Na pomoc Turcji i Syrii

W związku z obecną przykrą sytuacją trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, a także Libanie, Iraku i Cyprze, Caritas Polska niesie pomoc ofiarom katastrofy. My także jako Parafialny Zespół Caritas pragniemy dołożyć iskrę do niesionej pomocy, dlatego w Sanktuarium MBK w niedzielę (19.02.23) odbędzie się zbiórka, by wesprzeć ofiary katastrofy.

Pomoc potrzebna jest od zaraz, dlatego można dotrzeć z pomocą również przez przelew lub wiadomość SMS:

• wpłacając darowiznę przez stronę caritas.pl

• wpłacając dowolną kwotę na konto nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem POMOC

• wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)

“Dla wielu mieszkańców krajów, które od lat borykają się z ogromnymi problemami, utrata dobytku czy zdrowia jest jak wyrok. Nie poradzą sobie bez pomocy z zewnątrz.

— Naszym zadaniem, jako organizacji humanitarnej, jest dotarcie z pomocą do ofiar trzęsienia ziemi w krajach i tak już doświadczonych przez los. Wierzę, że dzięki wielkiemu sercu darczyńców, którzy tak ofiarnie wspierają akcje i programy Caritas Polska, możemy pomóc ludziom w przywróceniu godnych warunków życia — mówi ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska. — Za wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka z całego serca dziękuję — dodaje.”

(źródło : https://diecezja.bielsko.pl/aktualnosci/caritas-na-ratunek-ofiarom-trzesienia-ziemi-w-turcji-i-syrii/)

Zdjęcia Caritas Polska: