Koncert – Nadzieja zawieść nie może

W sobotę, 19 września po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się w naszym Sanktuarium koncert pt. “Nadzieja Zawieść nie może” w 100. rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II i w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Szczegóły w rozwinięciu…

Wystąpią – JOANNA KORPIELA JATKOWSKA – śpiew; URSZULA MIZIA – wiolonczela; JANUSZ KOHUT – fortepian; MARCIN SZENDOŁ – realizacja obrazu.

Zapraszamy serdecznie na koncert „Nadzieja zawieść nie może”. Program koncertu zawiera najciekawsze fragmenty z oratoriów „Droga Nadziei”, „Gość Oczekiwany”, „Święty Piotr” i kanataty NIEPODLEGŁOŚĆ autorstwa Janusza Kohuta, oraz ulubione pieśni Jana Pawła II takie jak „Abba Ojcze” i „Barka”, a także znane pieśni patriotyczne.

Utwory zawarte w programie były wykonywany w wielu miastach w kraju i za granicą, m. in.

– na Placu Św. Piotra w Rzymie w ramach Narodowej Pielgrzymki w 2000 roku,

– w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach podczas wizyty Jana Pawła II  w Polsce w 2002 roku,

– w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, gdzie został uznany wydarzeniem artystycznym 2003 roku.

– w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w 2005 roku,

– a także w katedrach wielu miast polskich takich jak Kraków – Bazylika Mariacka, Katowice, Gliwice, Opole i inne

– w Londynie z angielskimi muzykami w 2007 roku odbyło się 5 koncertów. Patronat nad tymi koncertami objął Prezydent II RP – Ryszard Kaczorowski oraz TVP POLONIA.

Każde wykonanie tego programu jest wyjątkowym przeżyciem artystycznym i duchowym. Spotyka się z życzliwym przyjęciem ze strony publiczności i krytyki.

Koncert odbędzie się w naszym kościele 19 września 2020 po wieczornej mszy świętej o godz.18.00.

Urszula Mizia
wiolonczelistka, doktor habilitowany na Wydziale Artystycznym, Zastępca Dyrektora Instytutu Muzyki w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w  Republice Czeskiej, Holandii, Włoszech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Finlandii, Niemczech, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Austrii, Wielkiej Brytanii, Słowacji. Jest autorką artykułów naukowych publikowanych w wydawnictwach polskich, łotewskich, czeskich i ukraińskich, transkrypcji na wiolonczelę oraz monografii „Nurt mimetyczny w literaturze wiolonczelowej”. Ma w swoim dorobku cztery wydawnictwa nutowe, dokonała nagrań 12 płyt CD

Joanna Korpiela Jatkowska

sopran, urodzona w 10 lutego 1971 roku w Bielsku-Białej. Absolwentka PSM w Bielsku-Białej, Akademii Muzycznej, Wydziału Wokalno- Aktorskiego w Łodzi. Występowała w teatrach muzycznych w Gdańsku i w Gdyni, gdzie była zatrudniona jako solistka. Brała udział w festiwalach w kraju i za granicą. Koncertowała w Niemczech, Holandii. W latach 1997-2003 na stałe przebywała za granicą koncertując w krajach Europy i Azji. Po powrocie do kraju koncertuje i prowadzi działalność pedagogiczną, zajmuje się produkcją spektakli słowno-muzycznych z udziałem młodzieży, jest animatorem kultury.

Janusz Kohut
Kompozytor i pianista, prezentował swoje utwory na wielu koncertach i festiwalach w Polsce i za granicą. Koncertował kilkakrotnie w Stanach Zjednoczonych, w krajach Europy Zachodniej, na placu Św. Piotra w Rzymie. Jest autorem trzech form oratoryjnych: „Droga Nadziei”, „Gość Oczekiwany”, “Święty Piotr”, musicalu „Szczęśliwi ludzie” i “Kantaty Niepodległość”. W 1998 roku otrzymał nagrodę IKAR, przyznawaną przez kapitułę pod przewodnictwem prezydenta miasta Bielsko-Biała. Komponuje muzykę teatralną i filmową. W ostatnim czasie koncertował ponad 150 razy w Wielkiej Brytanii. Nagrał 19 płyt autorskich.  W 2018 roku otrzymał medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości nadany przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.