IV Niedziela Adwentu – Ogłoszenia i Intencje

W nadchodzących dniach będziemy przeżywać radość Świąt Bożego Narodzenia. Będziemy sobie życzyć spokojnych, pełnym miłości Świąt. Wyraża się w tym nasza tęsknota za pokojem w nas samych, naszych rodzinach, Ojczyźnie i cały świecie.

Odczuwamy przy tym jak nikłe są nasze siły i że sami z siebie nic nie możemy. Mamy więc Boże orędzie niosące pocieszenie. W duchu adwentowego czuwania odnajdujemy tych którzy nam pomagają w tym czasie – Św. Jana Chrzciciela, Św. Józefa oraz Matkę Najświętszą. To oni są naszymi przewodnikami na drogach prowadzących do Jezusa narodzonego w Betlejem.

Liturgiczne obchody tygodnia:

• W środę, 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
  • W czwartek, 26 grudnia – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika
  • W piątek, 27 grudnia – Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty
  • W sobotę, 28 grudnia – Święto Św. Młodzianków
  • W niedzielę 29 grudnia – Święto Św. Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa

• Trwamy w Adwencie – radosnym czasie oczekiwania na przyjście Chrystusa.
  • Nieszpory o godz. 16:45, a wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Dzień Wigilii przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Msze Święte tylko rano o godz. 6:30 i 7:00 – ostatnie roraty. Zachowajmy w tym dniu tradycyjne zwyczaj postu oraz wszystkie tradycje świąteczne.
  • O północy Msza Święta „Pasterka”. Wcześniej od godz. 23:30 młodzież naszej parafii będzie nas przygotowywać do „Pasterki” przez modlitewne czuwanie. W kaplicach „Pasterki” o godz. 22:00.
  • W środę w Uroczystość Bożego Narodzenie – Msze Święte w porządku niedzielnym. Nieszpory o godz. 16:45. Po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Rozpoczynamy Oktawę Bożego Narodzenia.
  • W środę – II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana. Modlimy się w tym dniu za katolickie uczelnie w Polsce. Msze Święte w porządku niedzielnym. O godz. 9:00 tradycyjne poświęcenie owsa, a po Mszy Świętej koncert naszego chóru „Laurentius”. Na Mszy Świętej o godz. 11:45 udzielać będziemy Sakramenty Chrztu Świętego. Wieczorem Adoracja Najświętszego Sakramenty od godz. 16:00
  • W piątek Święto Św. Jana Ewangelisty. Poświęcenie wina na Mszy Świętej o godz. 6:30. O godz. 8:00 Msza Święta odpustowa w kaplicy w Nickulinie.
  • W tym dniu rozpoczynamy także wizytę duszpasterską.
  • W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Po Mszy świętej o godz. 11:45 błogosławieństwo rocznych dzieci.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Antoni Rybarski, rodzice, teściowie
7:00 Rajcza O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Filipa Porwisz z okazji 25 rocz. ur.
17:00 Rajcza † Wiktoria i Józef Dziasek, zmarli z rodziny
16:00 Rycerka D. † Grażyna Paciorek, Anna i Szymon Genc.
Wtorek 6:30 Rajcza † Ewa i Michał Ryłko, zmarli z rodziny
7:00 Rajcza O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Jolanty i Grzegorza w 15 rocz. ślubu
22:00 Rajcza D. † Maria i Wojciech Tlałka
22:00 Rycerka D. O zdrowie i bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla księży, którzy pracowali i pracują w naszej parafii, dla ministrantów i organistów