17:30. O godz. 18:00 wieczorna Msza Święta. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. Serdecznie zapraszamy na to ostatnie w tym roku nabożeństwo.
 • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Zachęcamy, aby skorzystać ze Spowiedzi Świętej przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, przed każdą Mszą Świętą kapłani są w konfesjonale – zwłaszcza w poniedziałek, we wtorek i w środę będzie możliwość spowiedzi od godziny 17.30 do 19.00.
 • W czasie Triduum Paschalnego codziennie możemy uzyskać Odpust Zupełny:
 •  W Wielki Czwartek – za udział we Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej i uroczyste odmówienie Hymnu Przed Tak Wielkim Sakramentem,
 • W Wielki Piątek – za pobożny udział w Adoracji Krzyża, ucałowanie Krzyża w czasie celebracji Liturgii na cześć Męki Pańskiej.
 • W Wielką Sobotę – za udział w Liturgii Wigilii Paschalnej i odmówienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Wielki Czwartek

     Rano Mszy świętej nie ma. Kapłani koncelebrują przed południem o godz. 10:00 Mszę świętą ze swoim Biskupem w katedrze, podczas której poświęcone zostają oleje Krzyżma i Chorych, służące do udzielania sakramentów świętych Chrztu, Bierzmowania, Kapłaństwa i Namaszczenia Chorych. Kapłani odnawiają także swoje przyrzeczenia kapłańskie złożone podczas święceń. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich kapłanów w tym szczególnym dla Nich dniu.

 • O godz. 18:00 w Sanktuarium Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy wystawienia zwanej „Ciemnicą” i adoracja do godz. 22:00. Od godz. 21:00 czuwanie prowadzone przez młodzież pracującą i studiującą, aktywnie działającą przy naszej Parafii – serdecznie zapraszamy. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kapłanom.

Wielki Piątek

 • Kościół w tym dniu nie sprawuje Eucharystii. Obowiązuje post ścisły (od 18 – 60 lat).
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” od godz. 6:00.
 • O godz. 15:00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa prowadzona przez Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.
 • O godz. 18:00 rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku: Liturgia Słowa z uroczystą śpiewaną Męką Pańską, Modlitwa Wiernych, Adoracja Krzyża, Komunia święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu w „Grobie” i adoracja do godziny 23:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Boży Grób w Jerozolimie.
 • Po zakończeniu obrzędów Wielkiego Piątku Gorzkie Żale, wszystkie trzy części.
 • O godz. 21:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Chór Parafialny, na którą szczególnie zapraszamy mężczyzn naszej parafii.
 • Na godz. 22:00 do wspólnej modlitwy zapraszamy młodzież naszej parafii zapraszamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Bierzmowania w tym roku (niech przyjdą z Rodzicami i opiekunami), Adorację poprowadzi Młodzież pracująca i studiująca, która aktywnie działa przy naszej Parafii. Adoracja w tym dniu będzie do godziny 23.00.
 • Prosimy o trzymanie straży przy Grobie Pana Jezusa Naszych braci Strażaków z Rajczy i Rycerki Dolnej według zwyczaju.
 • Prosimy o zapoznanie się z planem Adoracji Pana Jezusa. Znajdźmy czas i zadbajmy o czas modlitwy. Nie zapomnijmy, aby zachęcić także dzieci i młodzież.

Wielka Sobota

 • Rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w Grobie od godz. 6:00.
 •  Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Sanktuarium o godz.: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 14:45. W Kaplicach: Rycerka Dolna godz. 10.00, Rajcza Dolna godz. 10.30.
 • O godzinie 15.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 18:00: poświęcenie paschału (prosimy przynieść zakupione wcześniej świece Paschaliki), orędzie wielkanocne, liturgia słowa, Msza Święta Wigilii Paschalnej z poświęceniem wody chrzcielnej i procesja rezurekcyjna trzy razy wokół kościoła.
 • Serdecznie zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym, prosimy o liczny udział w nabożeństwach, o trwanie na adoracji w Ciemnicy i w Grobie Pańskim, o udział w procesji rezurekcyjnej, zapraszamy wszystkie Organizacje ze sztandarami, dzieci, młodzież, osoby posiadające stroje regionalne.
 • Prosimy o podjęcie feretronów i figur i chorągwi na Procesji Rezurekcyjnej.

   W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny

Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę, tak w Sanktuarium jak i kaplicach. W Niedzielę Zmartwychwstanie na Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy udzielać Chrztu dzieciom, oraz ze względu, że jest to ostatnia Niedziela miesiąca będzie Błogosławieństwo dzieci rocznych, wcześniej prosimy dzieci zgłosić w Kancelarii Parafialnej. Składka w Niedzielę Zmartwychwstania będzie przeznaczona na pokrycie kosztów związanych z remontem Salki Parafialnej, które do tej pory wyniosły 43 873 zł.

 • W Poniedziałek Wielkanocny składka w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

   W nadchodzącym Wielkim Tygodniu wszystkim parafianom, gościom i sobie samym życzymy, aby przeżywanie tych szczególnych Świętych Misteriów na nowo obudziło w nas Miłość, której stale uczy nas Nasz Pan Jezus Chrystus, który za nas umarł i Zmartwychwstał. Życzę wszelkiego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Kazimierzowskiej na nadchodzący czas.

