Nabożeństwo Fatimskie (05.10.22)

W środę, 5 października w Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej w Rajczy odbyło się ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w roku 2022. Cała uroczystość rozpoczęła się wspólnym Różańcem Fatimskim o godzinie 19:00, następnie uroczystą Mszą Świętą oraz procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej, wszystko zwieńczono odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

W tym dniu odbyła się również tradycyjna pielgrzymka Górali Żywieckich i z okolic Żywiecczyzny do Matki Bożej Kazimierzowskiej. Był to też uroczysty dzień ze względu na obecność na Nabożeństwie Fatimskim dwóch Jubilatów: Ks. Jerzego Ryłkę – naszego rodaka, proboszcza parafii p.w. pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach Dziedzicach i dziekana Dekanatu Czechowickiego i Ks. Adama Ciapkę proboszcza w parafii św. Jana Chrzciciela w Sopotni Małej i Kapelana Związku Podhalan Oddziału Górali Żywieckich – obchodzą oni w tym roku 30 lecie kapłaństwa.

Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do Swojego Syna. Wieczorna procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co się tam działo
w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi – dziś już błogosławionym.

Nabożeństwo Fatimskie  uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.

Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego ważnego wydarzenia w naszej parafii wielkie Bóg zapłać i zapraszamy za rok „przyjdźcie zaś”.

Przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia poniżej.