III Niedziela Adwentu – Ogłoszenia i Intencje

Radujcie się zawsze w Panu. Jeszcze raz powtarzam: Radujcie się. Pan jest blisko. Dziś przeżywamy niedzielę „Gaudete” – niedzielę radości. Dzisiaj owo wezwanie do radości skierowane jest do każdego człowieka.

Duch radości i pokoju może być fundamentem naszego życia we wszystkich codziennych troskach i kłopotach. Pan Bóg uzdalnia nas do rozpoznawania Jego woli oraz rozumienia naszego życia, które ma być pełne odpowiedzialności aż do dnia, kiedy Jezus Chrystus przyjdzie powtórnie.

Od poniedziałku rozpoczynamy drugą część Adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

• Trwamy w Adwencie – radosnym czasie oczekiwania na przyjście Chrystusa.
  • Dziś o godz. 16:45 Nieszpory, a po nich Msza Święta wieczorna.
  • Roraty codziennie o godz. 7:00 – serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich w szczególności dzieci.
  • W poniedziałek Spowiedź od godz. 15:00 i Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 16:00.
  • We wtorek Spowiedź od godz. 15:00 i Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 16:00.
  • Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie lektorów w salce parafialnej.
  • W środę o 16:00 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
  • W środę po wieczornej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skrzynki w tyle kościoła.
  • W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie.
  • W czwartek w naszej parafii dzień spowiedzi adwentowej. Spowiedź będzie w godz. 8:00 – 11:30 (przerwa od 9:45 do 10:15). Po południu od godz. 14:00 – 17:00 (przerwa od 15:30 do 16:00). W tym czasie co 30 minut będzie rozdawana Komunia Święta. Prosimy aby, nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  • W piątek Dzień Modlitw do Miłosierdzia Bożego (III piątek miesiąca), o godz. 16:30 Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W piątek spotkane Oazy Młodzieżowej po wieczornej Mszy Świętej.
  • W sobotę rano zakończenie Rorat dla dzieci. Zachęcamy do licznego udziału. Po Mszy Świętej będą rozdawane nagrody dla najbardziej zaangażowanych dzieci.
  • Oaza Dzieci Bożych uczestniczy rano w Roratach.
  • Grupa AA ma spotkanie o godz. 18:00
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary na potrzeby kościoła oraz na opał na zimę.

Poniedziałek 6:30 Rajcza † Julia Nawaryńska
7:00 Rajcza † Maria i Józef Zając, synowie Jan, Tadeusz, synowe Helena i Danuta
17:00 Rajcza † Anna i Emil Witos, zięć Adam
16:00 Rycerka D. † Janina i Emil Wolny, rodzice, teściowie