2. Niedziela Wielkiego Postu – Ogłoszenia i Intencje

Ludzkość zawsze była zainteresowana tym co dzieje się z człowiekiem po śmierci. Apostołowie nie byli wyjątkiem. Pytali także między sobą – co to znaczy „powstać z martwych”. Zrozumieli słowa Jezusa dopiero po Jego zmartwychwstaniu, w poranek wielkanocny.

W duchu posłuszeństwa słuchali Syna Bożego i rozgłaszali Dobrą Nowinę o Nim. Dzięki temu my dziś możemy zrozumieć czym jest śmierć, zmartwychwstanie i wieczność. Niech udział w Eucharystii będzie doświadczeniem przedsionka nieba, niech będzie naszym uczestniczeniem w wydarzeniu góry Tabor.

 Prośmy także Chrystusa o odwagę do nawrócenia i wyznania swoich grzechów w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Liturgiczne Obchody Tygodnia:

 • W czwartek, 4 marca – Święto Świętego Kazimierza, Królewicza – patrona naszej parafii. Jest to także I czwartek miesiąca – modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich.
 • W piątek, 5 marca – I piątek miesiąca. Oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 • W sobotę, 6 marca – I sobota miesiąca. Czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Marii Panny.

Ogłoszenia:

 • Dziś modlitwą i ofiarą wspieramy dzieci z Afryki (dzieło Ad Gentes). Pomagamy dzieciom z najuboższych rejonów Afryki w ich codziennym funkcjonowaniu.
 • Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na cele naszej parafii i za wszelką pomoc. Wszystkich ofiarodawców i ich rodziny polecamy opiece Matki Bożej Kazimierzowskiej.
 • Od 7 listopada w związku z zaostrzeniem zasad epidemiologicznych w naszym kościele może przebywać jednocześnie 61 osób. Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu. Prosimy zajmować co drugą ławkę (rodziny mogą siedzieć wspólnie). Pamiętajmy o zakładaniu maseczek a także dezynfekcji rąk. Zachęcamy także do uczestnictwa we Mszy Świętej i modlitwach w tygodniu.
 • W poniedziałek Msza Święta w Rycerce Dolnej o godz. 17:00.
 • We wtorek Msza Święta w Rajczy Dolnej o godz. 17:00.
 • W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jej obrazie Kazimierzowskim. W czasie Mszy Świętej cotygodniowa homilia. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań i wrzucania ich do skrzynki z tyłu Kościoła.
 • W czwartek przypada Święto Świętego Kazimierza – patrona naszej parafii. Jest to dzień odpustu Msze Święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 11:00 oraz 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo naszego patrona. O godz. 18:00 uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Piotr Pokojnikow – proboszcz parafii św. Marcina w Radziechowach, dziekan dekanatu radziechowskiego oraz kapelan Komendy Policji Powiatowej w Żywcu.
 • W czwartek przypada także I czwartek miesiąca. Od godz. 17:00 „Godzina Święta” i możliwość spowiedzi przed I piątkiem miesiąca. Na wieczorną Mszę Świętą w sposób szczególny zapraszamy osoby modlące się za kapłanów – „Margaretki” – a także rodziny księży pochodzących z naszej parafii do wspólnej modlitwy o świętość kapłanów oraz o dar nowych powołań do kapłaństwa z naszej parafii.
 • W czwartek w Rajczy Dolnej i w Rycerce Dolnej od godz. 16:00 możliwość Spowiedzi Świętej przed I piątkiem miesiąca. Następnie Msza Święta o godz. 17:00.
 • W piątek przypada I piątek miesiąca. Rano spowiedź podczas Mszy Świętych, a po południu od godz. 17:00. O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Serca Jezusowego. Zachęcamy do zadośćuczynienie Sercu Jezusowemu za wszystkie grzechy oraz do odprawiania 9. pierwszych piątków miesiąca.
 • W sobotę z racji I soboty miesiąca czcimy Niepokalane Serce Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie wszystkie Róże Różańcowe. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo pierwszosobotnie i modlitwa różańcowa.
 • Przed południem istnieje możliwość nawiedzenia chorych posługą sakramentalną (przy zachowaniu wszelkich norm sanitarnych). Prosimy ich zgłaszać w zakrystii po Mszy Świętej oraz telefonicznie do piątku.
 • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby naszej diecezji.
 • Od przyszłej niedzieli Panie z Akcji Charytatywnej będą rozprowadzać paschaliki i baranki wielkanocne, które zapalimy w dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Ofiara dobrowolna (koszt producenta paschalik – 6,50, baranek – 5,40). Ofiary przeznaczone będą na rzecz naszej parafii.
 • W Wielkim Poście zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali. W naszej parafii Droga Krzyżowa będzie w piątki o godz. 17:30 oraz o 19:30 dla osób pracujących do późna. W kaplicach w Rajczy Dolnej i Rycerce Dolnej o 16:30, następnie Msza Święta. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym ks. Adama będą w niedzielę o godz. 17:30. W czasie Gorzkich Żali składka przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 • W Wielkim Poście zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przypominamy, że nie będzie organizowanego specjalnego dnia Spowiedzi Wielkopostnej dlatego już teraz prosimy do przystępowania do Spowiedzi wcześniej – przed każdą Mszą Świętą.
 • W marcu zachęcamy, zwłaszcza Róże Różańcowe oraz wszystkie grupy modlitewne naszej parafii, do szczególnej modlitwy o nawrócenie zatwardziałych grzeszników, zwłaszcza z naszej parafii.
 • W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną prosimy, aby na bieżąco śledzić komunikaty na stronie internetowej naszej parafii oraz stronie naszej diecezji.
 • Godziny urzędowania kancelarii parafialnej: we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Świętej porannej (od godz. 7:30 do 9:00), natomiast w środę i czwartek wieczorem (po Mszy Świętej do godz. 19:30).