 

 

Porządek Adoracji Najświętszego Sakramentu

w Ciemnicy i Grobie Pańskim

Wielki Piątek:

6-7 – Centrum Rajczy i ulica Ujsolska
7-8 – Hulboje
8-9 – Martyny i domy za Stacją
9-10 – Tomusie i Zyłonie
10-11 – Dzieci naszej parafii
11-12 – Wiercigrochy
12-13 – Biały Potok i Pichuty
13-14 – Domy pod Grapą,
14-15 – Butory
15-16 – Liszki i Nickulina                                                                                                        

16-17 – Kuchejdy


Od godziny 17.00 na Adorację zapraszamy Róże Żywego Różańca                                         

 O godzinie 18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku                                                                          

 O godz. 21:00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Chór Parafialny, na którą szczególnie zapraszamy mężczyzn naszej parafii.                                                                                      

 Na godz. 22:00 do wspólnej modlitwy zapraszamy młodzież naszej parafii zapraszamy zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Bierzmowania w tym roku (niech przyjdą z Rodzicami i opiekunami), Adorację poprowadzi Młodzież pracująca i studiująca, która aktywie się włącza w życie naszej Parafii.                                       

Wielka Sobota:                                                                                                                         

6-7 – Osiedle Kazimierzowskie,
7-8 – Ryłkowie,
8-9 – Rycerka Dolna koło kaplicy,
9-10 – Rycerka Dolna od Soli aż do Krawców lewa strona,
10-11 – Rycerka Dolna od Krzyża prawa strona,
11-12 – Janoty,
12-13 – Ujsoły Lachy,
13-14 – Ujsoły Hutyry,
14-15 – Rajcza Dolna. 

Od godziny 17.00 na Adorację zapraszamy Róże Żywego Różańca.                                        

O godzinie 18.00 – Msza Święta Rezurekcyjna Liturgia Wigilii Paschalnej i Uroczysta Procesja Rezurekcyjna.

                              OD 25. 03.  DO 31. 03. 2024 – INTENCJE MSZALNE

 

25.03. Wielki PONIEDZIAŁEK  

Godz. 6.30 – 1. za zm. Jana Biernata w 12 r. śm. z rodzicami i teściami

 1. za zm. Stanisława Klimas

Godz. 7.00 – za zm. Adama Wiercigroch

Godz. 18.00 – za zm. Józefa Szatanik, Anielę i Stanisława Biber

 

26.03. Wielki WTOREK                                         

Godz. 6.30 – 1. za zm. Stanisława Klimas

 1. za zm. Adama Wiercigroch

Godz. 7.00 – 1. za zm. Piotra Kocoń

 1. za zm. Jana Janota

Godz. 18.00 – 1. za zm. Józefa Juraszek z rodzicami oraz braćmi Stanisławem i Michałem

 

27.03. Wielka ŚRODA 

Godz. 6.30 – 1. za zm. Zofię Łabas z mężem Rudolfem, córką Barbarą i synem Mieczysławem

 1. za zm. Joannę Szumlas w 3 r. śm.

Godz. 7.00 – 1. za zm. Teodora Strączek z córką Haliną i rodzicami Strączków

 1. za zm. Adama Wiercigroch

Godz. 18.00 – za zm. Stanisława Pszczółka

 

28.03. WIELKI CZWARTEK – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ           

Godz. 18.00 – 1. za kapłanów pochodzących z naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie

 1. za zm. Józefa Lach z żoną Jadwigą i zięciem Bronisławem
 2. za zm. Jarosława i Rafała Kotela z dziadkami Anielą i Józefem
 3. za zm. Józefę i Karola Wiercigroch w r. śm.
 4. za zm. Henryka Walz z rodzicami w 3 r. śm.

 

29.03. WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ GODZINA 18.00

 

30.03. SOBOTA WIELKA SOBOTA – REZUREKCJA

Godz. 18.00 – 1. w intencji wszystkich Parafian, ofiarodawców i fundatorów, dla żyjących o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej, a dla zmarłych o chwałę Nieba

 1. za zm. Annę Bury w 5 r. śm. z mężem Tadeuszem
 2. za zm. Adama Banaś w r. śm.
 3. za zm. Helenę Janota z mężem Kazimierzem, rodzicami i rodzeństwem
 4. za zm. Krystynę i Józefa Wiercigroch

 

31.03. NIEDZIELA    UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                                                                                                                  

Godz. 7.00 – za zm. Annę i Wawrzyńca Machała z synami Janem, Czesławem, Wojciechem i                                Stanisławem

Godz. 9.00 – 1. za zm. Władysławę Kurowską w 3 r. śmierci

 1. za zm. Antoninę i Dominika Szczotka z rodzicami

Godz. 11.00 – 1. za zm. Józefa i Marię Wolny z synem Michałem, synową i córką Władysławą                               

 2. w intencji wszystkich Parafian, ofiarodawców i fundatorów, dla żyjących o Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki       Bożej Kazimierzowskiej, a dla zmarłych o chwałę Nieba

 1. dziękczynna za mijającą kadencję Wójta i Rady Gminy, w intencji wszystkich pracowników Urzędu Gminy, Sołtysów i wszystkich współpracujących dla dobra naszej Małej Ojczyzny – (od Wójta gminy Rajcza)

Godz. 18.00 – za zm. Franciszkę i Józefa Tomala

                   

W Kaplicach:

 RAJCZA DOLNA

 Godz. 8.00 – za zm. Józefa, Wiktorię, Kazimierza i Monikę Hulbój

 RYCERKA DOLNA

 Godz. 9.30 – za zm. Adama Kuś w 1 r. śm. z żoną Barbarą

 NICKULINA

 Godz. 11.00 – za zm. Marię i Franciszka Świnionoga w r. śm.

 DOM OPIEKI Godz. 15.00 – ….