Niedziela Miłosierdzia Bożego – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada druga niedziela wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. Kończymy okres Oktawy Wielkanocnej. Jako wspólnota Kościoła pragniemy wyznać, że nie ma dla człowieka innego źródła nadziei jak miłosierdzia Boga.

Dlatego nie poddawajmy się zbyt łatwo zwątpieniu, ale zaufajmy w bezgraniczną moc Tego, który zmartwychwstał i żyje. Dziś także rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia w którym modlimy się za Caritas w Polsce, ale także za wszystkie organizacje charytatywne, które niosą innym miłosierną pomoc.

• W poniedziałek, 9 kwietnia – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień świętości życia.

• Dziś na zakończenie każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Nieszpory o godzinie 17:45, a o 18:00 Msza Święta wieczorna.
  • Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Codziennie o godzinie 17:45 będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • W poniedziałek liturgiczna Uroczystość Zwiastowania Pańskiego dzień modlitw w intencji obrony życia ludzkiego zwłaszcza nienarodzonych.
  • W Rycerce Dolnej Msza Święta o godz. 17:00
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Kręgu Biblijnego w salce parafialnej.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o 16:45 spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w salce parafialnej.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek od 17:00 do 18:00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Po wieczornej Mszy Świętej w salce parafialnej spotkanie osób idących na pieszą pielgrzymkę z Bielska Białej Hałcnowa do Łagiewnik.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:30. Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • Przyszła niedziela jest obchodzona jak Niedziela Biblijna.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Stanisława Paciorek
7:00 Rajcza † Maria Zawada w 6 rocz. śmierci, mąż Stanisław, córka Krystyna
18:00 Rajcza Zmarli Księża, którzy pracowali i pochodzili  naszej parafii – z Róży Kobiet zelatorki Najzer
17:00 Rycerka D. † Małgorzata Urbaś, rodzice
Wtorek 6:30 Rajcza † Anna Wolna
7:00 Rajcza † Henryk Staworz
18:00 Rajcza † Anna i Edward Szurma
17:00 Rajcza D. † Janina Szewczyk – od Róży Kobiet zelatorki Wiercigroch
Środa 6:30 Rajcza † Maria Maślanka
7:00 Rajcza † Zbigniew Maśka, brat Aleksander, siostra Teresa, rodzice
18:00 Rajcza † Sebastian Wełniak w 11 rocz. śmierci
Czwartek 6:30 Rajcza † Paweł Najzer
7:00 Rajcza I – † Adolfina Kuś
II – † Franciszka i Karol Kociołek
18:00 Rajcza † Tadeusz Łoboziak, rodzice, teściowie
Piątek 6:30 Rajcza † Maria Tanistra
7:00 Rajcza I – † Stefan Łajczak, rodzice, teściowie
II – † Anna Nowak
18:00 Rajcza † Franciszek i Rozalia Sapeta, Anna Maślanka, Wiktoria Madziar
Sobota 6:30 Rajcza † Helena Zwardoń w 4 rocz. śmierci
7:00 Rajcza I – † Tadeusz Skoliński
II – † Jan i Franciszka Orawiec
18:00 Rajcza Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Beaty i Marka w 30 rocz. ślubu
Niedziela 7:00 Rajcza † Władysław Janik w 4 rocz. śmierci
9:00 Rajcza I – † Paweł Bogdał w 1 rocz. śmierci
II – W 20 rocznicę ślubu Katarzyny i Tomasza
10:30 Rajcza † Mieczysław Maślanka, rodzice, teściowie w 6 rocz. śmierci
11:45 Rajcza † Roman i Maria Jurasz, syn Henryk, zięć Józef
18:00 Rajcza † Zbigniew i Michalina Arczyńscy, syn Andrzej w 14 rocz. śmierci
8:00 Rajcza D. † Franciszek i Helena Dziasek w 36 rocz. śmierci, teść Bronisław.
9:30 Rycerka D. † Krzysztof Puszyński w 6 rocz. śmierci, ojciec Eugeniusz
11:00 Nickulina † Helena i Ludwik Capanda w rocz. śmierci