Kurs lektorski dekanatu milowskiego

W czasie tegorocznego Wielkiego Postu odbył się kurs lektorski, który będzie miał miejsce w salkach w parafii Milówka. Kandydaci na kurs to głównie ministranci z 7 i 8 klas. Zajęcia będą odbywały się we wszystkie soboty marca w godzinach od 9.00 do 12.15. W zakres kursu weszły następujące przedmioty: liturgika, wprowadzenie do Pisma Świętego, formacja wewnętrzna i dykcja. Kurs zakończył się egzaminem w formie testu. W dniu 2 kwietnia w Milówce Ks. Dziekan Krzysztof Żak ustanowił 15 nowych lektorów dekanatu milowieckiego. Z naszej parafii funkcję lektora objęło 3 chłopaków: Jakub Chowaniec (klasa 6), Jakub Lach (klasa 8) oraz  Oliwier Jarco (kl. 8). Nowym lektorom życzymy gorliwości w Służbie Liturgicznej Ołtarza. Niech Matka Boża Kazimierzowska wyprasza im potrzebne łaski u Boga.