Niedziela Chrztu Pańskiego – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przypada liturgiczne Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia. Jezus jest posłanym Ojca Zbawicielem, który mocą swojego Ducha wyprowadza nas z niewoli grzechu i śmierci.

W czasie chrztu świętego każdemu z nas został podarowany Duch Święty, który posyła, abyśmy byli zwiastunami radości wobec bliźnich. Niech woda święcona, którą spotykamy w przedsionku Kościoła przypomni nam przyjęty chrzest i naszą przynależność do Boga. Od jutra zaczynamy liturgiczny okres zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Dziś, 7 stycznia – Święto Chrztu Pańskiego
  • W niedzielę 14 stycznia – 2 Niedziela Zwykła, Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

• Dziś Nieszpory o godz. 16:45 a po niech Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Ministrantów i chłopców chętnych do służenia przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 15:45.
  • W środę po Mszy Świętej wieczornej – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W sobotę o godz. 10:30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom za każdą złożoną ofiarę na rzecz naszej Świątyni.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Wiktoria i Józef Ćmiel, rodzice
7:00 Rajcza † Helena i Franciszek Pryszcz
17:00 Rajcza † Franciszek Pawlus, rodzice Anna i Wojciech, brat Władysław
16:00 Rycerka D. † Jan Misiarz
Wtorek 6:30 Rajcza † Tadeusz i Jadwiga Jankowscy
7:00 Rajcza † Ludwik i Franciszka Zwardoń, siostra, bracia, szwagrowie
17:00 Rajcza † Wiktoria i Stanisław Bułka, dzieci
16:00 Rajcza D. † Jan Misiarz
Środa 6:30 Rajcza Podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalsze łaski dla wnuków
7:00 Rajcza † Zdzisław Kania, rodzice
17:00 Rajcza † Anna i Emil Witos, zięć Adam
Czwartek 6:30 Rajcza † Józef Juraszek w 16 rocz. śmierci
7:00 Rajcza I – † Helena i Franciszek Pryszcz
II – † Franciszek i Anna Liszka, Emil i Jadwiga Szczotka
17:00 Rajcza Renata i Adam Byrscy w 15 rocznicę ślubu i ich rodziny – z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej.
Piątek 6:30 Rajcza † Zofia Dudziec
7:00 Rajcza I – † Józef i Anna Paciorek, dzieci
II – † Franciszek i Franciszka Paździorko, Jan Hutyra
17:00 Rajcza † Zygmunt, Franciszek, Emilia Sury, Anna, Stanisław Rybarscy, Józef Rybarski