III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego – Ogłoszenia i Intencje

Dziś przeżywamy 3. Niedzielę Zwykłą. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka po raz drugi obchodzimy ją jako Niedzielę Słowa Bożego. Jezus wzywa ludzi do nawrócenia, zaprasza na drogę wiary i proponuje, abyśmy poszli za Nim.

Jesteśmy bardzo różni, mamy swoje indywidualne cechy osobowości, ale wszyscy tworzymy jedność dzięki wierze w Jezusa. Boże Słowo jest skierowane do nas wszystkich wspólnie, ale także do każdego z nas indywidualnie. Kto odpowie na to Słowo ten pójdzie za Mistrzem z Nazaretu i odmieni swoje życie.

Prośmy dziś Pana, aby Słowo Boże zawsze w nas wydawało obfite owoce.

• W poniedziałek, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła
  • We wtorek, 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • W czwartek, 28 stycznia – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

• W ostatniej składce gospodarczej do kopert oraz z wpłat na konto zebraliśmy 5270 zł. Trwa remont plebanii. Jesteśmy w trakcie wyposażania sali muzealnej oraz generalny remont mieszkania dla księży gości/rekolekcjonistów. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na te cele naszej parafii, za wszelką pomoc i za wszelkie dobro. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
  • Dziś do puszek możemy składać ofiary na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. Otoczmy modlitwą tych, których dotknęło to nieszczęście.
  • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
  • Dziś także Nieszpory o godz. 17:45
  • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
  • We wtorek przypada w Kościele Katolickim w Polsce Dzień Islamu.
  • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
  • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Serdecznie zapraszamy do udziału. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy także do pisania próśb i podziękowań.
  • W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 17:30.
  • W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 będziemy udzielać błogosławieństwa dzieci rocznych.
  • W miesiącu styczniu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy o pokój na świecie.
  • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
  • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa oraz  opieki Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Bronisław Wyra.
7:00 Rajcza W intencji Anny Olszowskiej o zdrowie
18:00 Rajcza W 80 rocz. urodzin dla Janiny o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
17:00 Rycerka D. O zdrowie dla Jana Hutyry
Wtorek 6:30 Rajcza † Bronisław Wyra.
7:00 Rajcza † Jolanta Midor w 7 rocz. śmierci
18:00 Rajcza † Halina Bobek
17:00 Rajcza D.
Środa 6:30 Rajcza † Bronisław Wyra.
7:00 Rajcza † Za syna Wiesława Cokot i synową Aleksandrę z synem Rafałem
18:00 Rajcza † Edward i Karolina Sporek z synami Wiesławem i Marianem
Czwartek 6:30 Rajcza O bł. Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Oliwii w 18 rocz. urodzin i całej rodziny
7:00 Rajcza † Jan Szatanik z rodzicami i rodzeństwem