IV Niedziela Zwykła – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przeżywamy 4. Niedzielę Zwykłą. Jednak dziś także wspominamy w liturgii Kościoła św. Jana Bosko. Był to kapłan, który  poświęcił swoje życie pracy z młodzieżą. Pracował z młodzieżą bardzo trudną – często porzuconą na ulicach, młodymi przestępcami.

Jego zaangażowanie oraz wychowawcze podejście zmieniało tych młodych ludzi. Stawali się dobrymi ludźmi. Wychodzili w swoim życiu na prostą. Uczmy się od św. Jana Bosko wyobraźni miłosierdzia – wychodzenia do ludzi i szukania zawsze tego co dobre u drugiego człowieka i rozwijania tego. 

Módlmy się dziś za młodzież z naszej parafii, aby wzrastała w mądrości Bożej i bliskości z Bogiem.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • We wtorek, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego. Dzień życia konsekrowanego.
 • W czwartek, 4 lutego – I czwartek miesiąca. Modlimy się za kapłanów i dar nowych powołań kapłańskich
 • W piątek, 5 lutego – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest to także I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • W sobotę, 6 lutego – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy. Jest to także I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny.

Ogłoszenia:

 • Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na te cele naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • Dziś także Nieszpory o godz. 17:45
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za wszystkie osoby żyjące i posługujące w zakonach, zwłaszcza z naszej parafii. Składka przeznaczona za zakonne kontemplacyjne. Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00. W kaplicach (Rajcza Dolna, Rycerka Dolna, Nickulina) Msze Święte o godz. 17:00 Na każdej Mszy Świętej poświęcenie gromnic. Od dziś można zakupić w zakrystii gromnice w cenie 10 zł.
 • W tym dniu przypada także 24. rocznica ustanowienia naszej świątyni Sanktuarium Matki Bożej Kazimierzowskiej. Modlimy się za wszystkich którzy przyczyniali się do rozszerzania kultu Matki Bożej w obrazie Kazimierzowskim
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
 • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. Na wieczorną Mszę Świętą w sposób szczególny zapraszamy osoby modlące się za kapłanów – „Margaretki” – a także rodziny księży pochodzących z naszej parafii do wspólnej modlitwy o za kapłanów oraz o dar nowych powołań do kapłaństwa z naszej parafii. W Rajczy Dolnej i w Rycerce Dolnej od godz. 16:00 możliwość Spowiedzi Świętej przed I piątkiem miesiąca. Następnie Msza Święta o godz. 17:00.
 • W piątek przypada I piątek miesiąca. Rano Spowiedź podczas Mszy Świętych, a po południu od godz. 17:00. O godz. 18:00 Msza Święta i nabożeństwo do Serca Jezusowego. Zachęcamy do zadośćuczynienie Sercu Jezusowemu za wszystkie grzechy oraz do odprawiania 9. pierwszych piątków miesiąca.
 • W sobotę z racji I soboty miesiąca czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkie Róże Różańcowe. Różaniec i zmianka o godz. 17:15.
 • Przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych posługą sakramentalną (przy zachowaniu wszelkich norm sanitarnych). Prosimy ich zgłaszać w zakrystii po Mszy Świętej oraz telefonicznie do piątku.
 • W przyszłą niedzielę składkę przeznaczymy na potrzeby naszej diecezji.
 • W miesiącu lutym zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy w intencji młodzieży z naszej parafii przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa oraz  opieki Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej

 

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Józef Franek
7:00 Rajcza † Franciszka Hutyra w 35 rocz. śmierci, mąż Michał i rodzice
18:00 Rajcza † Franciszek Włoch
17:00 Rycerka D. † Piotr Pawlus (od sąsiadów Biernatów)
Wtorek 7:00 Rajcza † Irena Dziasek w 1 rocz. śmierci
9:00 Rajcza † Stanisława Paciorek z mężem Emilem i rodzice w 23 rocz. śmierci
11:00 Rajcza † Helena Kuś z mężem Janem, zięciem Adamem i synem Stanisławem
18:00 Rajcza O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla mamy Marii w dniu imienin
17:00 Rajcza D.
17:00 Rycerka D. O bł. Boże, zdrowie, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla pewnej rodziny
17:00 Nickulina W int. Ojca Świętego oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z Róży Kobiet z Nickuliny zel. Anny
Środa 6:30 Rajcza † Genowefa Duda
7:00 Rajcza † Adam Juraszek
18:00 Rajcza O zdrowie i bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Weroniki z rodzicami w 2 rocz. urodzin
Czwartek 6:30 Rajcza † Genowefa Duda
7:00 Rajcza † Jerzy Paluchiewicz
18:00 Rajcza Za Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie
17:00 Rajcza D. † Genowefa Duda
17:00 Rycerka D. † Genowefa Duda
Piątek 6:30 Rajcza † Józef Franek
7:00 Rajcza † Emil Włoch, żona Helena
18:00 Rajcza † Józef Ćmiel, żona Wiktoria, zięć Karol
Sobota 6:30 Rajcza † Genowefa Duda
7:00 Rajcza O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Marii, Stanisława i Kazimierza z okazji urodzin
18:00 Rajcza † Zofia Szczotka z rodzicami i bratem Józefem
Niedziela 7:00 Rajcza I – † Franciszek Lach w rocznicę śmierci
II – † Karol Bury z rodzicami i teściami
9:00 Rajcza † Wanda Janik w 1 rocz. śmierci
10:30 Rajcza † Renata Ślebioda
11:45 Rajcza W int. Eweliny Rosseger z okazji 1 rocz. urodzin z prośbą o bł. Boże, zdrowie oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej, oraz w intencji rodziców i chrzestnych
18:00 Rajcza † Stanisław Łoboziak w 4 rocz. śmierci z ojcem Józefem
8:00 Rajcza D. † Emilia i Władysław Gaweł
9:30 Rycerka D. † Teresa Wolny w 25 rocz. śmierci z mężem Stanisławem, z synami: Jerzym i Stefanem.
11:00 Nickulina † Zofia i Jan Fujak, Maria i Franciszek Liszka, Krystyna Hreczuch