Niedziela Miłosierdzia Bożego – Ogłoszenia i Intencje

Dziś 2. Niedziela Wielkanocna. Tradycyjnie obchodzimy ją jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Kończymy okres Oktawy Wielkanocnej. Miłosierdzie to największy przymiot Pana Boga.

W dzisiejsze święto Jezus obiecał siostrze Faustynie, że będzie hojnie wylewał na ludzkość potrzebne łaski. Otwórzmy zatem dla Niego nasze serca. Ufajmy, że to wszystko co złe w naszym życiu, zostanie utopione w morzu miłosierdzia Bożego.

Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

• W czwartek, 23 kwietnia – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • W sobotę, 25 kwietnia – święto Św. Marka, ewangelisty

• W związku z epidemią koronawirusa przypominamy, że do odwołania obowiązuje dyspensa naszego biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Nie mamy grzechu jeśli we Mszy Świętej nie uczestniczymy. Zachęcamy jednak, aby uczestniczyć w Eucharystii w domu, łącząc się przez telewizor lub radio. Można też skorzystać z transmisji online z naszego Kościoła (transmisje można znaleźć na naszej stronie internetowej)
  • Spotkania wszystkich grup parafialnych są zawieszone do odwołania.
  • Spowiedź Święta ze względów bezpieczeństwa jest bardzo utrudniona. Dlatego zgodnie z zaleceniem Biskupa zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Jest to żal, który wypływa z miłości do Boga miłowanego nade wszystko. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne (por. KKK 1452).
  • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną tylko w przypadku zagrożenia życia. Należy umówić się z księdzem telefonicznie.
  • Zachęcamy, aby w czasie kwarantanny twórczo spędzać czas w domu. Więcej czasu poświęcić na modlitwę (także wspólną, rodzinną), czytać książki, obejrzeć dobry film, uczestniczyć w różnych formach rekolekcji przez Internet. Nie spędzajmy zbyt dużo czasu przed telewizorem karmiąc się złymi informacjami. Panika i strach niszą naszą wiarę i relacje z innymi.
  • Prosimy także aby w tym czasie okazać solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Nie zamykajmy serca na drugiego człowieka.
  • Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Odmówmy w naszych domach Koronkę do Miłosierdzia Bożego, prosząc o ustanie epidemii.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim.
  • W czwartek od 17:00 do 18:00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni. Informujemy, że osoby pragnące złożyć w tym czasie ofiarę na potrzeby naszej parafii, mogą to uczynić dokonując przelewu na nasze konto parafialne. Numer konta: 02814010190012701320000010 BS Radziechowy – Wieprz o/Milówka. Z serca jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Poniedziałek 6:30 Rajcza O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej i szczęśliwe rozwiązanie dla Magdy i Rafała
7:00 Rajcza † Anna i Władysław Majer, syn Piotr
18:00 Rajcza † Anna i Eugeniusz Gogler, syn Grzegorz, rodzice, teściowie
17:00 Rycerka D. † Janina Wolna, siostra Stanisława, siostrzeniec Gniewko; Anna i Ludwik
Wtorek 6:30 Rajcza † Maria Dadok 1 rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Julia i Ignacy Krzepina, teściowie Władysław i Edward, wnuk Mariusz;
18:00 Rajcza † Józef Mika 14 rocz. śmierci, rodzice, teściowie
17:00 Rajcza D. Za parafian
Środa 6:30 Rajcza † Teresa Ciborowska 6 rocz. śmierci, mąż Jan
7:00 Rajcza † Emila Paciorek, Wiesław Sałamun, zmarli z rodziny
18:00 Rajcza † Piotr
Czwartek 6:30 Rajcza † Maria i Józef Zając, synowie Jan i Tadeusz, synowe Helena i Danuta
7:00 Rajcza † Aniela i Kazimierz Kręcichwost
18:00 Rajcza O zdrowie i potrzebne łaski dla Nikodema w 1 rocz. urodzin oraz o bł. Boże dla całej rodziny
Piątek 6:30 Rajcza † Regina Włoch
7:00 Rajcza I – Dziękczynna z prośbą o opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Marka
II – † Franciszek i Maria Gałuszka, zmarli z rodziny
18:00 Rajcza Dziękczynna w 55 rocz. ślubu Anny i Jana z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
Sobota 6:30 Rajcza † Jerzy Jaszczurowski, rodzice, teściowie
7:00 Rajcza I – † Wojciech i Józefa Krzepina;
II – O zdrowie i błog. Boże dla Jacka w 50 rocz. urodzin
18:00 Rajcza I – 35 rocz. ślubu Marii i Pawła o zdrowie i bł. Boże dla nich i całej rodziny;
II – O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Jakuba w 18 rocz. urodzin
Niedziela 7:00 Rajcza † Maria i Wojciech Hulbój, dzieci Czesław i Michalina
9:00 Rajcza † Andrzej Pawlus