Niedziela Bożego Miłosierdzia – Ogłoszenia i Intencje

Bóg ma miłosierdzie dla nas, dla ludzi – oto centralne orędzie drugiej niedzieli wielkanocnej, która kończy czas Oktawy Wielkanocnej. Niedziela Miłosierdzia przypomina nam, że tak często w naszym życiu upadamy, tak często ponosimy klęski, jesteśmy rozczarowani i niezadowoleni.

Jezus przychodzi na świat ze swoim orędziem miłosierdzia, ze swoim przebaczeniem, ze swoim umocnieniem, abyśmy na nowo zaczęli żyć. Niech ta prawda nas mobilizuje, dodaje sił, otuchy i pozwoli usłyszeć Boga, który jest bogaty w miłosierdzie.

• W poniedziałek, 29 kwietnia – Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła
  • We wtorek, 30 kwietnia – Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika. Głównego Patrona Polski.
  • W środę, 1 maja – Wspomnienie Św. Józefa Robotnika. Modlimy się o błogosławieństwo dla ludzkiej pracy oraz za wszystkich bezrobotnych
  • W czwartek, 2 maja – Wspomnienie Świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. I czwartek miesiąca
  • W piątek, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. I piątek miesiąca
  • W sobotę, 4 maja – Wspomnienie Świętego Floriana, męczennika. I sobota miesiąca

• Po Mszy Świętej o godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W kaplicy w Nickulinie o godz. 11:00 suma odpustowa ku czci Miłosierdzia Bożego.
  • Dziś nieszpory o godzinie 17:45, a o 18:00 Msza Święta wieczorna.
  • W poniedziałek w Rycerce Dolnej Msza Święta o godz. 17:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów.
  • We wtorek o godz. 10:00 spod Kościoła – wyjazd pielgrzymów udających się na pieszą pielgrzymkę z Hałcnowa do Łagiewnik.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę rozpoczynamy miesiąc maj, a więc tradycyjny czas nabożeństw ku czci Matki Bożej. W naszym Kościele nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy Świętej a w niedzielę o godz. 17:30.
  • W środę pierwsze nabożeństwo fatimskie w tym roku. Cykl kazań w tym roku z racji przypadającej rocznicy 350-lecia podarowania obrazu Matki Bożej do Rajczy wygłosi ks. Tomasz Chrzan – historyk. Rozpoczęcie o godz. 17:30 procesją wokół kościoła.
    Program nabożeństwa:

• Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP,
    • Litania Loretańska,
    • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
    • Różaniec (18:30),
    • Msza święta (19:30),
    • Procesja po ulicach Rajczy z figurą Matki Bożej Fatimskiej
    • Apel Jasnogórski i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Kazimierzowskiej
  • W czwartek – I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej Msze Święte o godz. 17:00. Wcześniej od godz. 16:00 Spowiedź z racji I czwartku miesiąca.
  • W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. W kaplicach porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Na Mszy świętej o godz. 9:00 modlimy się w intencji Ojczyzny. Od godz. 8:30 wypominki za legionistów. Jest to także I piątek miesiąca – spowiedź podczas Mszy Świętych, po południu od godz. 17:00, a o godz. 18:00 Msza święta, modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Nabożeństwo Majowe.
  • W piątek będziemy się także modlić za strażaków z racji wspomnienia ich patrona – Św. Floriana. Za strażaków z Rycerki Dolnej modlimy się na Eucharystii o godz. 9:00 a za strażaków z Rajczy wieczorem o godz. 18:00.
  • W sobotę – I sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce NMP. Istnieje możliwość nawiedzenia chorych po domach z Komunią świętą. Prosimy o ich zgłaszanie w kancelarii, zakrystii lub telefonicznie do piątku. O godz. 17:15 różaniec i zmianka różańcowa.
  • Spotkanie Oazy Dzieci Bożych o godz. 10:00. Grupa AA ma spotkania w salce parafialnej o godz. 18:00.
  • Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Stefania i Józef Janota
7:00 Rajcza † Teresa Gawecka
18:00 Rajcza † Józef Mika
17:00 Rycerka D. Za Parafian
Wtorek 6:30 Rajcza † Krystyna Wolna
7:00 Rajcza † Michał Ryłko
18:00 Rajcza † Aniela i Franciszek Maślanka, córki, syn
17:00 Rajcza D. O bł. Boże i o opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Róży Kobiet zelatorki Marii i ich rodzin
Środa 6:30 Rajcza † Jerzy Jaszczurowski, rodzice, teściowie
7:00 Rajcza † Stanisław Lach w 6 rocz. śmierci
19:30 Rajcza I – † Gizela, Katarzyna, Edward Liszka
II – † Julia i Ignacy Krzepina, wnuk Mariusz
III – † Wiktoria i Józef Maślanka, córki, synowie, wnuki
IV – † Tadeusz Wolny, Sebastian Wełniak, Władysław Janik
V – † Stanisław i Rozalia Wolny, rodzice Jadwiga i Karol, siostra Karolina, bracia Antoni i Franciszek, szwagier Józef
VI – W intencji chorych, cierpiących i samotnych od Róży Kobiet od Hulboja.
Czwartek 6:30 Rajcza † Jadwiga Kotela w 17 rocz. śmierci, rodzice Franciszek i Maria
7:00 Rajcza † Genowefa Trela, rodzice
18:00 Rajcza † Jan i Anna Sołtysik, synowie Władysław i Józef, wnuk Marek
17:00 Rajcza D. Za parafian