Niedziela Bożego Miłosierdzia – Ogłoszenia i Intencje

Centralne orędzie dzisiejszej niedzieli mówi o tym, że Bóg jest wobec każdego człowieka pełen miłosierdzia. Wciąż odczuwamy w życiu, że bez tego miłosierdzia sobie nie poradzimy, ponieważ zderzamy się z własnymi ograniczeniami, ponosimy klęski, jesteśmy rozczarowani i popadamy w poczucie bezsensu.

W obliczu takich doświadczeń staje przed nami Jezus Zmartwychwstały, pokazuje swoje przebite ręce oraz otwarty bok. Mówi do nas – „Pokój wam”. Pragnie, aby dotknęło nas Boże miłosierdzie, które na nowo daje pełnię życia. Z taką świadomością weźmy udział w dzisiejszym zgromadzeniu eucharystycznym.

W dniu dzisiejszym każdy wierny może uzyskać odpust zupełny (biorąc pod uwagę obecną sytuację stanu epidemii) spełniając następujące warunki:

 • wyrzekając się całkowicie jakiegokolwiek grzechu;
 • wypełniając trzy zwykłe warunki lub wzbudzając zamiar ich wypełnienia, gdy tylko będzie to możliwe (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich);
 • biorąc udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia lub odmawiając przed świętym wizerunkiem naszego Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

Ogłoszenia:

 • Dziś składka do kopert na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone ofiary, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Od 27 marca w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 46 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • Od dziś w Kościele w Polsce rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Pragniemy wypraszać Boże Miłosierdzia dla nas i całego świata oraz świadczyć miłosierdzie wobec wszystkich potrzebujących.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą z kazaniem i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki z tyłu Kościoła.
 • W tym dniu w Polsce obchodzimy dzień pamiątki Chrztu Polski.
 • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w ciszy przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
 • W piątek przypada III piątek miesiąca. Modlimy się w szczególny sposób do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na godz. 17:30 na Drogę Krzyżową w Kościele i Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Biblijną. Naszymi modlitwami oraz ofiarami będziemy także wspierać działalność diecezjalnej rozgłośni radiowej – Anioł Beskidów. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia diecezji i parafii. Programu można słuchać tradycyjnie – na falach eteru jak i przez Internet – na komputerze, tablecie, czy w telefonie komórkowym. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego kwestę na rzecz diecezjalnej rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych. Działalność Anioła Beskidów można także wesprzeć przez indywidualne wpłaty na konto (Anioł Beskidów Beskidzkie Radio Katolickie 57 8111 0009 2001 0034 9532 0001) bądź przez szybki przelew elektroniczny. Obie te formy dostępne są na stronie internetowej radia: aniolbeskidow.pl
 • Składamy serdeczne podziękowania za czas wspólnej modlitwy na Mszach Świętych kolędowych. Niech dobry Bóg błogosławi waszym rodzinom, wszystkim rodzinom naszej parafii a zmarłych dopuści do społeczności świętych. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary dla kapłanów, na cele duszpasterstwa oraz dla Pana Organisty i Liturgicznej Służby Ołtarza.
 • W kwietniu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy za chorych, cierpiących oraz o ustanie pandemii koronawirusa.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Nich Chrystus Miłosierny obdarza was swoim pokojem!

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Jan Waliczek
7:00 Rajcza † Anna Paciorek z rodzicami w rocz. śmierci
18:00 Rajcza o odpuszczenie grzechów i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
17:00 Rycerka D. † Krzysztof Puszyński 9 rocz.  śmierci, ojciec Eugeniusz
Wtorek 6:30 Rajcza † Jan Waliczek
7:00 Rajcza † Maria Bryja
18:00 Rajcza † Anna Szurma, mąż Edward i syn Ryszard
17:00 Rajcza D. † Adam Banaś (od Koła Gospodyń Wiejskich z Rajczy Dolnej)
Środa 6:30 Rajcza † Maria Ciepły
7:00 Rajcza o zdrowie dla Antoniego i bł. Boże dla jego dzieci z rodzinami i o nawrócenie
18:00 Rajcza † Renata Pieczarka i Gustaw Mruczek
Czwartek 6:30 Rajcza o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Barbary i Michała w 30 rocz. ślubu
7:00 Rajcza † Grażyna Szczygielska
18:00 Rajcza † Barbara Rus w rocz. śmierci z rodzicami
Piątek 6:30 Rajcza † Franciszek w 2 rocz. śmierci
7:00 Rajcza 1) † Antonina Szczotka z mężem Dominikiem
2) † Lucyna Biernat
18:00 Rajcza † Paweł Bogdał w rocz. śmierci
Sobota 6:30 Rajcza † Anna Paciorek, mąż Józef, córki: Maria, Adela, Zofia, Józefa i syn Dominik
7:00 Rajcza 1) † Przemysław Szczepanek
2) † Maria Dziergas
18:00 Rajcza o zdrowie i bł. Boże dla Julii w 18 rocz. urodzin
Niedziela 7:00 Rajcza † Helena i Marcin Wiercigroch
9:00 Rajcza † Stanisława Hutyra w 7 rocz. śmierci, mąż Michał
10:30 Rajcza 1) † Elżbieta i Franciszek Górka w rocz. śmierci z wnukiem Marianem
2) w int. Antosia i Helenki z okazji urodzin z prośbą o bł. Boże, zdrowie, potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej a także w intencji całej rodziny
11:45 Rajcza † Emilia i Władysław Szatanik, Wiktoria i Jan Szatanik, † Stefania i Franciszek Ryszka
18:00 Rajcza † Zbigniew Arczyński w 17 rocz. śmierci z żoną Michaliną i synem Andrzejem
8:00 Rajcza D. † Maria i Wojciech Tlałka
9:30 Rycerka D. o zdrowie i bł. Boże dla Róży Kobiet zel. Wydry;
11:00 Nickulina † o. Marian Nowak