 

W nadchodzącym tygodniu wszystkim parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa oraz  opieki Matki Bożej Miłosierdzia – Kazimierzowskiej

 

Intencje Mszalne:

Dzień tygodnia Godzina Miejsce Intencja
Poniedziałek 6:30 Rajcza † Zofia Hulbój
7:00 Rajcza † Albina, Bazyli, Zbigniew Sobolewscy wraz z rodziną
18:00 Rajcza † Franciszek i Jadwiga Iwanek z synami
17:00 Rycerka D. † Jan i Stanisława Cokot
Wtorek 6:30 Rajcza † Aniela i Jan Bednarz
7:00 Rajcza † Helena i Kazimierz Kocoń z synem Janem
18:00 Rajcza † Stanisław Salamon w 18 rocz. śmierci
17:00 Rajcza D. † Bronisława Hulbój z mężem, córką, zięciem i wnukiem
Środa 6:30 Rajcza † Maria Brandys
7:00 Rajcza † Kazimierz Biernat z rodzicami i teściami
18:00 Rajcza † Roman Rzeszutko w 1 rocz. śmierci, rodzice i dziadkowie
Czwartek 7:00 Rajcza † Kazimierz Kukuczka z dziećmi i z żoną
9:00 Rajcza † Rozalia i Franciszek Krzepina, syn Kazimierz i Antoni, synowa Helena
11:00 Rajcza O bł. Boże, zdrowie i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla członkiń Róży Kobiet i ich rodzin zel. Celiny.
18:00 Rajcza SUMA ODPUSTOWA
Za Kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie
17:00 Rajcza D.
17:00 Rycerka D. † Kazimierz Salachna
Piątek 6:30 Rajcza Podziękowanie za Stary Rok z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej w Nowym Roku dla członkiń i ich rodzin z Róży Kobiet od Janotów
7:00 Rajcza † Zbigniew Mitura
18:00 Rajcza † Kazimiera i Władysław Pawlus
17:00 Rajcza D. O zdrowie i bł. Boże dla Zofii w 85 rocz. urodzin oraz o opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej
17:00 Rycerka D. O bł. Boże dla Józefy Magi z okazji 93 rocz. urodzin
Sobota 6:30 Rajcza O zdrowie i bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Sebastiana w 39 rocz. urodzin
7:00 Rajcza I – † Józef Janota w 1 rocz. śmierci z rodzicami
II – † Michał Ryłko w 3 rocz. śmierci
18:00 Rajcza O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej Kazimierzowskiej dla Kamila w 18 rocz. urodzin
Niedziela 7:00 Rajcza † Janina Szewczyk z rodzicami i teściami
9:00 Rajcza † Kazimierz i Julia Krzepina, syn Ryszard
10:30 Rajcza † Helen Gogler z mężem Stanisławem, zięć Władysław
11:45 Rajcza † Eugeniusz i Maria Łabaj z rodzicami, Michał i Maria Waligóra
18:00 Rajcza † Tadeusz Lach w 9 rocz. śmierci, rodzice: Barbara i Michał
8:00 Rajcza D. † Wiesław Hulbój w 9 rocz. śmierci z ojcem Józefem
9:30 Rycerka D. † Ludwik Podgórzec w rocz. śmierci, rodzice: Julia i Karol
11:00 Nickulina † Bronisława Stasik z mężem Leonem i córką Barbarą oraz siostrą