Niedziela Biblijna – Ogłoszenia i Intencje

Orędzie wielkanocne jest jednoznaczne – Jezus zmartwychwstał i żyje! To zupełnie nowa jakość w ludzkich dziejach. Od tej pory przestało mieć znaczenie to, co dotychczas wydawało się pewne: władza możnych, niemoc maluczkich tego świata, kruchość miłości, nieubłagana konieczność śmierci, strach, rezygnacja.

Doświadczenie obecności Zmartwychwstałego dane kiedyś uczniom, dzisiaj może być także naszym. On staje pośród nas i pragnie nas o tym zapewnić.

• W piątek, 23 kwietnia – Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski.

• Od 27 marca w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 46 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
  • Dziś zapraszamy na Nieszpory o godz. 17:45.
  • Dziś przypada Niedziela Biblijna. Jednocześnie rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: “Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do całego roku duszpasterskiego, w którym rozważamy tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Zachęcamy w tym tygodniu do lektury Pisma Świętego i codziennego rozważania Słowa Bożego.
  • Naszymi modlitwami oraz ofiarami wspieramy dziś działalność diecezjalnej rozgłośni radiowej – Anioł Beskidów. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia diecezji i parafii. Programu można słuchać tradycyjnie – na falach eteru jak i przez Internet – na komputerze, tablecie, czy w telefonie komórkowym. Radio utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych, dlatego kwestę na rzecz diecezjalnej rozgłośni polecamy ofiarności wszystkich wiernych. Działalność Anioła Beskidów można także wesprzeć przez indywidualne wpłaty na konto (Anioł Beskidów Beskidzkie Radio Katolickie 57 8111 0009 2001 0034 9532 0001) bądź przez szybki przelew elektroniczny. Obie te formy dostępne są na stronie internetowej radia: aniolbeskidow.pl
  • Serdecznie dziękujemy za wszelkie złożone w ostatnim czasie ofiary na rzecz naszej parafii. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą z kazaniem i Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki z tyłu Kościoła.
  • W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:30. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej w ciszy przed Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
  • W piątek z racji Uroczystości Świętego Wojciecha zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza. Będzie w sposób szczególny modlić się o dar nowych powołań do służby Bożej.
  • W kwietniu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy za chorych, cierpiących oraz o ustanie pandemii koronawirusa.
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

Nich Chrystus Zmartwychwstały obdarza was swoim pokojem!

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Kazimierz Biernat w rocz. śmierci
7:00 Rajcza † Ks. prał. Zbigniew Guszkiewicz (od rodziny Zając)
18:00 Rajcza † Michalina i Jan Żyrek z córką Janiną
17:00 Rycerka D. † Wiktoria i Tadeusz Łoboziak w rocz. śmierci
Wtorek 6:30 Rajcza O bł. Boże oraz wszelkie łaski dla Antoniny Jeleśniańskiej z okazji 91 rocznicy urodzin oraz całej jej rodziny
7:00 Rajcza † Władysława Bura z synem Grzegorzem i rodzicami
18:00 Rajcza † Anna Gryglak z mężem Antonim z rodzicami i teściami
17:00 Rajcza D. † Józef i Krystyna Ciapała
Środa 6:30 Rajcza † Julia i Ignacy Krzepina z zięciami: Edwardem i Władysławem, wnukiem Mariuszem
7:00 Rajcza † Maria Włoch
18:00 Rajcza O nawrócenie dzieci i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla całej rodziny
Czwartek 6:30 Rajcza † Wiktoria Dziergas
7:00 Rajcza † Przemysław Szczepanek
18:00 Rajcza † Emilia Paciorek
Piątek 6:30 Rajcza † Wiktoria Dziergas
7:00 Rajcza 1) † Anna Majer z mężem Władysławem i synem Piotrem
2) † Maria Włoch
18:00 Rajcza † Tadeusz Janowicz w 2 rocz. śmierci
Sobota 6:30 Rajcza † Przemysław Szczepanek
7:00 Rajcza 1) o bł. Boże dla Marii i Jana w 45 rocz. ślubu oraz całej rodziny
2) † Franciszek Gałuszka z żoną Marią, zmarli z rodziny;
18:00 Rajcza -† Janina Kurpińska 9 rocz. śmierci z rodzicami
Niedziela 7:00 Rajcza † Ludwik Łoboziak z żoną Franciszką i wnukiem Andrzejem
9:00 Rajcza † Stanisław Juraszek w 15 rocz. śmierci z rodzicami i rodzeństwem
10:30 Rajcza † Olimpia Oleś, mąż Władysław