Koncert kolęd z Fundacją Braci Golec – 09.01.2022r.

Świąteczne śpiewanie jest wspólną tradycją dla osób obchodzących Święta, bez względu na wyznawaną wiarę. Według tradycji autorem pierwszej kolędy był św. Franciszek z Asyżu.

W dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego, w Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej w Rajczy, Fundacja Braci Golec zaśpiewała najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Tegoroczny koncert kolęd Fundacji Braci Golec był pięknym przeżyciem dla wszystkich. Wsłuchanie się w śpiew pozwoliło zagłębić się w „atmosferze żłóbka”, w atmosferze pokoju i radości z Bożego Narodzenia oraz cieszyć się obecnością małego Jezusa wśród nas.

Kierujemy słowa uznania dla wszystkich wykonawców oraz serdeczne podziękowania za to, że chcieli podzielić się „grającą w duszy kolędą” i w ten sposób wspólnie z nami, pokłonić się Dzieciątku w tym wyjątkowym czasie.

Wspólne kolędowanie w kościele sprawia, że piękna polska tradycja śpiewania bożonarodzeniowych pieśni nie będzie znikała wśród ludzi.