Komunikat na temat doniesień medialnych

Przypominamy, że wszystkie dzisiejsze i wczorajsze doniesienia medialne o trzech księżach z naszej parafii zakażonych koronawirusem  są informacjami sprzed niemal 3 tygodni. NIE MA NOWYCH ZACHOROWAŃ WŚRÓD KSIĘŻY W NASZEJ PARAFII.

Księża z naszej parafii u których stwierdzono obecność koronawirusa nadal przebywają na kwarantannie zgodnie z zaleceniami Sanepidu. Natomiast księża, których wynik badań okazał się negatywny zostali przez Sanepid dopuszczeni do posługi wśród wiernych.

Nasza parafia jest w kontakcie z Sanepidem i wykonuje wszystkie zalecenia i wskazówki.

Ostatnie “sensacyjne” doniesienia medialne są nierzetelne i niesprawdzone. Sugerują one, że wydarzenia sprzed 3 tygodni miały miejsce w ostatnim czasie. W ten sposób wprowadzony jest w lokalnym środowisku niepokój (Większość ludzi przecież opuściła już kwarantanne). Utrudnia się ludziom udział we Mszy Świętej. Dodatkowo podaje się fałszywe informacje jakoby ksiądz zakażony koronawirusem uczył także w szkole w Rajczy (co jest nieprawdą).

Ubolewamy, że komunikat został podany do mediów przez Śląski Urząd Wojewódzki, który powinien dbać o rzetelność informacji w czasie pandemii i podawać precyzyjne komunikaty.

Jeszcze raz prosimy o nieudostępnianie fałszywych informacji.